Yardım Nvidia ekran kartım takılı ancak çalışmıyor

Bu konuyu okuyanlar

Sakuya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dxdiagda ekran kartım intel olarak gözüküyor, driverlerim vesaire güncel. Asıl sorun ise, nvidia denetim masasında seçim şıkkını yüksek performanslı nvidia ekran kartı yaptığım zaman girdiğim oyunlar kapanıyor. (Bu sorunu önceden de yaşadım, bilgisayarcıya götürdüğümde sistemle ilgili bir sorun olduğunu söyleyip düzeltip verdi. Ekran kartımda fiziksel bir hasar vesaire yok kısacası.)

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
958
Bilgisiyarınıza DDU indirip tüm grafik sürücülerini silin. Sonrasında Nvidia'nın sitesinde önerilen sürümü indirmeyi deneyin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bilgisiyarınıza DDU indirip tüm grafik sürücülerini silin. Sonrasında Nvidia'nın sitesinde önerilen sürümü indirmeyi deneyin.

Sakuya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Sorunu bir şekilde hallettim, oyunlar genel olarak nvidia ile açılıyor. Ancak Genshin Nvidia ile açtığımda kapanıyor, iyice kafam karıştı şimdi. Oyunu CPU ile açıyor otomatik olarak bu da pek tabii oyunu 2 fps yapıyor, ancak ben manuel olarak nvidia ile açınca kapanıyor, diğer oyunlar ise kapanmadan nvidia ile açılıyor

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
958
Sorunu bir şekilde hallettim, oyunlar genel olarak nvidia ile açılıyor. Ancak Genshin Nvidia ile açtığımda kapanıyor, iyice kafam karıştı şimdi. Oyunu CPU ile açıyor otomatik olarak bu da pek tabii oyunu 2 fps yapıyor, ancak ben manuel olarak nvidia ile açınca kapanıyor, diğer oyunlar ise kapanmadan nvidia ile açılıyor
Anlamadım hocam.

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Nvidia ayarlarından program seçme kısmı var oyunu exe bulun maksimum performans veren gpu seçip kaydedin.

Sakuya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Nvidia ayarlarından program seçme kısmı var oyunu exe bulun maksimum performans veren gpu seçip kaydedin.
Abi sorun o zaten, diğer oyunları nvidia ile açtığım vakit kapanmıyorlar, ancak genshin impacti nvidia ile açtığım zaman kapanıyor. Nvidia denetim masasında her şeyi nvidiaya ayarladım ben. Sürücü de güncel anlamadım ki şimdi

Abi sorun o zaten, diğer oyunları nvidia ile açtığım vakit kapanmıyorlar, ancak genshin impacti nvidia ile açtığım zaman kapanıyor. Nvidia denetim masasında her şeyi nvidiaya ayarladım ben. Sürücü de güncel anlamadım ki şimdi
Oyun nvidiaya ayarlı ama açtığımda cpu ile açılıyor, ben de cmd komudu ile oyunu nvidia ile beraber açmaya zorladım. Sonrasında yükleme ekranı geldi, ve rapor vermeden çöktü

Sakuya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Sorunu anladım sanırım, inteli devre dışı bıraktığım zaman oyunlar çökmüyor nvidia ile açılıyor. Ancak inteli açtığım zaman ne hikmetse sanırım driverler karışıyor ve oyunlar hata veriyor, ddu ile driverleri sildikten sonra önce hangi ekran kartının driverlerini halletmem gerek?

Son mesajlar