Nokia: Windows Phone 8, Ekim'de Geliyor

Ultrayer6

Asistan
Reaksiyon puanı
0
şimdi yine birisi gelecek, bilmem kaçıncı kez soracak mevcut lumiaların neden windows 8 almadığını.
peşin peşin açıklayayım:

ha bu arada, hala olayı anlamayan, "neden mevcut lumialara windows 8 gelmiyor ühühühü" diyenlere tekrar açıklayayım.
windows 8 baştan yazılmış bir sistemdir, farklı bir çekirdek kullanır. bu yüzden, windows phone 7.x ile ayrı bir sistem gibidir.
sizin dediğiniz olay, wp7 ye windows 8 güncellemesinin getirilmesi imkansızdır. bu tıpkı, android 4'e ios 5 güncellemesi getirmek gibi bir şeydir.
ama microsoft wp7'yi unutmadı, windows 8 ile gelen özellikleri winsows phone 7.8 güncellemesi ile mevcut lumialara da veriyor.
yeni çıkacak olan lumialar ise zaten windows 8 ile gelecek.
umarım anlatabilmişimdir olayı.

Ultrayer6

Asistan
Reaksiyon puanı
0
SDN OKURU

22.07.2012 00:54

@ultralayer galiba bundan başka birşey bilmiyorsun her haberde aynı mesajın var.Biek sen akıllısın. .d

sallamayalım lütfen, sadece iki kez yazdım.

1ruby1

Profesör
Reaksiyon puanı
37
Nokia boşa çırpınma elbet geçeceksin Android'e..

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
şimdi yine birisi gelecek, bilmem kaçıncı kez soracak mevcut lumiaların neden windows 8 almadığını.
peşin peşin açıklayayım:

Açıkladığın teknik durumun kaynağı nedir? Bir kere bir işletim sistemi baştan yazılmamıştır. Microsoft işletim sistemini değil kernel'ini belki baştan yazar. MAsaüstü için NT'den beri temel bir farklılık yoktur. Devrimsel bir durum hiç yoktur. Kernel üzerinde oynamalar, yeni özellikler. Buyrun elimizdeki Windows 7. Hatta Vista Windows 6.0, 7 Windows 6.1 olarak kodlanmış.

Bu biraz pazarlama stratejisidir. Ben olsam Lumia 700-800 - 900 serilerine de Winmobile 8 getirtirdim. Böylece eko-sistemi daha mutlu kılardım. Kullanıcılar loyalty istiyor, ali cengiz oyunları değil...

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
Açıkladığın teknik durumun kaynağı nedir? Bir kere bir işletim sistemi baştan yazılmamıştır. Microsoft işletim sistemini değil kernel'ini belki baştan yazar. MAsaüstü için NT'den beri temel bir farklılık yoktur. Devrimsel bir durum hiç yoktur. Kernel üzerinde oynamalar, yeni özellikler. Buyrun elimizdeki Windows 7. Hatta Vista Windows 6.0, 7 Windows 6.1 olarak kodlanmış.

Bu biraz pazarlama stratejisidir. Ben olsam Lumia 700-800 - 900 serilerine de Winmobile 8 getirtirdim. Böylece eko-sistemi daha mutlu kılardım. Kullanıcılar loyalty istiyor, ali cengiz oyunları değil...

Windows tan değil Windows Phone dan bahsediyor arkadaş. Yeni Windows Phone, Windows 8 ile aynı çekirdeği kullanacak şekilde baştan yazıldı demek istemiş. Doğru olanı da bu zaten.

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
Windows tan değil Windows Phone dan bahsediyor arkadaş. Yeni Windows Phone, Windows 8 ile aynı çekirdeği kullanacak şekilde baştan yazıldı demek istemiş. Doğru olanı da bu zaten.

Ben de bu işin doğrulanmasını istiyorum çok mu? Neye göre baştan yazılmış merak ediyorum...

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
Ben de bu işin doğrulanmasını istiyorum çok mu? Neye göre baştan yazılmış merak ediyorum...

Aynı çekirdeği kullansın ki telefona geliştirilen uygulamalar tablete, tablete geliştirilen uygulamalarda telefona kolaylıkla port edilsin isteniyor. Açıklamayı Microsoft yaptı bu şekilde.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Windows phone 8 aldı yürüdü siz ne anlatıyosunuz hala androit gibi çöplük bir işletim sistemini windowsla kıyaslayan arkadaşlar akıl dağıtılırken siz neredeydiniz