Soru Monster Huma H5 V3.1 yazılım için nasıl bir pc?

recepakyz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Merhaba Millet. Monster Huma H5 V3.1 Almayı planlıyorum Android Studio Visual Studio için nası bir bilgisayardır i5-1135G7 nasıl bir işlemcidir?

mychar276

Profesör
Reaksiyon puanı
2,664
Beni herkes "monster sever" olarak bilir, evet monster markasını çok seviyorum ve uluslararsı başarı sağlama potansiyeli taşıdığını düşünüyorum.

Bu cihazı sdn ekibinin youtube videosu ile gördüm. Daha önceden görmemiştim. 165 hz ekrana sahip olması bana saçma geliyor. Yani harici ekran kartı olsa herhangi bir oyunda 165 fps alabilecek bir cihaz olsa neyse. Anlayamadım mantığı. 1135G7 güzel bir işlemci ve başlangıç olarak yazılım geliştirme amaçlı kullanılabilecek bir işlemci ama bu laptopu açıkçası ben beğenmedim.

Not: Forumdaki "casper ve monster savar" arkadaşlara beni benzetmeyin. Bu cihazı cidden beğenmedim.

recepakyz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
bütçe ne kanka ya
15 k
Mesaj otomatik birleştirildi:

Beni herkes "monster sever" olarak bilir, evet monster markasını çok seviyorum ve uluslararsı başarı sağlama potansiyeli taşıdığını düşünüyorum.

Bu cihazı sdn ekibinin youtube videosu ile gördüm. Daha önceden görmemiştim. 165 hz ekrana sahip olması bana saçma geliyor. Yani harici ekran kartı olsa herhangi bir oyunda 165 fps alabilecek bir cihaz olsa neyse. Anlayamadım mantığı. 1135G7 güzel bir işlemci ve başlangıç olarak yazılım geliştirme amaçlı kullanılabilecek bir işlemci ama bu laptopu açıkçası ben beğenmedim.

Not: Forumdaki "casper ve monster savar" arkadaşlara beni benzetmeyin. Bu cihazı cidden beğenmedim.
Saadece ekrandan ötürü mü beğenmediniz hocam ben almaya baya yakınım da.

emir1625

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
hazırda oyun bilgisayarım var oyun oynamıyorum. Şarjı az gittiği ve ağır olduğu için değiştirmek istiyorum.
sakın monster alma.. matebook al huaweinini bütçene en uygun ve en beğendiğini bulursun senin için en iyi tercih bu olcak

hakanyargici

Profesör
Reaksiyon puanı
958
Attığın model gayet hoşuma gitti fakat matebooklara da yönelebilirsin diye düşünüyorum.

Bende yazılım için m2 çipli Mac kullanıyorum. Eğer farklı bir işletim sistemine geçmek istiyorsanda öğrenci indirimi ile 19.000TL ye m1 çipli Macler bulabilirsin.

mychar276

Profesör
Reaksiyon puanı
2,664
Model dengesiz, bu işlemcili bir pc bataryayı önemsemeli ama 165 gereksiz bir yenileme hızı var. Bunlar zıt birbirine ve cihaz fiyatını arttırıyor. Yazılım geliştirirken 165hz yenileme hiçbir işe yaramaz.

Yazılım gelistireceksen gaming laptop öneririm. H serisi işlemci mümkünse 6-8 fiziksel perf. cekirdegine sahip işlemcili olmalı. Attığınız laptop geçici bir giriş seviyesi cihaz olur. Bu dediğimi projeler azcık büyüyüp her derlemede kaybettiğin zamanı görünce anlıyorsun. Eğer bütçemiz az diyorsanız değerlendirilebilir, param var modeli beğendim diyorsanız yanlış görüyorum.

hakanyargici

Profesör
Reaksiyon puanı
958
Model dengesiz, bu işlemcili bir pc bataryayı önemsemeli ama 165 gereksiz bir yenileme hızı var. Bunlar zıt birbirine ve cihaz fiyatını arttırıyor. Yazılım geliştirirken 165hz yenileme hiçbir işe yaramaz.

Yazılım gelistireceksen gaming laptop öneririm. H serisi işlemci mümkünse 6-8 fiziksel perf. cekirdegine sahip işlemcili olmalı. Attığınız laptop geçici bir giriş seviyesi cihaz olur. Bu dediğimi projeler azcık büyüyüp her derlemede kaybettiğin zamanı görünce anlıyorsun. Eğer bütçemiz az diyorsanız değerlendirilebilir, param var modeli beğendim diyorsanız yanlış görüyorum.
Hocam cihaz daha çok taşınılabilir olması bence + bir avantaj gaming laptoplara göre.

emir1625

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Hocam cihaz daha çok taşınılabilir olması bence + bir avantaj gaming laptoplara göre.
adamın zaten gaming laptop varmış bence okadar gerekli değil yazılım için matebook ince hafif ve bataruya ömrü için düşük bütçelilere göre macbook alternatifi ve yazılım için gayet iyi ve yeterli.

SKaan27

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Şahsen Monster Kötü Marka Değil Ama Garantiye Bol Bol Götürürsün Eğer Sürekli Garantiye Git Gel Yapmak İstemiyorsan Huawei Tavsiye Ederim 2 Ay Olacak MateBook 16 Modelini Kullanıyorum Gayet İyi