Monitör ise 'no signal detected' uyarısı verip kapanıyor

cambaz_blood

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Youtube' da video izlerken bir anda ekran dondu , ses takıldı ve ekranda renk renk izler kaldı. Bir müddet bekledim fakat değişiklik olmayınca reset attım. Ancak reset attıktan sonra kasadan bip sesi gelmedi ve monitörde gelmedi.

Kasanın Power tuşuna bastığımda CPU (kırmızı) sürekli yanıyor. Ve her açılışta kasadan gelen bip sesi gelmiyor. Monitör ise 'no signal detected' uyarısı verip kapanıyor.

Bu arada daha öncede böyle bir şey olmuştu ve ekran kartı yanmıştı. Onboard dan devam ediyordum bende.

Donanımsal bir sıkıntı gibi duruyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Aynısı bendede var fatakt bir çözüm bulamadım bir çok kişide bu olay var üzgünüm bendede sorun var açılmıyor :(

sinan0

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ramlerden biri yanmış olabilir eğer 2 ram varsa önce birini sonra diğerini tek dene yerlerini de değiştirerek denemeyi unutma

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Ramlerden biri yanmış olabilir eğer 2 ram varsa önce birini sonra diğerini tek dene yerlerini de değiştirerek denemeyi unutma

Ben ramlarle alakası olduğunu düşünmüyorum. Ekran kartında sıkıntı olması muhtemel fakat chipset reballing isteyebilir buda bir olasılık çünkü dediğin gibi renk renk izler kalmış gerçi reballing istese gene açtığında renk renk kalması lazım ama oda bi olasılık yani

sinan0

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Benim ekran kartı film izlerken yanmıştı sarı çizgiler çıkmıştı Bu halde kullanmıştım birkaç hafta Hey gidi günler :D

emre4747

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
100de 100 Ekran karti Bendede oldu bu Ekran KArtin Yanmıs olabilir