Milli Eğitim'te büyük değişiklik

kuunteer

Asistan
Reaksiyon puanı
9
türküm doğruyum diye yıllarca and içmişim meğer türküm derken yalan söylüyormuşum. çünkü türk değil kürtmüşüm ben

yani önce yalan söyliyip sonra doğruyum dedirtiliyormuş bana, çocuk aklı ne olduğunu bilmiyorsun ama zamanla anlıyorsun

ne olduğunu... o açıdan andımızın kaldırılması iyi olur. istiklal marşının sabahın koründe okutulması yerine ilkokuldaki gibi cuma

ders bitiminden sonra okutulması iyi olur,

Spy.94

Asistan
Reaksiyon puanı
2
hadi Andımızı etnik sebeplerden falan deyip bir bahane bulabilirler de İstiklal Marşı ne alaka...

RealCeday

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Her pazartesi ve cuma gururla okuyorum İstiklal Marşımı. Kimsenin yarım saat 40 dakika bekleyip donduğu yok saçmalamayı bırakın. Artık öğrenciler okula 1 ders geç geliyor ey millet. Çocuğunuzu okula gönderiyoruz sanmayın sizi ayakta oynatıyor onlar. Siz de hala yok üşümesin şunu falan filan. Liseyi bitirsin sıcak yuvasında otursun o zaman. Okullarda da bir disiplin olmalı oraya gelen çocuk sıra yapmalı sıraya girmeli. Üniversite değil ki orası yolgeçen hanı gibi girsin çıksın. Bir düzen olmazsa (çocukta o yaşta bilinç de olmuyor) hiçbir çocuk okumaz adam olmaz. Zaten gelecekten pek ümitli de değilim ama.

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Eğitim sistemimizde sorunlar o kadar çok ki...

justlive4life

Doçent
Reaksiyon puanı
18
O törenler çocukların genel durumu hakkında öğretmenlere ipucu verir. Milli birlik kazancı yanında disiplin kazanımı da elde etmeyi amaçlıyor.

eray045

Rektör
Reaksiyon puanı
250
Eğitim sisteminde hiç sorun kalmadı da...

justlive4life

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Şura kararları öneri niteliğinedir, kesin olacak diye bi durum yok.

mcox

Asistan
Reaksiyon puanı
2
arkadaşlar din dersinin birinci sınıfa indirilmesine dediğim bişey yok hatta çok iyi olmuş bi çocuğun küçük yaştan ahlaki ve dini değerleri bilmesi gerekli ama diğer yandanda milli geçmişini ve değerlerinide bilmesi gerekli

şunu açıkça söyleyim bunlar tayibin alt yapı çalışmaları
bu gün istiklal marşı andımız kalkacak bi süre sonra inkilap tarihi ve vatandaşlık seçmeli olacak daha sonra kitap başlangıçlarındaki gençliğe hitabe gereksiz değilip kaldırılacak ondan sonra atatürk büstleri ve resimlerinin ortadan kalktığını göreceksiniz ve bide bakmışsınızki türkiye tayibin hayallerindeki gibi bi ülke olmuş ve artık paraların üstünde tabiyin resmi

arkadaşlar açın şu gözünüzüde önce önünüzü sonrada ileriyi görün

Çok doğru söylüyorsun arkadaşım tebrik ederim..Bazı arkadaşlar artık kendi üşengeçliklerinden midir nedir İstiklal Marşımızın, Andımızın yok soğuk havada okutulmasına yok sabahın köründe okutulmasına laf söylüyorlar..bahaneye bak..Biz karşı çıkınca da şekilci diyorlar..Atatürk büstünü resimlerini kaldırılabileceğini diyoruz şekilci oluyoruz..YAZIKLAR OLSUN onlara..bunları derken gram utanmıyorlar..Dedğin gibi göremiyorlar bazı şeyleri artık ya da görmeye üşeniyorlar..

NE NUTLU TÜRKÜM DİYENE!

serkay1578

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Kurbağalar nasıl yemek yapılır biliyormusunuz ?

Direk haşlak suyun içine atarsanız zıplayıp kaçarlar hemen,ama başta soğuk suya atıp yavaş yavaş ısıtınca başta hoşuna gider,artık sonlara doğru anlar öleceğini ama kaçamaz.

rheumon

Asistan
Reaksiyon puanı
6
uzun zamandır bu kadar seviyeli yazışma takip etmemiştim
bir noktadan sonra hakarete varıyordu böyle ehemmiyetli konuların sonu, herkese teşekkürler

ben geç kalınmış ve isabetli olduğunu düşündüğüm bir tavsiye oalrak görüyorum
Milli Benliğimizi unutturma çabaları fikrine tamamen karşıyım, aksine Milli Benliğimizin ne olduğu ve önemi çok daha iyi anlaşılacaktır, öğrencilerin İstiklal Marşımızı haftada iki kez keyifle ve coşkuyla okuduğunu düşünüyorsanız başka:)
bizim zamanımızda ses çıkmıyor diye 3 defa İstiklal Marşımızı okuduğumuzu bilirim:)

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Liseyi bitirsin sıcak yuvasında otursun o zaman. Okullarda da bir disiplin olmalı oraya gelen çocuk sıra yapmalı sıraya girmeli. Üniversite değil ki orası yolgeçen hanı gibi girsin çıksın. Bir düzen olmazsa (çocukta o yaşta bilinç de olmuyor) hiçbir çocuk okumaz adam olmaz. Zaten gelecekten pek ümitli de değilim ama.

Okulu kışlayla karıştırmamak lazım...

tarumoloji

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Şura kararları tavsiye niteliğinde olup bağlayıcılığı yoktur, kurul sadece fikir üretir.

SARKAT

Profesör
Reaksiyon puanı
68
Ya hala olmayan bir şeyi tartılyorsunuz ya pes.

Şura da böyle bir karar alınmadı ki, neyini tartışıyoruz arkadaşlar.

Sanki, böye bşr karar alınmış gibi hükümete atıp tutanlar var, nasıl atıp tutuyorlarsa özür de dilemeliler.

Majeste

Profesör
Reaksiyon puanı
21
Cumhuriyetçilik, milliyetçilik, laiklik gibi güzelim Atatürk ilkelerini yavaş yavaş ortadan kaldıracaklar. Zaten Atatürk'ün ilkeleri olmazsa Atatürk'ün varlığının da bir önemi olmayacak zaten. Çünkü onu yaşatan fikirleridir.

Erdem-FB

Dekan
Reaksiyon puanı
28
5 dklık İstiklal Marşını okumaktan üşeniyorsanız Kendi benliğiniz yok olmuş demektir . Din derside çok erken 1. sınıf için daha okumayı sökmeden :S Saçmalık dolu tasarı.