Rehber Mercedes C180 Coupe Amg 2018 Deneyimlerim

Berker Güler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
29
Merhabalar araçta amg nin en pahalı jantları var ( hava atmak için söylemiyorum adını bilemdiğimden) dışı siyah içi taban full bir araç cidden mercedes zevkini yaşatıyor bana genelde eco veya comfortta kullanıyorum ama satmaya karar verdiğim için bu aralar sport plusta kullanıyorum aracım stok değil dışta falan oynama yok ama motoru 1.5 190 beygir.Yani yol tutuşu fevkalede resmen quattro gibi virajda 130 ile dönerken bile kıç atmıyor bugün tam gaz sport plusta araç 7400 devir çevirdi cidden acayip bir makina öneririm.Sport plusta dikkat edin galiba espyi kapıyor u dönüşü yaparken baya drift attı kıç attı da yani c63 gibi araç kesinlikle öneririm.Sıkıntıları var mıydı vardı.Servis bakımları çok pahalı tutuyor,arabadan lakur lıkır sesler geliyor belkide amg olduğundandır.Yani net söyleyebilirim ki a4 üm de var aktif 3 de kullandım ikiside performansta yanından geçemez.Dip gazladım araç 7400-7500lere kadar çeviriyor hatta ki hatta inanması güç ama 2. Viteste 70e geldiğinde bıraktım resmen pop pop yaptı egzozdan.Konfora falan gelirsek de eco veya comforta alırsanız araç cidden s kasa gibi amg olmasına rağmen kasislerden falan pamuk gibi geçiyor.Audi ve bmw ile kıyaslarsak audiye ikiside yaklaşamaz konfor konusunda ama sınıfının net en iyisi.Önerim yokuş çıkarken sport plusa almayın.Bir kaç kere dalgaya düşüp aldım 30-40ı geçmeyince araba ikide bir downpipe yapıyor vitesi anında 1den 2ye 2den 1e falan atıyor dikkat etmezseniz motor arızalanabilir.Otobanda arkama passat yapışmıştı s+ a almam gibi dip gaz verdim 3. Köprüde 246 gördüm ki büyük iht limitör falan var tabiki passat toz oldu.Arkada oturana allah kolaylık versin diyorum.Araba coupe olduğu için arkada oturan öndekinin insafına kalmış.Ama adamlar coupe arabada bile arkayı düşünmüşler ışık,klima koymuşlar bir çoğu 800k lık arabalarda arkada klima olmuyor ince bi davranış.Sport a gelirsek de pek bi artısını görmedim aracımda sanırım adaptif amartüsor veya süspansiyon var.S veya s+ a alınca bi sertleşiyor araç ama s de direksiyon sertleşmesi ve araç sertleşmesi dışında comfort ile çok bir farkı yok.Ama s+ farklı bir dünya gibi gaza çok bazmazsanız comfort ile çok bir farkı yok ama yani s+da araç c63e dönüyor.bazen comfortta bile 6900 çeviriyor çok yakmasın diye manuel değiştiriyorum.Koltuklar falan en rahat bindiğin koltuk ki en az 120 araç sürmüşümdür.Tek hoşuma gitmeyenler ekran küçük baya ve yavaş.Onun dışında öneririm.(not: aracı s+ta kullanmanızı öneriyorum aracın tadı o zaman çıkıyor)

Apple Lover

Profesör
Reaksiyon puanı
708
Bende bir aralar mercedes kullanmıştım şu an bmw kullanıyorum mercedese göre bmw’nin tadı başka mesela çok trafik varken fren pedalından ayağımı çektiğim an auto start-stop açık olsa bile araba birden fırlıyor trafikte kullanmak bu nedenle biraz zor olsada fena değil onun dışında çok konforlu çok güzel malzeme kalitesi güzel yol tutuşu iyi ama benim kullandığım model biraz uzun olduğu için geri geri park ederken her ne kadar sensörler falan filan olsada arkadaki arabaya giricem diye biraz tedirgin oluyorum ve heryere park edemiyorum onada herhalde alışırım diye düşünüyorum

Berker Güler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
29
Bende bir aralar mercedes kullanmıştım şu an bmw kullanıyorum mercedese göre bmw’nin tadı başka mesela çok trafik varken fren pedalından ayağımı çektiğim an auto start-stop açık olsa bile araba birden fırlıyor trafikte kullanmak bu nedenle biraz zor olsada fena değil onun dışında çok konforlu çok güzel malzeme kalitesi güzel yol tutuşu iyi ama benim kullandığım model biraz uzun olduğu için geri geri park ederken her ne kadar sensörler falan filan olsada arkadaki arabaya giricem diye biraz tedirgin oluyorum ve heryere park edemiyorum onada herhalde alışırım diye düşünüyorum
Merhaba hocam ayıptır sorması hangi modeli kullanıyorsunuz?Bir de anladığım BMW’cisiniz.Aklımda Mercedesimi satıp yine mercedes jip almak var ama bmw de düşünüyorum.Önerir misinizBir de siz güzel alışmışsınız ben bmw nin 8 hariç bütün modellerini kullanma şansım oldu.Cidden ara hızlanmaları falan çok güzel ama,iyi kullanmak lazım cidden affetmiyor.Virajda mercedes gibi gideyim dedim altımda da 5 vardı almanyada sağolsun kristina kullandırtmıştı ausfahrt deniyor viyadük galiba tr si araba bir kıç atıyor normal modda aklınız hayaliniz durur.Bir de içi biraz demode gibi yeni 3lerin.5ler de öyle 5lerde 7 serisinin içi kullanıyorlar eski içi ama yenilenmesi gerek.Hala klimanın turuncu olması yakışmıyor.

Berker Güler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
29
bmw 2 serisi gran coupe 2020
Güzel bir seçim yapmışsınız.Renkler zevkler tartışılma derler bana göre şu an bu ekonomide hiçbir bmw o fiyatını hak etmez ama cidden 2 serisi gayet güzel.Hele o ambiyans aydınaltması falan aklımı çelmişti ilk çıktığında ama yıldız ve diğerleri