Mavi Ekran Hatası yardım lütfen

Bu konuyu okuyanlar

HpLv3Crft

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Arkadaşlar

21,02,2014 tarihinde yeni bir pc topladim fakat kurdugum ilk gün itibariyle windows açıkken örn:filim izlerken bi anda mavi ekrana düsüyor windows ve o sekilde kalıyor farklı bir işletim sistemi kurdum başka başka hepsindede bu sekilde problem verdi ben bu hatanın donanımsal oldugunu düsünüyorum sistem hataları ve kasa özellikleri asagida belirttigim gibidir yardımlarinizi rica ederim..

Sistem Özellikleri
Anakart: GIGABYTE 970A-D3 970 DDR3 GLAN USB3 AM3/AM3+
Ram Bellek: 2x2 GB DDR3 1333 MHz CL9 KINGSTON
Kart Okuyucu: CRESTA CR05D DAHİLİ KART OKUYUCU SİYAH
İşlemci: AMD FX-6300 3.5GHz 14MB (95Watt) Am3+
Sabit Disk: 1 TB 3.5 SEAGATE 7200 SATA3 64MB ST1000DM003
Ekran Kartı: SAPPHIRE HD7750 2GB 128B 16X DDR3 HDMI DVI D-SUB
PC Monitör: 21.5 AOC E2262VW 5MS DVI VGA SİYAH BEYAZ
Optik Medya Sürücü: LG 24X8X16X DVD-RW 24X DVDRAM SATA SIYAH
PC Kasası: AeroCool V3X 500W Black Arka Fanlı USB 2

Mavi ekran hatası:
Sorun imzası:
Sorunlu Olay Adı: BlueScreen
OS Sürümü: 6.1.7601.2.1.0.256.1
Yerel Kimlik: 1055

Sorun hakkında ek bilgiler:
BCCode: 1000008e
BCP1: C0000005
BCP2: 83326675
BCP3: 9959FA50
BCP4: 00000000
OS Version: 6_1_7601
Service Pack: 1_0
Product: 256_1

Sorunu açıklamaya yardımcı olan dosyalar:
C:\Windows\Minidump\033114-24632-01.dmp
C:\Users\EREN\AppData\Local\Temp\WER-38235-0.sysdata.xml

Çevrimiçi gizlilik bildirimimizi okuyun:
http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x041f

Çevrimiçi gizlilik bildirimi yoksa, lütfen çevrimdışı gizlilik bildirimimizi okuyun:
C:\Windows\system32\tr-TR\erofflps.txt

Bu verdigi 1.hata

Buda 2.hata

UmutGüzel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar ,

Sorununuzun Ram 'den kaynaklanma ihtimali yüksek gibi. Fakat kesin olarak ram'den kaynaklı diyemeyiz. Öncelikle fiziksel müdahale etmeden önce windows açıkken şu adımları uygula ;

Windows Tarafı ;
1. Bilgisayarım/Yönet/Aygıt yöneticisi kısmından tüm driver'ların (sürücülerin)yüklü olduğundan emin ol. Eğer sarı ünlem işaretli olanlar var ise , onları yükle.
2. Son zamanlarda yüklediğin programlara bak. Bazen yüklediğin programlardan olabiliyor.

Donanım Tarafı ;
1. İlk olarak kasayı direk sökmeden önce donanımların birbiri ile uyumlu olduğundan emin ol.(Araştır)Donanım uyumsuzluğu olabilir.
2. Eğer sorun ondan değil ise kasayı açarak ( açmadan önce fişi çek ve açma tuşuna basarak içerideki elektriği boşalt.) bak bakalım takılı olmayan parça var mı teker teker kontrol et. Hafifçe bastırarak.
3. Bu adımları uyguladığın halde yine sorun devam ediyorsa bu sefer ram'leri teker teker takılı olarak dene. ( Her bir ram'i tüm slotlarda dene.)

Eğer yine olmazsa ; Anakart , Hard Disk , Güç Kaynağı , Ekran kartı olabilir. (DÜŞÜK İHTİMALLE)

Kontrol ederek tekrar dönüş yapar mısınız ?

Teşekkürler , İyi Forumlar...

HpLv3Crft

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar ,

Sorununuzun Ram 'den kaynaklanma ihtimali yüksek gibi. Fakat kesin olarak ram'den kaynaklı diyemeyiz. Öncelikle fiziksel müdahale etmeden önce windows açıkken şu adımları uygula ;

Windows Tarafı ;
1. Bilgisayarım/Yönet/Aygıt yöneticisi kısmından tüm driver'ların (sürücülerin)yüklü olduğundan emin ol. Eğer sarı ünlem işaretli olanlar var ise , onları yükle.
2. Son zamanlarda yüklediğin programlara bak. Bazen yüklediğin programlardan olabiliyor.

Donanım Tarafı ;
1. İlk olarak kasayı direk sökmeden önce donanımların birbiri ile uyumlu olduğundan emin ol.(Araştır)Donanım uyumsuzluğu olabilir.
2. Eğer sorun ondan değil ise kasayı açarak ( açmadan önce fişi çek ve açma tuşuna basarak içerideki elektriği boşalt.) bak bakalım takılı olmayan parça var mı teker teker kontrol et. Hafifçe bastırarak.
3. Bu adımları uyguladığın halde yine sorun devam ediyorsa bu sefer ram'leri teker teker takılı olarak dene. ( Her bir ram'i tüm slotlarda dene.)

Eğer yine olmazsa ; Anakart , Hard Disk , Güç Kaynağı , Ekran kartı olabilir. (DÜŞÜK İHTİMALLE)

Kontrol ederek tekrar dönüş yapar mısınız ?

Teşekkürler , İyi Forumlar...

öncelikle tsk ederim yardımcı oldugun için suan benim denedigim şeyler w7 32 bit kurdum aynı problem 64 bit kurdum aynı sistemin tüm driverlerini kurfugum halde yine aynı problem devam etmekdeydi suan ram'in 1 tanesini soktum o sekilde deniyorum umarım dhaa problem olmaz olursa tekrar donus yapcagm

sistem özelliklerini yukarda belirttim uyumsuz bir parca oldugunu dusunmuyorum yinede varsa eger beni uyarırsanız sevinirim tekrar tsk ederm..

Son mesajlar