loading operating system restart Hatası ve Pc kapanmıyor

haluk4141

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyi günler benim iki sorunum var bildiğim ne varsa denedim ama çözemedim siz değerli arkadaşlardan yardım istiyorum.

Sorun bir bilgisayar açılırken loading operating system diyip yüzde işareti gelip 97 olunca bilgisayar kendini resetliyor yeniden başlatıyor ve bu yeni başlatmada hiçbir tepki olmuyor aradan 10 sn geçtikten sonra yeniden restart atıyor ve sistem açılıyor bunun sebebi nedir bilenlerden yardım istiyorum.

İkinci sorun bence yine aynı hatanın doğurduğu birşey başlat menusunden bilgisayarı kapat diyorum ama ekran kapanıyor sistem kapanmış gibi oluyor fakat pc kapanmıyor acil yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

Belki lazım olur diye sistem özzellikleri şöyle;

x3440
gigabyte ga h55 s2
rx 580
windows 10
8 gb ram
Sata harddisk 1 Tb

ecylan

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Virüs, bozuk sistem dosyası, bad sector ihtimallerden yüksek olanlar. Tavsiyem: Kararlı sistem yapılanmasına geri dönmek. Yani System Restore Point. Olmadı Bad Sector taraması yapınız.

haluk4141

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Virüs, bozuk sistem dosyası, bad sector ihtimallerden yüksek olanlar. Tavsiyem: Kararlı sistem yapılanmasına geri dönmek. Yani System Restore Point. Olmadı Bad Sector taraması yapınız.
bad sector olması imkansız çünkü sıfır bir harddisk ile denedim sonuç yine aynı