Lg g4 alıcam. Önemli bir sorunum var ! Bu risk alınır mı ?

Bu risk alınır mı ?

• Tabi alınır la !

Kullanılan: 2 25.0%
  • Manyakmısın olum alınmaz tabi ki !

Kullanılan: 2 25.0%
  • Düşündürdün Ebubekir :/

Kullanılan: 3 37.5%
  • Ne desem bilemedim bak şimdi, kararsızım :)

Kullanılan: 1 12.5%

• Kullanılan toplam oy
    8

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Öncelikle selamlar değerli dostlar. LG 4 normalde asla almam fakat bir arkadasıma kız arkadası geçtiğimiz aylarda vatandan Lg G4 almış ve arkadasım ihtiyacı olmadıgı için 800 lıraya satıyor ve kutusu açılmamış. Şimdi ben bunu faturası ile birlikte alsam, telefonda ana kart yanma sorunu veya diğer kronik sorunlar haliyle baş göstericek. Garantiye verdiğim taktirde telefonum Lg g5 ile değişir mi ? Lg Türkiye böyle bir değişime onay mi verir yoksa tekrar lg 4 ile mi değişim sağlanır ? Bu arada hali hazır kullandığım yılların telefonu Galaxy Nexus'um var idae işleminin uzun sürmeni sıkıntı değil çok yeter ki Lg g5 alalım :) Sizce bu risk alınır mı ?

!/|Believer|\!

Doçent
Reaksiyon puanı
214
Tamam kardeş g4 de kronik sorunlar varda öyle çabuk bozulmuyor yinede uzun süre bekleyebilirsin. Ayrıca tüm her yerde g4 yerine g5 verilmiyor galiba. g4 verip g4 alan tanıdıklarım var. Ha g4 telefon sıfır neredeyse. 800 lira iyi fiyat. Al kullan bozulunca bi şekilde yenisini alırsın.

emuh

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Öncelikle selamlar değerli dostlar. LG 4 normalde asla almam fakat bir arkadasıma kız arkadası geçtiğimiz aylarda vatandan Lg G4 almış ve arkadasım ihtiyacı olmadıgı için 800 lıraya satıyor ve kutusu açılmamış. Şimdi ben bunu faturası ile birlikte alsam, telefonda ana kart yanma sorunu veya diğer kronik sorunlar haliyle baş göstericek. Garantiye verdiğim taktirde telefonum Lg g5 ile değişir mi ? Lg Türkiye böyle bir değişime onay mi verir yoksa tekrar lg 4 ile mi değişim sağlanır ? Bu arada hali hazır kullandığım yılların telefonu Galaxy Nexus'um var idae işleminin uzun sürmeni sıkıntı değil çok yeter ki Lg g5 alalım :) Sizce bu risk alınır mı ?

Dostum bu fikrini desteklemiyorum. Malesef bu tarz davranışlar oldukça firmaların kullanıcılara güveni kalmıyor ve servise ne zaman bir kullanıcı cihaz gönderse, serviste cihazı kullanıcı hatası deyip geri gönderiyor. Olan yani yine bizlere oluyor. G4 alacaksan telefonun başına ne gelirse gelsin kaderine razı olacaksın çünkü bunu bilerek almış olacaksın.

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Dostum bu fikrini desteklemiyorum. Malesef bu tarz davranışlar oldukça firmaların kullanıcılara güveni kalmıyor ve servise ne zaman bir kullanıcı cihaz gönderse, serviste cihazı kullanıcı hatası deyip geri gönderiyor. Olan yani yine bizlere oluyor. G4 alacaksan telefonun başına ne gelirse gelsin kaderine razı olacaksın çünkü bunu bilerek almış olacaksın.
Dostum bir de şu yönden bakmanı tavsiye ediyorum. Bir telefon üreticisi cihazının arkadasında durmalı. Ne olursa olsun kronik veya başka sorunlarda kullanıcının her türlü yanında olması gerekir ! Olmayacak ise o kadar da parayı almayacak açık ve net. Çünkü Lg Tr garantisi ile ithalat arasında yaklasık 500 lira fark var h.buradaya bakabilirsin. Bu arada yorumlarımı yanlış anlama sakın şahsına yönelik bir sert eleştiri yapmadım dostum :) Yorumun için teşekkür ederim

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Tamam kardeş g4 de kronik sorunlar varda öyle çabuk bozulmuyor yinede uzun süre bekleyebilirsin. Ayrıca tüm her yerde g4 yerine g5 verilmiyor galiba. g4 verip g4 alan tanıdıklarım var. Ha g4 telefon sıfır neredeyse. 800 lira iyi fiyat. Al kullan bozulunca bi şekilde yenisini alırsın.
Merhaba kardeşim. Düşüncem şu benim Lg 4 üretimi yaklasık 1.5 sene önce başladı bir süreden sonra üretim durur veya stoklar yetersiz kalır. Lg g5 satışları bir hayli düşük. Bu yüzden Lg g4 yerine Lg 5 vermesi muhtemen olarak düşünüyorum.

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Eğer öyle birşey varsa çok iyi olur.

!/|Believer|\!

Doçent
Reaksiyon puanı
214
Merhaba kardeşim. Düşüncem şu benim Lg 4 üretimi yaklasık 1.5 sene önce başladı bir süreden sonra üretim durur veya stoklar yetersiz kalır. Lg g5 satışları bir hayli düşük. Bu yüzden Lg g4 yerine Lg 5 vermesi muhtemen olarak düşünüyorum.
İşte tamam ama ya vermezse ya telefon bozulmazsa. Ha şuda bişey 800 tl ye sıfıra yakın g4 de çok iyi

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Kardeşim 5 senedir zaten Galaxy Nexus kullanıyorum. Kronik sorun olmazsa ben kılıfla ile birlikte yıllar boyu kullanırım bir telefonu, titizim bu konuda. Fakat olursa böyle bir durum şimdiden gideceğim yolu hesaplamam gerekir. Çünkü sen de dedin '' ya telefon bozulmazsa '' bu bir risktir aslında :)

!/|Believer|\!

Doçent
Reaksiyon puanı
214
Hacı al gitsin o zaman
Kardeşim 5 senedir zaten Galaxy Nexus kullanıyorum. Kronik sorun olmazsa ben kılıfla ile birlikte yıllar boyu kullanırım bir telefonu, titizim bu konuda. Fakat olursa böyle bir durum şimdiden gideceğim yolu hesaplamam gerekir. Çünkü sen de dedin '' ya telefon bozulmazsa '' bu bir risktir aslında :)

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
adrenalin bağımlısıylsan tam senlik telefon. ne zaman bootloop sorunu yaşanacak diye her bir elin telefonda olur.
gerilim filmi sevenlere de öneririm.
benim g4 9. aya girdi henüz bootloop olmadı ama gerilimi yeter

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
adrenalin bağımlısıylsan tam senlik telefon. ne zaman bootloop sorunu yaşanacak diye her bir elin telefonda olur.
gerilim filmi sevenlere de öneririm.
benim g4 9. aya girdi henüz bootloop olmadı ama gerilimi yeter
İşte aradığım mizah :) Hocam senin telefonun serisi hangi seri ?
Telefonu nasıl bir şekilde kullanıyorsun ?

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
İşte aradığım mizah :) Hocam senin telefonun serisi hangi seri ?
Telefonu nasıl bir şekilde kullanıyorsun ?
601 serisi paralel ithalat almıştım.
asla aşırı ısınmasına izin vermiyorum. birtek ilk aldığımda bilmiyordum ondan şarjdayken yoğun kullandım ısınıp kapandı.
tabi aralarda aşırı ısınıp el yakacak seviyeye geldiği oluyor ama mecburi kullanımımım biter bitmez soğutma işlemlerine geçiyorum.

bunun dışında adetimdir alır almaz root attım. bu yüzden farklı kerneller yükleyip işlemci kullanımını kısıtlıyorum.
oyun da oynamadığım için kasma olmadan daha az ısınma ile kullanmak mümkün oluyor.

ek güvenlik olarak tüm dosyaları sd kartta depolamaya özen gösteriyorum. tabi bu telefonun seri fotoğraf çekim hızını etkiliyor.
seri çekim yapınca bazen 10 saniyelik beklemeler olabiliyor. fakat nadir bir durum

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Hocam ama resmen para verip üzerine uğraşmıssın sen. Gerçi 9 ay iyi gitmiş valla sana

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Manyak mısını işaretledim.Cidden manyak mısın? ( :D)ciddi Değilim merak etme.800 tl fiyata o telefonu al.2 sene kullan sonra iyi bir amiral gemisi al.Bilerek anakartını yakamayacağını biliyorsun.Ha aşırı ısıtırsın falan ama o da zor iş.G5 vereceği ne malum?Genelde G5 SE ya da G4 veriyorlar.En kötü ihtimal biraz süründürüyor Parça yok diye sonra da anakartı değiştirip geri veriyor.Hepsi bu..