Lg 2020 Model Televizyonda Kumanda Nasıl ?

Bu konuyu okuyanlar

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Arkadaşlar merhaba,evimde kullandığım modelini bile unuttuğum Plazma bir 13 yıllık Samsung televizyon vardı. Bu televizyonda tabii ki internete girmek söz konusu değil, ancak Turkcell TV+ ile YouTube uygulamasına girebiliyorum ancak İPTV olarak güzel ama menü kayganlığı desen yok, YouTube kasarak donarak menüler arası geçebiliyorsunuz. Ve bu benim çok canımı sıkmaya başladı, mağaza desen yok, internet tarayıcısı yok, bir maçkolik var oda maç takipçisi değilim. Sırf geriye-ileriye sarma ve kayıt özelliği için aldım. Ama artık bu Samsung televizyon benim maalesef ihtiyaçlarımı karşılamamaya başladı. Bende televizyonda yaptığı işleri beğenen biri olarak LG marka 65 Nano 796 2020 model almaya karar verdim. Özellikle bu televizyonu bütçeme uygun olması, 4K UHD izlenim sunabilmesi, Nanocell, webos teknolojileri, 65 inç kadar büyük olması, menü kayganlığı, uygulama zenginliği, HDR 10+ özellikleri için alacağım ancak bu 2020 model televizyonda LG'lerin sihirli sesli komut kumandası mı çıkıyor, yoksa standart eski tip kumanda mı çıkıyor, ayrıyetten mi alacağım bilen varsa cevaplasın lütfen. He birde unuttum televizyonu bildiğim kadarıyla uzun süre kullanmayınca ekranda tablo gibi bir görüntü çıkıyor ve televizyon tablo gibi oluyor, çok hoşuma gidiyor :) Bu sorumu cevapladıktan sonra bilen arkadaşlara bir sorum daha olacak, teşekkürler. Kuzenim de yeni çıkan modellerden birinde tam hatırlamıyorum oda 65 inç 16 000 TL'ye Teknosa'dan almıştı, sanırım onda dediğim gibi fareli, sesli komut özellikli kumanda çıkmıştı.

LifeStyle

Profesör
Reaksiyon puanı
802

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Bildiğim kadarıyla NanoCell serisi sihirli kumanda ile geliyor. Ancak gelmese bile ücreti çok çok fazla değil. 300 TL civarına alınabiliyor diye biliyorum ancak orada uyumluluk çok önemli tabi.

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416
merhaba, böyle durumlarda ürünün sitesinden araştırma yapmanız iyi olacaktır.

burada yazdığı gibi sihirli kumandayla geliyor.
Hocam eğer LG televizyonlarla ilgiliyseniz bir şey sorabilir miyim ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bildiğim kadarıyla NanoCell serisi sihirli kumanda ile geliyor. Ancak gelmese bile ücreti çok çok fazla değil. 300 TL civarına alınabiliyor diye biliyorum ancak orada uyumluluk çok önemli tabi.
Biliyorum, internetten alacağım muhtemelen Teknosa'da 7999 TL'ye 4 taksit seçeneği var. Kurulum ücretsizdi sanırsam ve kuran adamlar kumandayla birlikte geliyor ve ücret talep ediyolrardı sanırım

LifeStyle

Profesör
Reaksiyon puanı
802
Hocam eğer LG televizyonlarla ilgiliyseniz bir şey sorabilir miyim ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Biliyorum, internetten alacağım muhtemelen Teknosa'da 7999 TL'ye 4 taksit seçeneği var. Kurulum ücretsizdi sanırsam ve kuran adamlar kumandayla birlikte geliyor ve ücret talep ediyolrardı sanırım
buyrun sorun biliyorsam yardımcı olmaya çalışırım.

LifeStyle

Profesör
Reaksiyon puanı
802
55sm serisi 2019 model, webos 4.5, airplay desteği yok..
65nano serisi 2020 model webos 5, airplay desteği var.

görüntü olarak kıyas yapamıyorum insanların bakış açısı, aradığı net görüntü çok farklılık gösteriyor. ışık sızmasına takılan, siyahlar tam siyah değil diyen, renkler patlıyor diyen insanlar var. görüntü konusu öznel birşey. benim beğendiğim size iyi gelmeyebilir. sorunsuz tv de yok ne yazık ki. gidip bir ton para verip oled tv alıyorsun, ekran yanığı oluyor...

kullanacağınız oda 65 inç e uygunsa büyük alın derim. tv den beklentiniz çok yüksek olmasın. youtube a girsin, netflix açsın, tv izletsin mantığında olmalısınız. eğer twitter a girsin, oyun oynatsın, tarayıcıyla ordan oraya gezeyim diyorsanız tvbox almanız gerekiyor :)

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416
55sm serisi 2019 model, webos 4.5, airplay desteği yok..
65nano serisi 2020 model webos 5, airplay desteği var.

görüntü olarak kıyas yapamıyorum insanların bakış açısı, aradığı net görüntü çok farklılık gösteriyor. ışık sızmasına takılan, siyahlar tam siyah değil diyen, renkler patlıyor diyen insanlar var. görüntü konusu öznel birşey. benim beğendiğim size iyi gelmeyebilir. sorunsuz tv de yok ne yazık ki. gidip bir ton para verip oled tv alıyorsun, ekran yanığı oluyor...

kullanacağınız oda 65 inç e uygunsa büyük alın derim. tv den beklentiniz çok yüksek olmasın. youtube a girsin, netflix açsın, tv izletsin mantığında olmalısınız. eğer twitter a girsin, oyun oynatsın, tarayıcıyla ordan oraya gezeyim diyorsanız tvbox almanız gerekiyor :)
Bilgiler için teşekkürler :)

Son mesajlar