Lenovo z500 sıcaklık değerleri

ebrarkara

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar z500 aldım bu gün. ebrarbilgisayardan geldi. free dos olduğu için win 7 kurarken epey zorlandım. sürücüleri tam olarak bölemedim şimdilik bir kurup bakayım dedim. win 7 64 bit ultimate yükledim. ancak her ne hikmetse pc ta windovsu kurmadan önce bios ekranındayken bile fan full çalışıyordu ve hissedilir derecede sıcaktı ve sıcak üfürüyordu. windowsu kurduktan sonra sıcaklık değerlerini ölçüyorum. yüksüz iken boşta yani 59-60 derece sabit. bir oyun kurup deneyim dedim. craysis 2 yi kurdum oynadım 86-87 derecelerde.

bu sıcaklık değerleri bana çok çok anormal geldi. özellikle sistem boştayken 40-45 dereceyi geçmemesi gerektiğini düşünüyorum. sizce iade etmelimiyim? aldığıma çok pişman oldum ve hiç beğenmedim lenovoyu.

ebrarbilgisayar da iade süreci falan nasıl oluyor bilgilendirme yaparsanız sevinirim.

saygılar.

BLACKPOWERTURBO

Profesör
Reaksiyon puanı
3
lenevolar hiç kulanmadim ama normal degil forumda kulanan kişiler vardir yeni aldiysaniz bence degiştirin veya sürücülerini bios günceleyin felan

alsonur

Asistan
Reaksiyon puanı
0
kardeşim bilgisayarında sorun olabilir bende lenovo y570 var 1 ay oldu alalı gta 4 ü full ayarda oynarken 90 dereceyi gördü ama bi sorun yaşamadım boşda iken 45-50 civarı değişiyor. Bios güncellemesi yapıp biosu sıfırla düzelebilir belki. lenovonun çoğu modelinde dokunmatik tuşların arasında ay işareti var o fan ayarını yapıyor windows açık iken ordan ayarlıyabilirsin programı yüklü ise yüklü değilse lenovonun sitesinden indirebilirsin.ayrıca ölçüm yaptıgın programdada sıkıntı olabilir speedfan programı ile ölç istersen.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

resim küçük olmuş buda benim sıcaklık değerim bitek chrome açık