Yardım Laptopta siyah ekran oluşması

Son Şövalye21

Asistan
Reaksiyon puanı
369
Öncelikle merhaba,
Bu sorun şöyle başladı. Ben 1-2 hafta önce Assetto Corsa oynarken üstte %100 işlemci kullanımı yazısı çıktı ve bilgisayarın ekranı simsiyah oldu. Dün de aynı olayı HOI4(Hearts of Iron 4)'de yaşadım. Bilgisayar dün neredeyse gün boyunca açıktı, bazen boşta bazen de oyun oynadım. Bu sorunun sebebi ne ve nasıl çözebilirim?
Teşekkürler.

RAM: 4GB DDR3 1600MHz
SSD: Samsung 870 EVO 500GB
Ekran Kartı: Harici AMD 8500M - Dahili İntel HD 4400
Anakart: Lancer 5A2
İşlemci: İ3 4005U

Son düzenleme:
Çözüm
Fan temizliği yapmıştım 5-6 ay önce ama termal macun hiç yenilemedim. Öneriniz ne olur termal macun olarak? Ek olarak öneriniz için sağ olun zaten yakın zamanda almayı düşünüyordum, teşekkürler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

+ Olarak sorun ısınmadan mı kaynaklanıyor yani?
Ve unutmuşum eklemeyi bilgisayar kapanmıyor sadece ekran siyah oluyor.
Arctic mx6 ve cooler master mastergel maker nanoyu önerebilirim. İşlemci kullanımı artıp, bu biraz devam edip siyah ekran oluyorsa ısı kaynaklı olma ihtimali yüksek. 95-100 derece arası bir sıcaklığa ulaşıyor olabilir.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,978
Hiç termal macun ve fan temiziliği yaptırmadıysanız yaptırmanız gerekiyor. Ek olarak RAM'inizi 8 GB yapmanızı öneririm.

Son Şövalye21

Asistan
Reaksiyon puanı
369
Hiç termal macun ve fan temiziliği yaptırmadıysanız yaptırmanız gerekiyor. Ek olarak RAM'inizi 8 GB yapmanızı öneririm.
Fan temizliği yapmıştım 5-6 ay önce ama termal macun hiç yenilemedim. Öneriniz ne olur termal macun olarak? Ek olarak öneriniz için sağ olun zaten yakın zamanda almayı düşünüyordum, teşekkürler.

Son düzenleme:

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,978

Arctic mx6 ve cooler master mastergel maker nanoyu önerebilirim. İşlemci kullanımı artıp, bu biraz devam edip siyah ekran oluyorsa ısı kaynaklı olma ihtimali yüksek. 95-100 derece arası bir sıcaklığa ulaşıyor olabilir.

Çözüm