laptop menteşe sorunu.

LalaPapa

Asistan
Reaksiyon puanı
117
yeni taşınmıştık babamda kapıyı menteşeden çıkarmış duvara yaslamış.tutturdular yılanların öcü dizisini izliyeceğiz diye.o esnada kardeşim kapatacağım diye kapıyı çekince olanlar oldu
Reis o laptop un hasar yemesi lazımmış bu kadar denk gelir yani :D

Reaksiyon puanı
892
diğer markaları deneyimleme fırsatı bulamadım.bu konuda size katılıyorum.2 yıl sonra yeni bilgisayar alacağı(üni için) kaliteli ve uzun ömürlü olacağını düşündüğümden dell var aklımda
ben de o zaman macbook alacağım inşallah.dell de iyi markadır ama bi macos denemek istiyorum.

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
ben de o zaman macbook alacağım inşallah.dell de iyi markadır ama bi macos denemek istiyorum.
insanlar appleyi övüp bitiremiyordu.iyi dedik bir iphone alalım kullanalım.benlik değilmiş cidden.o yüzden apple ekosisteminden uzak duruyorum.benim için fazla pahalı.haklarını yemiyim bazı konularda çok iyiler.

Reaksiyon puanı
892
insanlar appleyi övüp bitiremiyordu.iyi dedik bir iphone alalım kullanalım.benlik değilmiş cidden.o yüzden apple ekosisteminden uzak duruyorum.benim için fazla pahalı.haklarını yemiyim bazı konularda çok iyiler.
ben 6s almıştım 2017de.memnunum kendisinden ama yenileyebilir miyim en azından son çıkanla bilemiyorum.ya gidip iki yıl öncekini alacağım ya da döneminin en iyi android telefonlarından birini.

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
ben 6s almıştım 2017de.memnunum kendisinden ama yenileyebilir miyim en azından son çıkanla bilemiyorum.ya gidip iki yıl öncekini alacağım ya da döneminin en iyi android telefonlarından birini.
applenin stabil olmasnı hepimiz biliyoruz.örneğin discortta konuşmadayız 10 kişi.ios kullanan biri 2 sn sohbete girip pdf bakmak istese iphone hemen aramayı duraklatı pdf ye odaklanıyor ve adamın sesi sesi kesiliyor ne o ne ben iletişim kuramıyorum onunla.androidte öyel değil konuşma açık olsun istersen pubg bile oyna yine konuşma devam ediyor.bundan dolayı ben androidten vazgeçmedim.ios beni kısıtlayıp 1 gb ramı stabil kulansın beni ilgilendirmez.android özgürlüktür(iyi cihaz alırsan tabi)ama iphonelerde maşallah performanslı cihazlar.apple ramı az koyuyor arkaplan işlemlerini durdup bizden kısıyor.adaptör koyuyor hızı az bizden kesiyor.pili kapasitesi az ve aynı şekilde arkaplan işlemlerinden kısıp bize kitliyor.fiyat zaten belli.ben apple politikasını sevmiyorum.kimisi için en iyisi o.tercih meselesi

Reaksiyon puanı
892
applenin stabil olmasnı hepimiz biliyoruz.örneğin discortta konuşmadayız 10 kişi.ios kullanan biri 2 sn sohbete girip pdf bakmak istese iphone hemen aramayı duraklatı pdf ye odaklanıyor ve adamın sesi sesi kesiliyor ne o ne ben iletişim kuramıyorum onunla.androidte öyel değil konuşma açık olsun istersen pubg bile oyna yine konuşma devam ediyor.bundan dolayı ben androidten vazgeçmedim.ios beni kısıtlayıp 1 gb ramı stabil kulansın beni ilgilendirmez.android özgürlüktür(iyi cihaz alırsan tabi)ama iphonelerde maşallah performanslı cihazlar.apple ramı az koyuyor arkaplan işlemlerini durdup bizden kısıyor.adaptör koyuyor hızı az bizden kesiyor.pili kapasitesi az ve aynı şekilde arkaplan işlemlerinden kısıp bize kitliyor.fiyat zaten belli.ben apple politikasını sevmiyorum.kimisi için en iyisi o.tercih meselesi
evet.samsung da bence güzeldi note tablet kullandım 5 yıl.bir de o zamanlar androidin kötü olduğu yıllardı.şimdi kablo alıp tekrar kullanacağım yapabilirsem.rom atmayı düşünüyorum.

EnisALP

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
tamircilerden daha yetenekli olduğumu biliyorum.ayrıca cihazın parçası çalınır diye yanaşmıyorum.öncelikle fön makinası ile bir miktar ısıtıp yumuşattıktan sonra ayırmayı planlıyorum.çerçevede plastik olduğu için o da eriyebilir.bazı sıvılar vardır yapıştırıcıyı çözer.japonu asetonun çözdüğü gibi.belki öyle bir şey ile çözebilirim.deneyen var mı acaba
Kanka valla kendin yap bence de ben benim laptopu bir kere götürdüm 8gb Rami cikarp 6 gb eski bir ram takmış ?

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
Kanka valla kendin yap bence de ben benim laptopu bir kere götürdüm 8gb Rami cikarp 6 gb eski bir ram takmış ?
ilk aldığım yıl yine aynı bu laptopu (tabi 6 yıl önce pc den bir şey anlamıyorum)babam garantiye göndermişti otomatik onarım hatasından dolayı.benim pc 8gb ram 500 hdd ile gitti.320hdd 4 gb ramla geldi.bunuda ben 2015 te farkettim.internete bakıyorum her yerde bu pc 500gb hdd 8gb ram olarak satılıyor.kapağı açtım harbiden ram slotunun bir tanesi boştu hdd üstünde bu modelin i7 olannın seri nosu cd kalemi ile yazılmıştı.ne diyim artık

EnisALP

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
ilk aldığım yıl yine aynı bu laptopu (tabi 6 yıl önce pc den bir şey anlamıyorum)babam garantiye göndermişti otomatik onarım hatasından dolayı.benim pc 8gb ram 500 hdd ile gitti.320hdd 4 gb ramla geldi.bunuda ben 2015 te farkettim.internete bakıyorum her yerde bu pc 500gb hdd 8gb ram olarak satılıyor.kapağı açtım harbiden ram slotunun bir tanesi boştu hdd üstünde bu modelin i7 olannın seri nosu cd kalemi ile yazılmıştı.ne diyim artık
Ülke dolandırıcı doluyken çok normal böyle seylerin olması

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
menteşeyi değiştirdim pc taş gibi oldu.birkaç aya ssd ve 4gb ram alcam.i5 işlemci 8gb ram ve ssd bu pc yi rahatlıkla yıllarca götürür.ablama vereceğim zaten o sadece internette video izler.şuan 8 gb ram takınca pubg en düşüklerde 35-45 fps veriyor ve hala iyi cihaz.gta v yi ztn açıyor ilk yıllarından beri oynuyorum son 2 yıldır oynamıyorum

EnisALP

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
menteşeyi değiştirdim pc taş gibi oldu.birkaç aya ssd ve 4gb ram alcam.i5 işlemci 8gb ram ve ssd bu pc yi rahatlıkla yıllarca götürür.aplama vereceğim zaten o sadece internette video izler.şuan 8 gb ram takınca pubg en düşüklerde 35-45 fps veriyor ve hala iyi cihaz
Valla kanka ben PC yi 4-5 sene önce aldım 3.500 e şuan sıfırı 5 bin 6 bin arası onu ablmaa verdim abimlerle amcamın arkadaşından yeni toplanmis bir PC aldık

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
Valla kanka ben PC yi 4-5 sene önce aldım 3.500 e şuan sıfırı 5 bin 6 bin arası onu ablmaa verdim abimlerle amcamın arkadaşından yeni toplanmis bir PC aldık
fiyatlar fırlıyor.ben 1800e aldım 6 yıl önce.şuan 5.8k olmuş.dolardan dolayı.o yüzden elimdekine iyi bakıyorum.ben bu pc ye çok iyi baktım bozdular hep tamir ettim ve hala çok seri.insan israftan kaçınmalı.israf ettiğim her an bu fahiş fiyatları bize dayayanlara ittat etmiş gibi hissediyorum.o yüzden elimdekini boşuna çar çur etmiyorum.ekranı kırıldı yeni pc.yok benimki i5 ve yenileri çıktı i7 ben onu alayım gibisi yok.yıllarca temizce baktım.şuan pubg yi bile kasmadan açıyor oyun bile oynarsın.internette gezinen biri için çok rahatlıkla iş görür.bunu ablama verip yenisini alacağım.her iki tarafta kazançlı.