Konu kızlar, uzmanlık alanı olanlar içeri girsin ( özgüven-saç dökülmesi )

Claynt

Doçent
Reaksiyon puanı
96
Abilerim, kardeşlerim sizlere bi sorum olucak, benim yaşım 20 gecen seneye kadar kızlarla çok haşır neşirdim işte red aldıgım kız yoktu manken gibi kızlarla falan flört etmişliğim var, gelelim bugüne 5-6 aydır saçlarım dökülüyor hafif hafif seyrelmeler açılmalar oldu şuan cok dert etmıyorum yine şekil falan veremıyorum saça ama şuan göze takılacak birşey yok fazla yine de karşıma oturan insan anlıyor saçlarımın döküldüğünü. Ben bunu kompleks haline getirdim, gecen seneden bu seneye değişen tek şey saçta değil açık öğretime geçtim ve ortamlardan uzaklaştım benim sizlere sormak istediğim soru şu? ttamamen kel değil böyle hafif saçları seyrekleşmiş ama kaslı cekici bir vücuda sahip güzel giyinen genç yaşta arabası vs olan bir erkek tamamen dış görünüş olarak soruyorum bu saydıgım elementlere sahip erkek(ben) eskisi gibi cogu kızla ilişki yaşayabilir mi? şöyle bi korku havası oluştu bende abi benim saçlarım dökülüyor o kız bana bakmaz gibisinden.Kendine bakan bi erkeğim karşı cinsten önce aynaya baktıgım da benim kendimi beğenmem cok önemli güzel bi vücut ile kendimle barışabileceğimi düşünüyorum.Diğer bi sorum da şu dediğim tipte arkadaşı olanlar varsa o arkadaşlarının kızlar tarafından nasıl görüldüğünü yorumlayabilirler mi? biraz karışık oldu ama gece gece içime dert oldu şimdiden çok teşekkürler.

( saç dökülmem genetik anne tarafında dayı da var - özel doktorlar dahil bir çok doktora gittim önleyen ve saç çıkaran tek bi ilaç var kullanması zahmetli ve bir kaç yan etkisi var boşuna doktor git diye yazmayın yine -_- )

GatsuX

Doçent
Reaksiyon puanı
324
kardeşim hala eskisi gibi flörtleşirsin açık olmak gerekirse böyle konularda kötüyümdür :/ hiç kimseyle flörtleşmedim yani bu kadar diyebilirim sana (olmasa bile mutluyum)

Claynt

Doçent
Reaksiyon puanı
96
kardeşim hala eskisi gibi flörtleşirsin açık olmak gerekirse böyle konularda kötüyümdür :/ hiç kimseyle flörtleşmedim yani bu kadar diyebilirim sana (olmasa bile mutluyum)
Keşke bende senin gibi olmayınca mutlu olsam ama olmayınca yarım kalmış gibi hissediyorum ben :( batı da dazlak vs moda bu tarz erkeklere hiç garip bakmıyolar ama bizim ülkeye henüz gelmedi o anlayış o yüzden çekingenim

GatsuX

Doçent
Reaksiyon puanı
324
Keşke bende senin gibi olmayınca mutlu olsam ama olmayınca yarım kalmış gibi hissediyorum ben :( batı da dazlak vs moda bu tarz erkeklere hiç garip bakmıyolar ama bizim ülkeye henüz gelmedi o anlayış o yüzden çekingenim
ben kendimi oyunlara bilgisiyar parçlarına vs. ilgeleniyorum bak benim gibi yap 2 saate unutursun :)

Claynt

Doçent
Reaksiyon puanı
96
ben kendimi oyunlara bilgisiyar parçlarına vs. ilgeleniyorum bak benim gibi yap 2 saate unutursun :)
Unutmak istemiyorum ki :) ben alıcam manitamı gezicem kamplar yapıcam bunlardan zevk alıyorum, bi ara oyunlara çok sarmıştım 2 yıl önce falan ama bıraktım

GatsuX

Doçent
Reaksiyon puanı
324
Unutmak istemiyorum ki :) ben alıcam manitamı gezicem kamplar yapıcam bunlardan zevk alıyorum, bi ara oyunlara çok sarmıştım 2 yıl önce falan ama bıraktım
Vay be herhalde annem dışında hicbir kadin cinseyetiyle konuşmadim bile olabilir

Reaksiyon puanı
4
Selam dostum, yaşım 25 hala üniversitede okuyorum türlü türlü kız arkadaşım oldu. Edindiğim tecrübelerden yola çıkarak şunları söyleyebilirim:

Bunların birer genelleme olduğunu unutma, herkes böyle değildir.

Kızları lisedeyken iki gruba ayır, dıl görünüşten ve popülerlikten etkilenen ve parayı ve popülerliği sevenler olarak. Popülerlikte genellikle yine maddiyatla ilgili zaten.

Üniversiteye geçtiğinde işler değişiyor. Hem kızlar hem erkekler farklı farklı rollere bürünüyor. Bu rollere bürünme olayı hep komik gelmiştir bana, bende de vardı çünkü. Saçımı belime kadar uzatıp başımda fötr şapka deri ceketle undertaker gibi gezerdim. Neyse konuya dönersek, sana üniversitedeki kızların nelerden etkilendiğinin kombinasyonlarını ve görülme sıklığını özetleyim.

1) Dış görünüş + kişilik = Seyrek
2) Para = Yaygın
3) Kişilik = Ender

Bir de marjinal gruplar vardır. O grupların içine girmek onlardan biriysen daha kolay olur, direkt etkilenirler zaten. Örnek etkilenme seviyesi:

Rocker takılan kızlar için:
1) Rock dinlemek + rocker giyim + müzisyenlik + para = Easy
2) Rock müzik + Rock tarz = Medium
3) Orhan Gencebay + takım elbise = insane

Özetlemek gerekirse, üniversitede kızlar ya marjinal gruplara dahil olur. Tabii burada fiziki anlamda dahil olmaktan bahsetmiyorum, kendini rockçı, hippi, müzisyen, sanatçı, özgür, hippi vs hissedenler olur. Sen de bunlardan biri olursan o hem o ekip içinde şansın artar hem de sıradan kız tiplerine marjinal gelirsin ilgi çeker. Öte yandan, üniversitede kızların çoğu paraya bakar. Bakmayanı da çok ama dürüst olalım, parası olanı bulmadığı için parasıza bakar ve çoğunlukla eğer örgün öğretim ve lisans öğrenimi görüyorsa kültür seviyesi de daima etkili olur.

Sen nasıl bir ilişki arıyorsun onu sorsan aslında daha net açıklardık. Yoksa ünide kızlarla ilişki dedin mi birçok değişik faktör var. Kızlarla tanışması bambaşka ayrı bir konu, hangi fakültedeki kızlar nasıl erkeklerden etkilenir bu ayrı bir konu. Mesela ben edebiyat fakültesinde okuyorum. Ne kadar marjinal tip ararsan hepsi burada dolayısıyla marjinal takılıyorsan hayat sana güzel ama KYK ile geçiniyorum ve marjinal değilim dersen hayat çok zor. Sıradan kız tipleri nadir görülür edebiyatta o yüzden biraz kitap okuma, biraz genel kültür, bi hayat felsefesiyle 1. sınıfları çok kolay kazanırsın. Öte yandan son sınıflarda kızlı erkekli gelecek kaygısı başlar. Birinci ve ikinci sınıfta özgürlük, doğallık fuck the system diyen ekip o şirkette bu şirkette staj ayarlamaya, bir anda materyalist olmaya başlar. Seni ilgilendiren kısım ise son sınıftan biriyle düzgün bir eğitimin ve paran yoksa takılman bir hayli güç..

Bu konu böyle uzar gider. Sen ilgilendiğin kız modelini anlat ben avına nasıl gideceğini anlatayım.

Son düzenleme:

Claynt

Doçent
Reaksiyon puanı
96
Selam dostum, yaşım 25 hala üniversitede okuyorum türlü türlü kız arkadaşım oldu. Edindiğim tecrübelerden yola çıkarak şunları söyleyebilirim:

Kızları lisedeyken iki gruba ayır, dıl görünüşten ve popülerlikten etkilenen ve parayı ve popülerliği sevenler olarak. Popülerlikte genellikle yine maddiyatla ilgili zaten.

Üniversiteye geçtiğinde işler değişiyor. Hem kızlar hem erkekler farklı farklı rollere bürünüyor. Bu rollere bürünme olayı hep komik gelmiştir bana, bende de vardı çünkü. Saçımı belime kadar uzatıp başımda fötr şapka deri ceketle undertaker gibi gezerdim. Neyse konuya dönersek, sana üniversitedeki kızların nelerden etkilendiğinin kombinasyonlarını ve görülme sıklığını özetleyim.

2) Para = Yaygın
3) Kişilik = Ender

Bir de marjinal gruplar vardır. O grupların içine girmek onlardan biriysen daha kolay olur, direkt etkilenirler zaten. Örnek etkilenme seviyesi:

Özetlemek gerekirse, üniversitede kızlar ya marjinal gruplara dahil olur. Tabii burada fiziki anlamda dahil olmaktan bahsetmiyorum, kendini rockçı, hippi, müzisyen, sanatçı, özgür, hippi vs hissedenler olur. Sen de bunlardan biri olursan o hem o ekip içinde şansın artar hem de sıradan kız tiplerine marjinal gelirsin ilgi çeker. Öte yandan, üniversitede kızların çoğu paraya bakar. Bakmayanı da çok ama dürüst olalım, parası olanı bulmadığı için parasıza bakar ve çoğunlukla eğer örgün öğretim ve lisans öğrenimi görüyorsa kültür seviyesi de daima etkili olur.

Sen nasıl bir ilişki arıyorsun onu sorsan aslında daha net açıklardık. Yoksa ünide kızlarla ilişki dedin mi birçok değişik faktör var. Kızlarla tanışması bambaşka ayrı bir konu, hangi fakültedeki kızlar nasıl erkeklerden etkilenir bu ayrı bir konu. Mesela ben edebiyat fakültesinde okuyorum. Ne kadar marjinal tip ararsan hepsi burada dolayısıyla marjinal takılıyorsan hayat sana güzel ama KYK ile geçiniyorum ve marjinal değilim dersen hayat çok zor. Sıradan kız tipleri nadir görülür edebiyatta o yüzden biraz kitap okuma, biraz genel kültür, bi hayat felsefesiyle 1. sınıfları çok kolay kazanırsın. Öte yandan son sınıflarda kızlı erkekli gelecek kaygısı başlar. Birinci ve ikinci sınıfta özgürlük, doğallık fuck the system diyen ekip o şirkette bu şirkette staj ayarlamaya, bir anda materyalist olmaya başlar. Seni ilgilendiren kısım ise son sınıftan biriyle düzgün bir eğitimin ve paran yoksa takılman bir hayli güç..

Bu konu böyle uzar gider. Sen ilgilendiğin kız modelini anlat ben avına nasıl gideceğini anlatayım.
Şöyle diyim dış görünüşü güzel olucak kampa vs gelicek benimle doğa tutkunu olucak, benim öyle aşırı zenginliğim yok ama işte altımda 65 binlik araba var aylık 1100 para alıyorum fazla çalışmadan böyle bir insanım.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,714
Saçı stres döker. Önce ondan kurtulun. 20 yaşından sonra kızların çoğu birini bulmuş. 20 öncesi hepsi kararsızdı ve yeni arayışlar içindeydi. Siz de fazla gecikmeden birini bulun.

Farklılıklara tahammülünüz olsun. Var olanı bulabilirsiniz. Sipariş üzere uzaydan kız gelmez.

Çok gecikirseniz, birileri sizi çocukları ile tanıştırır. Ya siz evinizde yabancı kalırsınız, ya da çocuklar kendilerini yabancı evde his eder. Huzur olmaz.

Son düzenleme:

Claynt

Doçent
Reaksiyon puanı
96
Saçı stres döker. Önce ondan kurtulun. 20 yaşından sonra kızların çoğu birini bulmuş. 20 öncesi hepsi kararsızdı ve yeni arayışlar içindeydi. Siz de fazla gecikmeden birini bulun.
Yanlış biliyorsunuz malesef saçım genetik sebeplerden dökülüyor stres sadece erken veya geç dokulecegini belirliyor

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bu

2) Para = Yaygın
3) Kişilik = Ender

Bu arada dostum ben bu konuyu saçım yüzümden özgüven eksikliği yaşadığım için ikna edilmek için açtım yani saçlarım seyrelse de yakışıklı olabilirsin gibi cümlelere ihtiyacım var çoğu kızın paraya önem verdiklerini bende biliyorum

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
4
Şöyle diyim dış görünüşü güzel olucak kampa vs gelicek benimle doğa tutkunu olucak, benim öyle aşırı zenginliğim yok ama işte altımda 65 binlik araba var aylık 1100 para alıyorum fazla çalışmadan böyle bir insanım.
Dostum 65 binlik aracın bin liran varsa ben de düşerim sana saçına takılma hiç[emoji2] yukarıda anlattım zaten kızların nelerden etkilendiğini falan, saç maç neredeyse hiç önemi yok üni çevresinde

Bu arada benim para durumum da hiç iyi değil ama ona rağmen kızlar konusunda sorun yaşamadım. Senin gibileri kıskanırdım hep [emoji849] Sen daha şanslısın saça falan hiç takılma yani

DarKeN

Profesör
Reaksiyon puanı
88
Paran varsa zenginsen saçlarını kimse dert etmez ama maddi durumu iyi olmayan bir delikanlıysan işin zor, Allah kolaylık versin.

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,189
Dominik toretto da kel ama tip var belki sanada yakışır

Benim saçlarda dökülüyor tipimde güzel değil (ben öyle hissediyorum) ben ne yapayım hiç kız arkadaşım olmadı ölimmi bem ölim mi?

Paran varsa zenginsen saçlarını kimse dert etmez ama maddi durumu iyi olmayan bir delikanlıysan işin zor, Allah kolaylık versin.
Kızların gönlünü para açıyor şimdi

Son düzenleme:

DarKeN

Profesör
Reaksiyon puanı
88
Dominik toretto da kel ama tip var belki sanada yakışır

Benim saçlarda dökülüyor tipimde güzel değil (ben öyle hissediyorum) ben ne yapayım hiç kız arkadaşım olmadı ölimmi bem ölim mi?

Kızların gönlünü para açıyor şimdi
Kesinlikle öyle. Ben aşk arıyorum para benim için önemli değil vs diyen bir kız bulabileceğini hiç sanmam. Vardır mutlaka ama çok nadir yani 10 kızdan 8'i para, mal, mülk ve rahat hayat peşindedir, isteklerini karşılayabilecek, satın alabilecek erkek isterler, net. O nedenle dış görünüşe bakmazlar pek

Claynt

Doçent
Reaksiyon puanı
96
Zengin de değilim fakir de ortalama diyelim

Reaksiyon puanı
142
Hiç dert etme. Saç dökülebilir, normal bir şey. Benim bir arkadaş var. Saç dışında her yeri kıllı :D Bir şeyin üstüne de gitme. Biraderinde aynı küçük dökülmeler oldu. Halen var mı bilmiyorum; ama yukarıdan bakınca az kafa derisi belli oluyor. Çok pahalı bakımlar, yağlar cart curt yaptırdı, yine aynı. Bilmiyorum, belki faydası olmuş olabilir de. Belki ilerlemesini durdurmuş ya da yavaşlatmış olabilir. Bence üstüne gitme. Kafaya takarsan hem psikolojik yönden hem de dökülme hızından etkilenirsin. Kafaya bakıp da yüreğe bakmayan kızı ne yapım?

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,714
Kızlar kendilerinden daha bilgili erkeklerden hoşlanırlar.

Claynt

Doçent
Reaksiyon puanı
96
Kızlar kendilerinden daha bilgili erkeklerden hoşlanırlar.
Dostum haklısın haklısın da o dediğin şeyi kıza göstermek için buluşup çay içmek lazım, ben ilk görüşte ilk bakışta etkilenme olayını soruyorum

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Burada daha öncede paylaştım kendi saç dökülme problemimi Bıttım sabunu ile bir nebze (%40) civarı durdurdum ve hala da düzelmeye devam ediyor tavsiye ederim hemde doğal Aktarlarda bulabilirsin ve hiç bir yan etkisi de yok (=

Claynt

Doçent
Reaksiyon puanı
96
Burada daha öncede paylaştım kendi saç dökülme problemimi Bıttım sabunu ile bir nebze (%40) civarı durdurdum ve hala da düzelmeye devam ediyor tavsiye ederim hemde doğal Aktarlarda bulabilirsin ve hiç bir yan etkisi de yok (=

bu tarz doğal sabunları denedım zeytinyağlı olsun farklı bitkiler olsun sacımı cok kuruttu keçe gibi yapıp kepek yaptı o yüzden soğuk bakıyorum bunlara bıttım sabunu denemedım duymadım da

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
bu tarz doğal sabunları denedım zeytinyağlı olsun farklı bitkiler olsun sacımı cok kuruttu keçe gibi yapıp kepek yaptı o yüzden soğuk bakıyorum bunlara bıttım sabunu denemedım duymadım da
Merak etme diğerleri gibi değil 3 aydır kullanıyorum ondan başka bir şey kafama sürmüyorum,masajlıyarak köpürtüp saç diplerine yediriyorsun şu an yurtdışında yaşıyorum sipariş verdim komşuma 5 kalıp daha getirdiler (=
kimyasal olan her şey kanser yapıyor bir şekilde ama bu doğal bir araştır derim faydasını görmesem zaten açıklama yapmam yada bir çıkarım olsa illa şu markayı yada ürünü al derim (=
keyfin bilir dostum.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,714
İlk bakışta aşklar, ikinci karşılaşmada söner. Çünkü ilk bakışta görünmeyenlar, ikinci buluşmada dikkat çeker. İyi tanımadığın birisiyle samimi olma, samimi olacağın kişiyi önce iyi tanı. Zararı sandığından ağır olur.