Yardım Kasma Sorunu

furkrev

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,yaklaşık 2 ay önce incehesaptan hazır sistem aldım.Kasa hazır kurulumlu geldi sadece ekran kartını ayrı gönderdiler onu da bilgisayarcıya taktırdım.İlk 1 ay içerisinde oyunlarda herhangi bir sıkıntı yaşamadım fakat son 2-3 haftadır valorantta ani gelen yeteneklerde veya birden fazla gelen yeteneklerde bilgisayarım ani drop yiyor..Lolde de tam ekranda oynarken sürekli donuyordu alttab atıp oyuna dönünce düzeliyordu ama bu sorunu şimdilik görüntü ayarlarından pencereli ekrana geçerek çözdüm.Sizce bu sıkıntıların sebebi ne olabilir?Yardımcı olursanız çok sevinirim.Sistemimi aşağıda belirttim.

İşlemci
1 x AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz 6 Çekirdek 35MB Önbellek Soket AM4 İşlemci

Anakart
1 x MSI B450M PRO-VDH MAX AMD B450 Soket AM4 DDR4 3866(OC)MHz m-ATX Gaming (Oyuncu) Anakart

Ekran Kartı
1 x MSI Radeon RX 6750 XT MECH 2X 12G OC 12GB GDDR6 192Bit DX12 Gaming (Oyuncu) Ekran Kartı

RAM
2 x Apacer Panther Black-Gold 8GB (1x8GB) 3200MHz CL16 DDR4 Gaming Ram (AH4U08G32C28Y7GAA-1)

SSD
1 x Kioxia Exceria Plus G2 LRD20Z500GG8 500GB 3400/3200MB/sn NVMe PCIe M.2 SSD Harddisk

Kasa
1 x Antec AX20 ATX Mid Tower Siyah Gaming Kasa

PSU
1 x Frisby FR-PS6580P 650W 80 Plus 12cm Fan Power Supply

jujii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
drivler güncel mi?

windows orjinal mi? windows imaj mı?

jujii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Driverlarımın hepsi güncel.Windows için de ürün anahtarı satın aldım.
Ürün anahtarın tamam ama windowsu imaj ya da oynanmış bir windows ise tek başına bi şeye yaramaz. windowsu kendi sitesinden indirip temiz format atman, sonra da elindeki anahtarı yazman en sağlıklısıdır. eğer windows imaj dosyası ise bunu yapmak zorundasın. imajlar hep sorun çıkarır.

furkrev

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ürün anahtarın tamam ama windowsu imaj ya da oynanmış bir windows ise tek başına bi şeye yaramaz. windowsu kendi sitesinden indirip temiz format atman, sonra da elindeki anahtarı yazman en sağlıklısıdır. eğer windows imaj dosyası ise bunu yapmak zorundasın. imajlar hep sorun çıkarır.
Bilgisayarımı windowsun sitesinden indirip format attım yaklaşık 1.5 hafta önce

jujii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Temiz format attın değil mi?

Bir de otomatik güncellemeler yerine öncelikle donanım üreticilerinin özellikle ekran kartının üreticisinin sitesinden en son sürücüyü indirip kurarsan sorun olmaması gerekir. bilgisayarının parçalarını sistem testine hiç soktun mu?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir de tamirci gözünün önünde ekran kartını taktı değil mi? :) Bazı uyanık tamirciler aynı marka model mining yapılmış, eski ekran kartları takarlar, yenisini de kendilerine ayırırlar yani çalarlar. dikkat

furkrev

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Temiz format attın değil mi?

Bir de otomatik güncellemeler yerine öncelikle donanım üreticilerinin özellikle ekran kartının üreticisinin sitesinden en son sürücüyü indirip kurarsan sorun olmaması gerekir. bilgisayarının parçalarını sistem testine hiç soktun mu?

Bir de tamirci gözünün önünde ekran kartını taktı değil mi? :) Bazı uyanık tamirciler aynı marka model mining yapılmış, eski ekran kartları takarlar, yenisini de kendilerine ayırırlar yani çalarlar. dikkat
Yok yok gözümün önünde taktı ve ekran kartını direkt sitesinden indirip kurdum.Ben sistem darboğaz yapıyor olabilir mi diye düşünüyorum veya işlemci biosunda ayarlarda mı bir sıkıntı var diye düşündüm

jujii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
PassMark Performance Test benchmark test programı ve gpu için de aşağıdaki program ile bi test et:

furkrev

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
PassMark Performance Test benchmark test programı ve gpu için de aşağıdaki program ile bi test et:

ekteki görsel passmark için. Linkini attığınız programda da fpsim 300 civarı sabitti sonlara doğru hafif takılmalar oldu

ekteki görsel passmark için. Linkini attığınız programda da fpsim 300 civarı sabitti sonlara doğru hafif takılmalar oldu
Bilgisayardan pek anlamadığım için iyi mi kötü mü anlamadım :D

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    53.7 KB · Görüntüleme: 43