Kasanın Rgbleri Nasıl kapatılır ?

BuRaK-

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Yeni aldığım sistemimdeki kasam ranker cygnus isimli bir kasa ve kendisi rgb bir kasa uzaktan kumanda ile kontrol edilmiyor sadece kasa üzerinde rgb tuşu bulunuyor fakat o tuş kapatmaya yaramıyor sanırım özetle anlatmak gerekirse o tuşa bassam da basmasam da renkler otomatik kendisi değişiyor zaten tuş işe yarıyor mu yaramıyor mu ? Çözemedim. Anakartim gigabyte b450m s2h modeli kendisinin rgb fusion diye yazılımı var fakat bu yazılım dan kasadaki rgb ler kontrol edilmiyor. Sürekli rgblerin açık kalmasını istemiyorum bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
Kasaya bakmak isteyenler için link : Ranker Cygnus Tempered Glass RGB USB 3.0 ATX Mid Tower Gaming Kasa

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
kasa üstündeki tuşlardan biri onlara ait olmalı kasa kullanım kitapçığı yok mu? birde bu tip kasalarda genelde rgb kontrol ünitesi anakartın bulunduğu taraftaki kapağın altında olur (=

BuRaK-

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
kasa üstündeki tuşlardan biri onlara ait olmalı kasa kullanım kitapçığı yok mu? birde bu tip kasalarda genelde rgb kontrol ünitesi anakartın bulunduğu taraftaki kapağın altında olur (=
Pc bugün geldi çok fazla kurcalayamadım iş den 8de geldiğim için üstüne birde ışıklar gitti zaten :( Kasa üzerine de rgb yazan bir tuş var ama kablolar da takılı gibi takılmadı mi onun kablosu anlamadim cidden

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Pc bugün geldi çok fazla kurcalayamadım iş den 8de geldiğim için üstüne birde ışıklar gitti zaten :( Kasa üzerine de rgb yazan bir tuş var ama kablolar da takılı gibi takılmadı mi onun kablosu anlamadim cidden
atıyorum 3 sn basılı tut yada 5 yada anlık tıklama ile sonucuna bakabilirsin (=

BuRaK-

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
atıyorum 3 sn basılı tut yada 5 yada anlık tıklama ile sonucuna bakabilirsin (=
Denedim valla çok uzun da bastım kısa da bastım sürekli bas çek de yaptım ama sonuç yok :D acaba o tuşun kablosun da mi sorun var anlamadım yarın kontrol edicem artık onu ama var mi bildiğin herhangi bir yazılım bunları kontrol etmeye yarayan

yusufozkan58

Profesör
Reaksiyon puanı
1,393
Tuş a basınca mod değişmiyorsa RGB kontrolcüsü yoktur . RGB kontrolcü alman şart .
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kablosu bağlı da olmayabilir .

BuRaK-

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Tuş a basınca mod değişmiyorsa RGB kontrolcüsü yoktur . RGB kontrolcü alman şart .
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kablosu bağlı da olmayabilir .
Önerebileceğin kontrolcü varsa yazarmisiniz