Yardım kardeşimin youtube da izlediklerini nasıl yönetirim

eskiyeniahmet

Asistan
Reaksiyon puanı
93
Daha önce kardeşimin youtube da 4-5 yaşındaki 1 çocuğa şaka adında psikolojik şiddet yapıldığı videoyu izlediğini öğrendimi ve nasıl davrammam gerektini sormuştum (konu bu)

Youtube da sadece benim belirlediğim kanalları nasıl izlemesini sağlarım?

taylorsaundles

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Youtube kids tavsiye ederim. İlginçtir ki gözlemlerimce, çocuklar bunu kullandığında normal Youtube'a göre daha fazla ilgi gösteriyor. Burada öyle psikolojik şiddet içeren şeyler pek bulamazsınız. Çok daha eğitici bir uygulama. Lakin ille de normal Youtube istiyorsanız aklıma bir çözüm gelmiyor. O zorba video eninde sonunda sizi bulacaktır.

draktepe

Asistan
Reaksiyon puanı
126
hocam kardeşiniz için google hesabı açmanız lazım. ardından kendi google hesabınıza aileden çocuk olarak ekliyorsunuz. sonrasında youtube kids ten alile hesabından yaş grubunu seçiyorsunuz. 5 yaş altı, 7 yaş altı, 11 yaş altı, 18 yaş altı gibi seçenekler mevcut. ancak normal youtube için bu seçenekler yok. ek olarak yine alie hesabından uygulamalar için onay isteyebiliyorsunuz. eğer kardeşinizin kullandığı cihaz apple bir cihaz ise apple hesabındand aynı şekilde aile hesabınıza çocuk olarak ekleyip yine yükleyebileceği uygulamaları da denetleyebiliyorsunuz.

Reaksiyon puanı
6,405
Yapabileceğiniz çok birşey yok hocam yt kids deneyin ama ordada böyle saçma içerikler olacak.

xYavuz

Doçent
Reaksiyon puanı
1,229
Google family linkten kısıtlaniyordu diye aklimda kalmis

Mace windu

"Herkese benden çay! Şakire yok"
Reaksiyon puanı
25
Google'da hesap açacağımız zaman "çocuğum için" seçeneği var. O seçeneği seçerek kardeşiniz için hesap açabilirsiniz.

Dontachi

Asistan
Reaksiyon puanı
243
Youtube Kids kullandır, ama onu da denetle.
Kesinlikle katılıyorum. Youtube Kids sırf çocuklara özel olsa da içlerinde "Çocuklar için" olan birbirinden saçma ve çocukların davranışlarını etkileyecek videolarda mevcut. Ben kardeşimin bitirdikten sonra izlediği her videosunu kontrol ederim. Mümkünse aile bireylerinin yanında izlemesini sağlıyoruz zaten.

Martin Archimbaud

Profesör
Reaksiyon puanı
3,659
Kesinlikle katılıyorum. Youtube Kids sırf çocuklara özel olsa da içlerinde "Çocuklar için" olan birbirinden saçma ve çocukların davranışlarını etkileyecek videolarda mevcut. Ben kardeşimin bitirdikten sonra izlediği her videosunu kontrol ederim. Mümkünse aile bireylerinin yanında izlemesini sağlıyoruz zaten.
Mesela bu video gayet iyi bir örnek. YT Kids'te de problemli videolar mevcut.

ikakbay

Asistan
Reaksiyon puanı
65
YT kids içinde kanal kısıtlama var, sadece senin belirlediğin kanallara girebiliyor. Böylelikle rastgele araya saklamış kötü amaçlı videolara rastlamıyorsun.

eskiyeniahmet

Asistan
Reaksiyon puanı
93
Kardeşiniz kaç yaşında? Eğer farkedemeyecek kadar küçükse, APK haline getirip programın adını ve sembolünü Youtube olarak değiştirin ama YT Kids açılsın.
yemez
Mesaj otomatik birleştirildi:

Google'da hesap açacağımız zaman "çocuğum için" seçeneği var. O seçeneği seçerek kardeşiniz için hesap açabilirsiniz.
bu içerikler bazen çocuklara özel olarak paylaşılıyor