Kalçalarıyla S III test ettiler!

Reaksiyon puanı
10,325
[h=1]Kalçalarıyla S III test ettiler![/h]
274958.jpg

Samsung Galaxy Note II veya Galax S III mü almayı planlıyorsunuz? İnternete konulan video, bu cihazların sağlamlığı konusunda size yeterince iyi bir fikir veriyor.Test kapsamında cihazların üzerine oturma denemesi bile yapılıyor.

YouTube’da beliren bir video, Samsung akıllı telefonlarının nasıl bir sağlamlık testinden geçtiğini gösteriyor. S III, her türlü kötü muameleye maruz kalıyor, suya dayanıklılığı ölçülüyor. Testin sonunda, cihazın tüketicileri tatmin edici bir sağlamlığa sahip olduğu anlaşılıyor.

Akıllı telefonları yüzlerce defa kontrol ediliyor, baskıya maruz bırakılıyor, üzerine oturma testi yapılıyor, tazyikli suya maruz bırakılıyor. Yetmezmiş gibi çakıl ve mısır gibi cihazın iç aksanına ve yüzeyine zarar verebilecek değişik maddelerle çalkalanıyor.

Özellikle kot pantolon giymiş yapay bir kalçanın S III üzerine baskı uygulaması, görmeye değer bir sahne. Tüketicilerin tercihi ne kadar değişir bilinmez ama Güney Koreli mühendisler dayanıklık işini ne kadar ciddiye aldıklarını dünyaya gösterdi.

Kaynak

Regionella

Profesör
Reaksiyon puanı
7
1 metre yukardan düşüp kaç tane kırılan s3 camı gördüm. bu testler videolar boşa sallamasın :)

paylaşım için teşekkürler tabi, yanlış anlama. :)

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
Kalçamla yazıyorum şuan, tel sağlam harbiden :p

Şaka l.n şaka, ben de inanmıyorum bu videolara :D

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Kanıt burada o testler yalan. :p [MENTION=48615]ReDo[/MENTION] nun telefon çok kolay çatlamıştı. :D

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
Kanıt burada o testler yalan. :p [MENTION=48615]ReDo[/MENTION] nun telefon çok kolay çatlamıştı. :D

Mesafe 1m bile değildi ve o ekran hemen çatladı ://
Dava açsam kazanırdım.

Kore'ye saygımdan sustum :p

Naaa

Profesör
Reaksiyon puanı
3
1 metre yukardan düşüp kaç tane kırılan s3 camı gördüm. bu testler videolar boşa sallamasın :)

paylaşım için teşekkürler tabi, yanlış anlama. :)

hep sana denk gelmiş galiba böyle şeyler.ben değil s3 her hangi bi telefon düşüp camı kırılsın yanımda hiç denk gelmedi :)

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114

Regionella

Profesör
Reaksiyon puanı
7
hep sana denk gelmiş galiba böyle şeyler.ben değil s3 her hangi bi telefon düşüp camı kırılsın yanımda hiç denk gelmedi :)

o videolardaki testlerin yarısını kendi telefonunuza yapın da görün bakın neler oluyor :D

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
S3'ün rakiplerine göre daha az sağlam olduğu artık çok bilinen bir gerçek.
İstedikleri kadar test edip yayınlayabilirler. Gerçek hayat testten daha iyi örnekler sunuyor.

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,074
Nokia sağlamlık testlerinden sonra samsung u kıskannçlık testlerine sokmuşlar birinci olmuş bari nokianın peşine bu haberleri çıkarmasalar

Reaksiyon puanı
10,325
S3'ün rakiplerine göre daha az sağlam olduğu artık çok bilinen bir gerçek.
İstedikleri kadar test edip yayınlayabilirler. Gerçek hayat testten daha iyi örnekler sunuyor.

size katılıyorum. bebek gibi özenip bakmama rağmen en ufak bir şeyde -özellikle arka kapağının- belli olacak şekilde yara aldığını görüyorum. bir iki defa bu yüzden değiştirdim arka kapağını, bu defa da beyaz olduğu için ortasından doğru kararmaya başladığını farkettim. ve vazgeçtim artık.

sürekli samsung kullanmama rağmen itiraf edeyim, malzeme yönüyle en adi ve bayağı firma bu konuda samsungdur.

Felix Dzerjinski

Profesör
Reaksiyon puanı
5
S3'ü çıktığı ilk hafta almıştım. Ardından flip cover'da aldım. Renk olarakta çakıl mavisi tercih ettim. Flip cover'ı kullanmak için zaten arka kapağı çıkarmak gerekiyor. Orjinal kapağı şuan hiç dokunulmamış gibi kutusunda duruyor. Sonradan taktığım kapakta çizikler var ancak dikkatle bakmadığınız sürece belli etmiyor. Ön camının çizilmesi gibi birşey zaten söz konusu değil. Kullandığım süre içinde ön camında ufak bir çiziğe bile rastlamadım.

Kapak için kullanılan malzemeye gelecek olursak; S3 yapısı itibariyle zaten büyük bir telefon, malzeme yapısı metal tercih edilmiş olsaydı, cebimde tuğla taşır gibi olurdu heralde.

Telefonu otobüsteyken bel seviyesinde yere düşürdüm çatlama veya çizik meydana gelmedi. Ama sanırım sert bir düşüşte ön cam kırılabilir. Bu konu da endişe duyanlar flip cover kullanabilir. Ön cam için bir nebze olsun koruma sağlıyor.

Tabi bunlar benim kullanım deneyimlerim, herkesin farklı deneyimleri olabilir.

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
[MENTION=259770]zozeidon[/MENTION]

Ağırlık ile dandiklik arasında bir bağlantı yoktur yalnız. Metal olmayan çok kaliteli malzemeler var. :)
Bu böyle, Samsung piyasaya girdiğinden beri berbat malzeme kalitesi taşıyor. Tercihleri bu yönde, herkes de bunu dert etmek zorunda değil elbette.