Yardım jbl 560bt bataryasını nerede bulurum ?

Bu konuyu okuyanlar

İbrahim ilhan

Asistan
Reaksiyon puanı
59
arkadaşlar ben jbl560bt kullanıyorum gayette memnunum ama yaklaşık 1 aydır şarj olma sorunu ile karşılaştım arada sırada tak çıkar yapa yapa oluyordu en sonda hiç olmamaya başladı bende araştırdım batarya değişmesi lazımmış nerede bulabilirim yardımcı olabilirmisiniz ?

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,180
3.7volt herhangi bir nokia bataryası uyumludur. Ama kulaklık kasasının içine yerleşecek ölçüde batarya bulman lazım.

Benim sahte JBL kulaklığımda parmaktan küçük batarya vardı. Şarjı 3 saat gitmezdi.
Söktüm bataryayı direk çöpe.

Sonra elde olan yeni nokia bataryası buldum 1100 mah sanırım. Lehimledim Kulaklığa geri topladım.
Şimdi 50-60 saat kesintisiz çalışıyor. Neredeyse 2 hafta şarja bağlamıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bataryasına ulaşmak ve boyutunu görmek için aha video.

İbrahim ilhan

Asistan
Reaksiyon puanı
59
3.7volt herhangi bir nokia bataryası uyumludur. Ama kulaklık kasasının içine yerleşecek ölçüde batarya bulman lazım.

Benim sahte JBL kulaklığımda parmaktan küçük batarya vardı. Şarjı 3 saat gitmezdi.
Söktüm bataryayı direk çöpe.

Sonra elde olan yeni nokia bataryası buldum 1100 mah sanırım. Lehimledim Kulaklığa geri topladım.
Şimdi 50-60 saat kesintisiz çalışıyor. Neredeyse 2 hafta şarja bağlamıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bataryasına ulaşmak ve boyutunu görmek için aha video.

evet kanka dediğini yaptım evde 400mah batarya buldum yaptım çalıştı. ama şarj olma sorunu hala devam ediyor ışık yanıyor 6 saniye sonra geri sönüyor sence bunun sebebi nedir şarj girişimi bozuk ? yoksa sorun anakartdamı ?

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,180
evet kanka dediğini yaptım evde 400mah batarya buldum yaptım çalıştı. ama şarj olma sorunu hala devam ediyor ışık yanıyor 6 saniye sonra geri sönüyor sence bunun sebebi nedir şarj girişimi bozuk ? yoksa sorun anakartdamı ?
Malesef diyeceğim şarj soketi öyle sorun yapmaz. Ya çalışır , ya direk çalışmaz.

Anakart sıkıntısı olması büyük ihtimal.

İbrahim ilhan

Asistan
Reaksiyon puanı
59
peki bu kulaklığın parçasını bulabilir miyim yoksa değiştirme zamanım geldi mi? çünkü 3 senedir kullanıyorum gayetde güzel bir kulaklık

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,180
peki bu kulaklığın parçasını bulabilir miyim yoksa değiştirme zamanım geldi mi? çünkü 3 senedir kullanıyorum gayetde güzel bir kulaklık
Yapacak bişey kalmıyor zamanı dolmuş. Aslında ileri elektronik bilgin olursa anakartı da tamir edersin de küçük smd kondesatörlerin nasıl çalışıp çalışmadığını bilmen gerekli.

Son mesajlar