İsrail Yerli Otomobilini Tanıttı

Hafiye

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Uvngyt3.jpg

İsrail'in en büyük şirketlerinden biri olan Israel Corporation'nın Çin'li otomobil firması Chery ile ortaklığından doğan Qoros markası ilk modelini görücüye çıkardı. İsrail'in ilk yerli otomobil markası olan ve Cenevre otomobil fuarında tanıtımı yapılan Qoros 3 Sedan modelinin üretimi çinde, satış ve pazarlaması israil'de yapılacak.

[video=youtube;HIxHYwo7AJ8]http://www.youtube.com/watch?v=HIxHYwo7AJ8[/video]

Motorlar: 1.6 litre 126 beygir 155 Nm tork DVVT ve 1.6 litre 156 beygir 210 Nm tork Turbo

Uzunluk: 4,615 mm
Genişlik: 1,830 mm

Donanım seviyeleri
Essence: 1.6 DVVT* 6 vites MT*
Experience: 1.6 T* 6 vites DCT*, 1.6 T 6 vites MT, 1.6 DVVT 6 vites DCT, 1.6 DVVT 6 vites MT
Elegance: 1.6 T 6 vites DCT

MT: Düz vites.
DCT: Çift kavramalı otomatik vites.
DVVT: Dinamik değişken supap zamanlaması.
T: Turbo.

Ayrıca, ileri bir tarihte Qoros 3 Cross Hibrid adında 1.2 litrelik turbo benzinli + elektrikli hibrid motora sahip bir Crossover ve SUV modelleri de tanıtalacak. EuroNCAP testlerinden 5 yıldız almayı başaran ilk çin üretimi otomobil olması hedeflenen aracın geliştirme aşamalarında Getrag, Valeo, Bosch, Magna-Steyr, Continental ve Microsoft gibi firmalarla çalışılmış. İlk etapta yıllık 450.000 adet üretimi hedeflenen aracın çıkış tarihi ise 2013 yılı sonu olarak belirlenmiş. Fiyat olarak henüz kesin bir rakam söylenmese de, benzer donanım ve kalitedeki araçlara göre uygun fiyat ile çıkacağı söyleniyor.

Yazar - Haqy

malatya

Profesör
Reaksiyon puanı
6
israil gibi bir ülke otomobil üretiyor 10 milyon nüfuslu ülke.80 milyonluk ülkeyiz değil araba sağlam ev yada bir oyuncak yapamıyoruz.

cozar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Her yahudi kesin bir araç alır, lazım olmasada

ALPARS

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Aklıma nedense toros geldi :)

buskudar

Asistan
Reaksiyon puanı
75
Bizde anca bakarız burdan elin oğlu araba yaptı diye :)

django

Doçent
Reaksiyon puanı
0
kendileri tasarlamış çinde üretilcekmiş vayy

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
israili 10 milyonluk ülke sanıyorsanız yanlışı en başta yapıyorsunuz, gerek parasıyla gerekse bütün dünyadaki yahudi lobisiyle Türkiye'yi satın alacak güçte bir ülke. Hem araba yapmak için 80milyonluk nüfüsa sahip olmak gerekmiyor kafa lazım.

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
israili 10 milyonluk ülke sanıyorsanız yanlışı en başta yapıyorsunuz, gerek parasıyla gerekse bütün dünyadaki yahudi lobisiyle Türkiye'yi satın alacak güçte bir ülke. Hem araba yapmak için 80milyonluk nüfüsa sahip olmak gerekmiyor kafa lazım.

80 milyon tane araba yapamayacak beyin olursa zaten sayının önemsiz olduğu anlaşılır.

Aslında batan araba markası olsa o alınsa yine yerli olurdu heralde. Veya birkaç zengin birleşip bir markaya hissedar olacak vs vs vs. Bizim iş zor

IuTKuI

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Chery ile ortaklığı olduğunu gözden kaçırıyorsunuz sanırım.

Sizlerin Türkiye içerisinde ürettiği araç herhangi bir firma ile ortak olduğunu duysanız kıyameti kopartırsınız :
"Hani Türk üretimi olacaktı" "Nerde bizim ürettiğimiz parçalar" "İşte ancak ortak olunca üretiliyor" gibi şeyler söylenecekti.

Niye bu adamlara da aynı kelimeleri sarfetmiyorsunuz? Daha yararlı milliyetçi olun. :)

dadaş27

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Bakın söylüyorum bu araba Türkiye'de "israil malı" denir ikinci eli alınmaz. :D
O multimedya ekranı neydi öyle çin malı tablet gibiydi, akıcı değildi hiç.

ByEGT

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Toros diyesim geldi benim de :)

Dış görünüm fena değil de o torpido ne öyle. Modifiye Kartal gibi! :D

Biz şuna Qoros etiketli Chery diyelim.

annttiigs

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Chery ile ortaklığı olduğunu gözden kaçırıyorsunuz sanırım.

Sizlerin Türkiye içerisinde ürettiği araç herhangi bir firma ile ortak olduğunu duysanız kıyameti kopartırsınız :
"Hani Türk üretimi olacaktı" "Nerde bizim ürettiğimiz parçalar" "İşte ancak ortak olunca üretiliyor" gibi şeyler söylenecekti.

Niye bu adamlara da aynı kelimeleri sarfetmiyorsunuz? Daha yararlı milliyetçi olun. :)

Vallahi biraz katılıyorum biraz katılmıyorum. Katılıyorum çünkü aynısını söylerdik. Katılmıyorum zira israil bunu o şekilde yapmaya karar verdi çünkü ucuza maal edecek. Fabrika kurup, şeritleri, bantları kurup da yatırım yapmayacak. Yerine onu Ar-Ge'ye ayıracak ve karşılığında da maksimum kar elde edecek.

Çölü seraya çevirip, genetikte çığırlar açıp bütün dünyayı kendisine tohum kölesi eden bir teknolojiden bahsediyoruz. Biz daha samanı dışardan mı alalım yoksa kendimiz mi üretelim diye kıvranalım.

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
bence canlı arabaymış ama israil yaptı diye almazdım

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Türkiye ile israili ekonomik açıdan karşılaştırmak anlamsız. Adamların arkasında bütün şeref yoksunu ülkeler var. Bütün önemli giyim, teknoloji, temizlik, yiyecek, içecek markaları onların elinde. Tek başına bi ünilever markası bile israili ayakta tutabilir.

Ki bu zamana kadar silah yapmaktan, masumlara saldırmaktan sıra gelmemiştir otomobil yapmaya.. .!

IuTKuI

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Vallahi biraz katılıyorum biraz katılmıyorum. Katılıyorum çünkü aynısını söylerdik. Katılmıyorum zira israil bunu o şekilde yapmaya karar verdi çünkü ucuza maal edecek. Fabrika kurup, şeritleri, bantları kurup da yatırım yapmayacak. Yerine onu Ar-Ge'ye ayıracak ve karşılığında da maksimum kar elde edecek.

Çölü seraya çevirip, genetikte çığırlar açıp bütün dünyayı kendisine tohum kölesi eden bir teknolojiden bahsediyoruz. Biz daha samanı dışardan mı alalım yoksa kendimiz mi üretelim diye kıvranalım.

Adamların satışta ki kıvrak zekalarını hepimiz biliyoruz ki zaten dünyada ticaret onların elinde.
Zaten bu satış, kâr, ticaret, teknoloji konularında adı çok geçen bir ülke doğru diyorsun.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
İsrail mi ? devletler mi kaldı devletlerin sahibi olmuş şirketler, Bu arabayı alacak müslümanın, müslümanlığından şüphe ederim. Elden bir şey gelmiyor bari insanlık namına kırıntı kaldıysa bunlara para bari kazandırmayalım.

webrettin

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Bizim zenginlerimizin kabahati diyebiliriz buna. Yıllarca sadece montaj ve yabancı ürünleri içeriye sokmayarak onbları daha zengin yapmaktan ülke parasını zenginine hibe ettirmekten başka bir politika benimsenmedi. Zalime hep destek olundu. Kolay para varken ülkenin kazanacağı riskli yatırımları yapacak özverili girişimciler ya yoktu ya varolamadılar. Fosil yakıtlı motorlar artık her yönden miadını doldurdu diyebiliriz. Gerek teknolojide gerek gelecek enerji gereksinimlerinde. Ancak elektrik enerjili araçların geleceği çok yüksek potansiyel taşıyor. Pil teknolojisinde dahi rekabeti yüksek ürün çıkarsak Korenin samsung'u Finlandiyanın nokia'sı gibi bizimde Türkiye'nin ...sı dedirtebiliriz. Politikalar iyi belirlenmeli.

Aretios

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Allah yüzlerini güldürmesin bu arabadan yana :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bu araç Türkiyeye ekonomik bir fiyattan gelirse bence iyi bir satış yakalar şahsen ben beğendim.

efehakan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
araba hakkaten çok güzel çin arabalarının çizgisinden çıkmış iyi pazar yakalar türkiyede de yakalar çünkü israil arabası adı altında gelmez buraya herkes çin der ve satarlar israil bu kadar akıllı bi ülke işte.ayrıca burada değinmek istediğim konu herkes şimdiki zenginlere laf atmış ve bizde bunu yapacak kafa olmadığına.hiç birine katılmıyorum bizde bu otomobilin kat kat iyisine yapacak akılda insanlar var emin olun.bence olayın geçmişine inip devrim arabalarını hatırlayalım.dönemin cumhurbaşkanı Cemal Gürsel in yaptığı gurur ve bundan daha fazla o dönemki 3kuruşluk halsiyetsiz insanların yönettiği medyanın bu arabaları kötüleyen haberleri yüzünden bugün bizim otomobilimiz yok.olayın hikayesini es geçtim yazımda zaten herkes biliyordur diye.bu memleket engellerle dolu bi yer yapmak için engelin var yapsan yaptırmamak için engelin var.israilde ve diğer ülkelerde bu böyle değil adamlar devlet eliyle teşvik ediyolar.bizimkiler gibi devlet eliyle yıkmıyorlar.uzun lafın kısası biz uçak bile yaparız yeterki ya teşvik olsun ya yapanların önü tıkanmasın.örnek olarak hatırlayın;konyada düşen uçağı 11 bilim adamını