Yardım İşlemcinin Tüm çekirdeklerini Kullanmak

Yselim127

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Öncelikle i5 8300h işlemci kullanıyorum ve gördüğüm bir fps arttırma videosunda işlemci çekirdek sayısının hepsini aktif etmek gibi bir şeyle karşılaştım.
Çalıştıra mgconfig yazarak işlemci sayısını 8'e çıkarttım bir sorun olur mu?
i5 8350h 4 çekirdekli
8 iş parçacığı

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,081
Windows'da otomatik olarak çekirdeklerin hepsi aktiftir zaten. Çekirdek sayısını artırmaz o işlem. Yanlış hatırlamıyorsam debug tarafında başka bir işe yarıyordu o seçenek ama performansı artırmıyor. Bu tarz FPS artışı videolarında söylenen şeylerin çoğu da yalan zaten.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Windows'da otomatik olarak çekirdeklerin hepsi aktiftir zaten. Çekirdek sayısını artırmaz o işlem. Yanlış hatırlamıyorsam debug tarafında başka bir işe yarıyordu o seçenek ama performansı artırmıyor. Bu tarz FPS artışı videolarında söylenen şeylerin çoğu da yalan zaten.
Görkem in dediği gibi olay.Bazen windosta bazı stabilite sorunları vs. olabiliyor. Çekirdek kullanımı falan etkileniyor.O zaman bu işlem işe yarayabilir.

Yoksa ,durduk yerde, bu işlemi yaparsanız ,herşey mükemmel olur ,yok aya,yok marsa giderseniz hikayeleri,bunlar boş işler.

Yselim127

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Görkem in dediği gibi olay.Bazen windosta bazı stabilite sorunları vs. olabiliyor. Çekirdek kullanımı falan etkileniyor.O zaman bu işlem işe yarayabilir.

Yoksa ,durduk yerde, bu işlemi yaparsanız ,herşey mükemmel olur ,yok aya,yok marsa giderseniz hikayeleri,bunlar boş işler.
Tamam teşekkürler.

Prime999

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
bu bilgi etrafta peynir ekmek gibi dolaşıyor onu yapmanız hiçbir şekilde performansı artırmaz. o ayar, işlemci çekirdeklerini kısıtlamak içindir geliştiricilere özel. performans artırmak için değil