Soru iPhone X mi? SE 2020 mi?

Hangi telefon?

• iPhone Se2020

Kullanılan: 6 85.7%
  • iPhone x

Kullanılan: 1 14.3%

• Kullanılan toplam oy
    7

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

gadiellibes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Herkese iyi günler. 8000 TL gibi bir bütçem var ve lise öğrencisiyim. Şu anda Redmi 9T kullanıyorum, iOS'a geçeceğim. SE 2020 ile X arasında kaldım. Benim için şarj önemli, kamera iyi olsun ve fazla oyun oynamam. Günlük kullanım için ve sosyal medya için kullanacağım. 2. el olarak 8K TL civarına hangisini önerirsiniz?

Son düzenleyen moderatör:

Promahmutpro

pembe❤️‍?
Reaksiyon puanı
189
Herkese iyi günler. 8000 TL gibi bir bütçem var lise öğrencisiyim şu anda redmi 9t kullanıyorum ios'a geçicem se2020 ve x arasında kaldım benim için şarj önemli kamera iyi olsun fazla oyun oynamam günlük kullanım sosyal medyada kullanacağım olsun hangisini önerirsiniz 2.el 8k TL civarina?
S20 FE. İyi günler.

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,004
iPhone X, SE2'nin yaninda cok eski kaliyor. Eger tasarimi begendiyseniz SE2 alin gecin. Tabii iPhone sart degilse yukarida belirtildigi gibi S20 FE cok daha mantikli olur.

Reaksiyon puanı
4,385
iPhone X, SE2'nin yaninda cok eski kaliyor. Eger tasarimi begendiyseniz SE2 alin gecin. Tabii iPhone sart degilse yukarida belirtildigi gibi S20 FE cok daha mantikli olur.
"S20 FE cok daha mantikli olur" güncelleme almayan bir cihazı almak ne kadar mantıklı olabilir?

Son düzenleyen moderatör:

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,004
"S20 FE cok daha mantikli olur" güncelleme almayan bir cihazı almak ne kadar mantıklı olabilir????
iPhone X'in de yazilim destegi bitti yalniz. Ayrica Android mertebesinde yazilim desteginin kesilmesi, iOS'a nazaran daha az sorun teskil eder. Android 8.0 bile su an neredeyse butun yazilimlari destekliyor. SoC, panel, ekran, pil performansi ve ozellikle kamera konusunda S20 FE'nin bahsi gecen modellere ezici bir ustunlugu var. Bunlar goz ardi edilemez.

Reaksiyon puanı
4,385
iPhone X'inde yazilim destegi bitti yalniz. Ayrica Android mertebesinde yazilim desteginin kesilmesi, iOS'a nazaran daha az sorun teskil eder. Android 8.0 bile su an neredeyse butun yazilimlari destekliyor. SoC, panel, ekran, pil performansi ve ozellikle kamera konusunda S20 FE'nin bahsi gecen modellere ezici bir ustunlugu var. Bunlar goz ardi edilemez.
Bence daha farklı cihaz önerilmeli, güncelleme almayan cihazlarda belli bir zaman sonra.
Uygulamalarda çalışmıyor, bunları göz önünde bulundurmak gerek değil mi :D bu durumunda göz ardı edilmemesi lazım.

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,004
Bence daha farklı cihaz önerilmeli, güncelleme almayan cihazlarda belli bir zaman sonra.
Uygulamalarda çalışmıyor, bunları göz önünde bulundurmak gerek değil mi
Android mertebesinde bu durumun cok fazla sorun teskil etmedigini, alintiladiginiz yazimda belirttim. 2017'de cikan Android surumu bile su an neredeyse butun yazilimlari destekliyor, Android 13'un yazilim desteginin kesilmesine minimum 6-7 yil var.

Reaksiyon puanı
4,385
Android mertebesinde bu durumun cok fazla sorun teskil etmedigini, alintiladiginiz yazimda belirttim. 2017'de cikan Android surumu bile su an neredeyse butun yazilimlari destekliyor, Android 13'un yazilim desteginin kesilmesine minimum 6-7 yil var.
6-7 yıl genelde IOS cihazlar için geçerli süredir. ( eski cihazlardan bahsediyorum ) Android 13 te fazla dayanmaz en fazla 4 yıl.

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,004
6-7 yıl genelde IOS cihazlar için geçerli süredir. ( eski cihazlardan bahsediyorum ) Android 13 te fazla dayanmaz en fazla 4 yıl.
Ezbere konusmak yerine 2-3 populer yazilimin destekledigi iOS ve Android surumlerine goz atabilirsiniz. Ornegin Instagram Apple tarafinda minimum iOS 14 ile uyumluyken (2020'de cikti), Android'de minimum Android 9'a destek veriyor (2018'de cikti.) WhatsApp iOS tarafında 2018'de cikan iOS 12'ye destek verirken, Android tarafinda 2014'de cikan Android 5'e destek veriyor. Snapchat, iOS tarafinda iOS 12.4'e destek veriyorken, Android tarafinda 2013 yilinda cikan Android 4.4'e destek veriyor. Daha sayayim mi?

Reaksiyon puanı
4,385
Ezbere konusmak yerine 2-3 populer yazilimin destekledigi iOS ve Android surumlerine goz atabilirsiniz. Ornegin Instagram Apple tarafinda minimum iOS 14 ile uyumluyken (2020'de cikti), Android'de minimum Android 9'a destek veriyor (2018'de cikti.) WhatsApp iOS tarafında 2018'de cikan iOS 12'ye destek verirken, Android tarafinda 2014'de cikan Android 5'e destek veriyor. Snapchat, iOS tarafinda iOS 12.4'e destek veriyorken, Android tarafinda 2013 yilinda cikan Android 4.4'e destek veriyor. Daha sayayim mi?
Ezbere konuşan sensin paşam! Android kullanmış biri olarak bu yorumun beni bile inandırmadı. Android işletim sistemi 2 yıldan sonra kendini salan bir sistem neyin davasındasın 4s bile daha stabil çalışıyor s7 den bile daha iyi ? broşür okumaya da devam et böyle sen.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
8,023
S20 FE. İyi günler.
Siz şaka falan mısınız ya? Konu sahibi iOS istiyorum diyor okumadan S20 Fe diyorsunuz. Ayrıca önerdiğiniz telefon da telefon olsa. Güncelleme desteği bitmiş, instagrama çamur gibi story atan bir telefon. Hani S21 Fe deseniz neyse diyeceğim de konu sahibinin kafasını karıştırmaktan başka şeyi yok bu mesajların.

9 yıl A7 muhabbetini ufak atarsanız civcivler de yer. S9+ bile şu an resmi olarak sürümden sıkıntı çıkartmayacak son demlerini yaşarken 9 yıllık A7 öyle böyle şöyle diye kendinizi kandırmayın.

Reaksiyon puanı
4,385
Siz şaka falan mısınız ya? Konu sahibi iOS istiyorum diyor okumadan S20 Fe diyorsunuz. Ayrıca önerdiğiniz telefon da telefon olsa. Güncelleme desteği bitmiş, instagrama çamur gibi story atan bir telefon. Hani S21 Fe deseniz neyse diyeceğim de konu sahibinin kafasını karıştırmaktan başka şeyi yok bu mesajların.

9 yıl A7 muhabbetini ufak atarsanız civcivler de yer. S9+ bile şu an resmi olarak sürümden sıkıntı çıkartmayacak son demlerini yaşarken 9 yıllık A7 öyle böyle şöyle diye kendinizi kandırmayın.
Hocam katılıyorum yorumunuza, adamlar hayallerinde kullanıyorlar çok yüklenmemek lazım.
Sürekli Apple kötüleyip iphone 12 kullanıyor olması kendisine büyük bir cevap zaten.
Samsung Fan-Boyları gerçekleri görmekten fazlasıyla uzaklar, maalesef objektif bakamıyorlar tapmaktan!

İsimyok08

Profesör
Reaksiyon puanı
6,109
İkisi arasından SE2 tercihimdir. Tahminimce güncelleme desteği de 2020'de çıktığı için iP11'den 1 sene uzun olacak. Fakat ekranı ve bataryası kötü bir cihaz. Onun haricinde iş görür.

Ezbere konuşan sensin paşam! Android kullanmış biri olarak bu yorumun beni bile inandırmadı. Android işletim sistemi 2 yıldan sonra kendini salan bir sistem neyin davasındasın 4s bile daha stabil çalışıyor s7 den bile daha iyi ? broşür okumaya da devam et böyle sen.
Çok abartı bir yorum bu. Giriş seviyesi cihazların haricinde günümüzde Android tarafında öyle birşey yok. Şahsen 4 sene A20 kullandım. Evet, stock rom da ilk güne göre bariz bir performans farkı vardı. Ki bunun en büyük nedeni OneUI'nin 2XCortex A73 kullanan bir Soc'a ağır gelmesiydi. Custom Rom ile bunu da çözmüştüm.

Fakat eski amiral gemilerine bakarsak (S9-S9+ gibi modellere.) Hala iş görüyor.

"Amiral gemilerini tecrübe etmemişsin. Nerden biliyorsun?" Derseniz, çevremde kullananların yorumları ve incelediğim cihazlar. Şahsen cihazları alıp incelemeyi severim. Kişilerin özeline girmeden tabi.

Emnn

Jet Sesi, Özgürlüğün Sesidir!
Emektar
Reaksiyon puanı
1,848
Herkese Merhaba,

Öncelikle konuyu açan arkadaşımız bir soru sormuş ve sorusuna cevap beklemiş. Burada arkadaşımıza yardımcı olmak yerine kendi aramızda "güncelleme desteğini" tartışmaya gerek yok. Konuya yazılacak olan mesajlar: Sorulan soruyla bağlantılı olacak şekilde, soruyu soran kişinin isteği, bütçesi, amacı vb. sebeplerine göre şekillenecektir. Lütfen mesaj yazarken empati kuralım.

Konu dışına çıkıldığı için konuyu kilitliyorum. Herkese iyi forumlar!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...