İphone X dokunmatik ekran sorunu (Kısmi çalışıyor)

hizlikosarim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba, 3 hafta önce bir vodafone bayisinden iphone X aldım, aldığım satıcı herhangi bir aksamının değişmediğini söyledi. Bende bildiğim usuller ile kontrol ettim ve değişen parçanın olmadığını gördüm. Bugün telefonumun dokunmatiği saçmaladı. Bende düzelsin diye telefonu kapattım açtım fakat şuan şifre giriş ekranında 1 2 3 harici bütün rakamlar çalışıyor. 1 2 3'lü şerit çalışmıyor bunun nedeni ne olabilir? şifremde 1 rakamı olduğu için telefonu da açamıyorum arkadaşlar. telefon sapasağlamdı. Önerileriniz neler?

xYavuz

Doçent
Reaksiyon puanı
1,229
true tone ve face ID çalışıyormuydu çalışmıyorsa ekran değişmiştir. O yüzden böyle davranıyor olabilir.
yok true tone ve face ID çalışıyorsa o zaman ekran flexi gevşemiş olabilir işi bilen bir ustaya götürün sakın önünüze gelen birine götürmeyin zira iphone x'lerde kronik olan bir sorun var açan kişi usta olmazsa face ID filmini kopartır telefon en az 1500 tl değer kaybeder buna dikkat edin
Mesaj otomatik birleştirildi:

true toneyi parlaklık ayarına basılı tutarak görebilirsiniz

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,256
Abi bu yüzden sıfır almak en mantıklısı x alacağına bul sıfır se 2020 yada se 2022 kafan rahat olsun.

hizlikosarim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
true tone ve face ID çalışıyormuydu çalışmıyorsa ekran değişmiştir. O yüzden böyle davranıyor olabilir.
yok true tone ve face ID çalışıyorsa o zaman ekran flexi gevşemiş olabilir işi bilen bir ustaya götürün sakın önünüze gelen birine götürmeyin zira iphone x'lerde kronik olan bir sorun var açan kişi usta olmazsa face ID filmini kopartır telefon en az 1500 tl değer kaybeder buna dikkat edin

true toneyi parlaklık ayarına basılı tutarak görebilirsiniz
hocam true tone faceid çalışıyordu. ekran flexi için fiyat ne isterler?

xYavuz

Doçent
Reaksiyon puanı
1,229
kardeşim gevşemişse sadece parmağıyla flexi çıkartıp takacak sonra telefonu toplayacak bana gelse ücret almam yani gideceğiniz kişinin insiatifine kalmış dua edin gevşemiş olsun dokunmatik hasar almamış olsun

hasar aldıysa dokunmatiği 1500 bandında normali yani en iyisi değil

hizlikosarim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
var mı başka bu sorunu alan ya da çözüm önerisi sunabilecek? nedeni nedir?