İPhone 7 kulaklık problemi

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Arkadaşım İPhone 7 kullanıcısı kulaklığı telefona takıyor fakat kulaklıktan ses gelmiyor sesi dışarıya veriyor problem neyden kaynaklanıyor acaba arkadaşım ne yaparsa bu problem düzelir ?
İyi forumlar
dipnot: kulaklık kutudan çıkan earpods

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
O iPhone Loop Disease olmuştur büyük ihtimalle, şu videodaki şeyler de mi çalışmıyor bakın:

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Donanımsal bir arızadır, Audio Chip denilen bir telefon parçasının arızalanmasıdır ve ses giriş/çıkışlarının çalışmamasıdır, mikrofonun çalışmamasından açma/kapama hızına kadar etki eder.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Apple servisi başka bir arızası yoksa Swap değişim kapsamına alıyor diye biliyorum
(darısı Sharp ve LG panelli iPhone 6S ve iPhone 8 modellerine)

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Donanımsal bir arızadır, Audio Chip denilen bir telefon parçasının arızalanmasıdır ve ses giriş/çıkışlarının çalışmamasıdır, mikrofonun çalışmamasından açma/kapama hızına kadar etki eder.

Apple servisi başka bir arızası yoksa Swap değişim kapsamına alıyor diye biliyorum
(darısı Sharp ve LG panelli iPhone 6S ve iPhone 8 modellerine)
dediğim gibi sadece kulaklığı taktıktan sonra sesi kulaklığa vermiyor dışarıya veriyor problem bu onun haricinde bir sorun yok dfu modunda yeniden başlatsa problem düzelmez mi ?

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
dediğim gibi sadece kulaklığı taktıktan sonra sesi kulaklığa vermiyor dışarıya veriyor problem bu onun haricinde bir sorun yok dfu modunda yeniden başlatsa problem düzelmez mi ?
Deneyin, olmazsa da Restore edip deneyin.

İçini açıp parçayı kontrol etmeden kesin bir şey söyleyemiyorum.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547

cihazı İTunes'a bağlaması gerek değil mi ?

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547

problem kulaklıkta olabilir mi ?

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Olabilir, sizdeki iPhone 5S duruyorsa onunla deneyebilirsiniz.
Benim earpods cortladı 2 senedir Preo MS08 kablosuz kulaklık kullanıyorum artık
kablolu kulaklık benim için gereksizdir zulümdür diyebilirim arkadaşın kulaklığı cortladıysa da 130 tl'ye xiaomi earbuds önerdim parası olunca gider alır

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Benim earpods cortladı 2 senedir Preo MS08 kablosuz kulaklık kullanıyorum artık
kablolu kulaklık benim için gereksizdir zulümdür diyebilirim arkadaşın kulaklığı cortladıysa da 130 tl'ye xiaomi earbuds önerdim parası olunca gider alır
Bence kablolu kulaklık çok daha iyi, şarj sakıntısı yok (kablosuz olarak ilk nesil AirPods var).

Kadir Ortakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
171
Bence problem büyük ihtimalle kulaklıkta, çünkü kulaklığın mikrofonu çalışmıyorsa telefonun mikrofonuna yönlendiriyor (iPhone 7 kullanıcısıyım) muhtemelen kulaklıkta bozukken sesi hoparlörlere yönlendiriyor olmalı. Telefonu sıfırlamadan farklı bir kulaklık deneyip, sıfırlanacaksa bile öyle sıfırlanmalı kanımca.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Bence problem büyük ihtimalle kulaklıkta, çünkü kulaklığın mikrofonu çalışmıyorsa telefonun mikrofonuna yönlendiriyor (iPhone 7 kullanıcısıyım) muhtemelen kulaklıkta bozukken sesi hoparlörlere yönlendiriyor olmalı. Telefonu sıfırlamadan farklı bir kulaklık deneyip, sıfırlanacaksa bile öyle sıfırlanmalı kanımca.
bende problemin kulaklıktan olduğunu düşünüyorum problem müzik dinlerken sesi kulaklığa değil dışarıya veriyor bence xiaomi earbuds'a geçme vakti geldi önerdim parasını ayarlayınca alır

Kadir Ortakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
171
bende problemin kulaklıktan olduğunu düşünüyorum problem müzik dinlerken sesi kulaklığa değil dışarıya veriyor bence xiaomi earbuds'a geçme vakti geldi önerdim parasını ayarlayınca alır

Yalnızca müziği mi dışarıya veriyor? Yoksa takılı olduğu süre boyunca bütün sesleri mi?

Kadir Ortakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
171
Kulaklık takılıyken müziği dışarıya veriyor

Şuraya basılı tutsun;

cb4b4c4dc2590fcd3df8d6eed799b6e4.jpg

Daha sonra şuraya tıklasın ;

ecdd42c3585ebf19fe4d16690634c2ac.jpg

Buradan girişleri kontrol etsin belki kulaklık seçili olmayabilir;

b82227570c847e055e9066fb1de9e47b.jpg