iPhone 5s Denize Düştü [SONUÇLANDI]

SoruSoranAdam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iPhone 5s denize düştü ve yaklaşık 5-10 dakika kaldı telefonu kurtarmak amaçlı pirince yatırma olayını vs. denedim ancak telefonda tık yok. Evet biliyorum suda fazla kalması etkili büyük ihtimal anakart tamamen iflas etti ve telefon kurtarılamaz halde garantiyede girmiyor ancak burda konu açmamın bir sebebi var. Bu bahsedilen garanti dışı değişim kapsamına sıvı temasıda giriyor mu? Yani iPhone 5s ' in garanti dışı servis ücreti 730 TL ben bu meblayı ödersem bu olayı çözme imkanım var mı? Böyle birşey daha önce başına gelenler veya bilgisi olanlar yardım ederse sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

SONUÇ: Telefonumu Vatan Bilgisayar üzerinden almıştım ve onlar aracılığıyla GENPA'ya gönderdim. Servis bana 800 TL masraf çıkardı. İsteyen Apple Store üzerinden yanlış hatırlamıyorsam 730 TL gibi bir masraflada bu sorunu halledebilir. Ben sıvı teması durumunda servislerin nasıl sonuç çıkardıkları hakkında forumu bilgilendirmek amaçlı konuya bunu ekliyorum. Teşekkürler, iyi forumlar.

What The Hell

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Normal bi suya düşse kurtulma şansı vardı ama malesef tuzlu su olduğu için pek şans yok. Evet garanti dışı kalır kendiniz yaptırcaksınız.

isveçli

Profesör
Reaksiyon puanı
9
acilen gönderip temizletirsen biraz daha uzun ömürlü olur.
benimkininde ekran kırıldı geçenlerde 600 civarı aldılar

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
iPhone 5s denize düştü ve yaklaşık 5-10 dakika kaldı telefonu kurtarmak amaçlı pirince yatırma olayını vs. denedim ancak telefonda tık yok. Evet biliyorum suda fazla kalması etkili büyük ihtimal anakart tamamen iflas etti ve telefon kurtarılamaz halde garantiyede girmiyor ancak burda konu açmamın bir sebebi var. Bu bahsedilen garanti dışı değişim kapsamına sıvı temasıda giriyor mu? Yani iPhone 5s ' in garanti dışı servis ücreti 730 TL ben bu meblayı ödersem bu olayı çözme imkanım var mı? Böyle birşey daha önce başına gelenler veya bilgisi olanlar yardım ederse sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Hocam garanti dışı oldu makinen, garanti dışı onarılmayam arızalar için 700 küsür lira olarak belirlenmiş bir rakam var cihazını götürüyorsun servise o 700 küsürlük ücreti ödedikten sonra sana sıfır 5s veriyorlar .

Reaksiyon puanı
16,118
bu iphone için tornavida var ondan varsa onu aç bataryayı çıkart anakartı tatlı suyla yıka kurut ekran da dahil belki kurtulur gerçi uzman olduğunu idda eden telefoncu bile toplarken sorun yaşayabiliyor keşke sigortalatsaydın.

ardabrke

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu iphone için tornavida var ondan varsa onu aç bataryayı çıkart anakartı tatlı suyla yıka kurut ekran da dahil belki kurtulur gerçi uzman olduğunu idda eden telefoncu bile toplarken sorun yaşayabiliyor keşke sigortalatsaydın.
Saçmalama o cihaz 3310 değil. İnceliği tasarımıyla bir mühendislik harikası. İçini dağıtırsan iş işten geçer. Bırak 700₺'yi.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Konu sonuçlanmıştır, sonuç konuya eklenmiştir.

aykutblgn01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iyi günler bende iphone 6s kullanıcısıyım dün itibariyle cebimde iphone ile denize girdim 3 dakika sonra farkına fardım ama iş işten geçti tabiki telefon birden ısınmaya başladı ve elle tutulmuyacak seviyeye geldi kısa devre yaptığını sanıyorum telefonu kurtaramam ama içerisindeki ekranı felan söktüm ekran touch ıd kamera çalışıyomudur. çalışsada parça olarak satılabilirmi?