Yardım iPhone 1080p 60fps Video Kaydı Sorunu

luckyslevın

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Arkadaşlar merhaba bir süredir yaşadığım bir problemi sizlere sormak istedim. iPhone 8 telefonumda 1080p 60fps video kaydı aldığımda, kaydı izlerken farkettim de sürekli odaklama yapıyor. Aynı problemi ön kamerada yaşamayınca arka kamera ayarını da ön kamera gibi 1080p 30fps yapıp deneyeyim dedim. Arka kamerayı da 1080p 30fps yapınca hiçbir problem yok ama 1080p 60fps de sürekli odaklama yapıyor. Neden yapıyordur, çözümü nedir bilen var mı ?

WarpedSplash

Öğrenci
Reaksiyon puanı
43
60fps kayıt aksiyonu yoğun hareketlerin olduğu bir kayıt biçimidir, veya normalde kullanabilirsiniz ancak dediğiniz sorunu elimdeki iphone 7'de de yaşadım. Sebebi kameranın 60 fps'i pürüzsüz verecek kadar düzgün,gelişmiş olmamasıdır. Yeni IPhonelarda düzeltildi iphone 11'de pürüzsüz kaydediyor kamerası

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Belki kamerası kirlenmiştir.

luckyslevın

Asistan
Reaksiyon puanı
58
60fps kayıt aksiyonu yoğun hareketlerin olduğu bir kayıt biçimidir, veya normalde kullanabilirsiniz ancak dediğiniz sorunu elimdeki iphone 7'de de yaşadım. Sebebi kameranın 60 fps'i pürüzsüz verecek kadar düzgün,gelişmiş olmamasıdır. Yeni IPhonelarda düzeltildi iphone 11'de pürüzsüz kaydediyor kamerası
Aynen açıkçası ben de onu düşünüyorum ama bu konuyu açtıktan sonra birkaç deneme daha yaptım sorunu buldum diyebilirim. Şöyle; kamerayı biraz uzaklaştırınca sorun tamamen geçiyor ama yakınlaştırınca tekrar başlıyor. Yakınlaştırınca tekrar sorun çıkarması da bence sizin bu dediğinizle alakalı. Yani öyle çok gelişmiş bir kamerasının olmamasındandır diye düşünüyorum ben de.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Belki kamerası kirlenmiştir.
O da aklıma geldi evet ama öyle olsa tüm ayarlarda problem yaratırdı ama 1080p 30fps de sorun çıkmıyor.