İp6s Pil Değişim Kapsamında Olduğu Halde Ücret İstenmesi

Bedirhankrygt

Öğrenci
27 Nisan 2015
8
1
3
Arkadaşlar merhabalar ;
Telefonumu geçen hafta (07.07.2017) tarihinde genpa servisine gönderdik turkcell ile.
Telefonumun pil değişim kapsamında oldugunu belirttiğim halde pil değişimini kullanıcı hatası olarak göstererek benden ücret talep edilmiştir.
Apple ile iletişime geçtiğimde kıdemli danısman bile değişimin olması gerekiyor demesine rağmen 2/3 mail bekleyecegini söyledi.Ses seda cıkmadı kendilerinden.
Genpa servisi gün içerisinde arıyarak ücreti onaylayıp onaylamadıgımı söyledi.Onaylamadıgımı söyledim ve cihazın iadesini başlatacaklarını söylediler.
Daha sonra apple yeni bir dosya yeni kıdemli biriyle oluşturuldu.Bu arkadaşda pazartesi günü sonuc alırız dedi ancak bundanda bir sonuc cıkacagını sanmıyorum.
Telefonumda herhangi bir kırık olmamasına rağmen Genpa "EKB DE KIRILMALAR VE ÇİZİLMELER VAR. " diyerek not düşmüş bulunmaktadır.
Kırılmaz ekranı cıkarmadığım için 1.5 yıllık koruyucu yavas yavas kendiliğinden kırılmaya başlamış sadece dezavantajım bu onun dısında ekranda kırık olmamasıda elimi güçlendiriyor.
Ancak şöyle bir durumda var;
Telefonumda sadece batarya sorunu olmadıgı halde diğer sorunlar göz ardı edilmiş durumda.
Başlıca diğer sorunlar;
-Bazen aramalarda karşı tarafa sesim gitmiyor,sürekli olmasa da sık sık yapıyor.
-Aşırı derece de ısınma var.
-Hücresel veri ve wifi sorunu.Bazen bulunduğum yerde bir kaç dakika girdikten sonra girmiyor internete.Veri ve wifiyi kapat-ac yaptıktan sonra hızlı bir şekilde nete girebiliyorum Bazen buda olmuyor cihazı yeniden başlatmam gerekiyor.
bir sürü sorun vardı ancak bunları yazdım suan için.
Ben telefonun yeni bir ürünle değişeceğini düşünüyordum ama bu olaylar beni bayağı şaşırttı.
Arkadaşlar sizden istediğim bundan sonra ben nasıl yol izlemeliyim.Şuan için pazartesiye kadar bekleyeceğim.Hala ücret istenirse apple de kendini uzaklaştırırsa konudan ne yapmam gerekli.Nacizane yorumlarınızı beklemedeyim.Teşekkürler.

M

Murat Burç

SDN Okuru
İstanbuldaysanız direk Apple Storea götürün. Genpa ile uğraşmayın derim