Yardım İnternet, televizyon dahil her cihazda git gel yapıyor

thebeffys

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Birkaç hafta önce TurkTelekom'dan, Vodafone'a geçtik ve modemi de Vodafoneun verdiği Huawei'yi kullanıyoruz. TurkTelekomun modemi dışardan gelen internet kablosuna bağlı değildi, direkt prize bağlıydı ama hiç teklemiyordu cihazlarda. Şu anki Huawei modem, dışarıdan gelen internet kablosuna bağlı fakat 3 haftadır falan sürekli cihazlarda internet gidiyor tekrar bağlan diyip bağlanıyoruz. Teknik servisi aradık herhangi bir sorun bulunamadı dediler, biri geldi kendi de internete bağlandı, bizi atarken kendisinde 2 oda uzakta olmasına rağmen hiçbir donma olmadı. "Cihazınızdan kaynaklıdır" dedi, ama televizyon da dahil kopuyor.

Birkaç yerde netsh reset gibi kodları denedim cmd'den gene düzelmedi. Aygıt yöneticisinden Wireless LAN'ın ismine bakıp, sitesine girdikten sonra benimkiyle aynı olan driver'ı indirip kurdum, gene düzelmedi.

İnternet ilk bağlandığında ilk 2-3 gün sorun yoktu, 1 oda aralıkla dahi full çekiyordu pc'de vesaire.
Sorun başka nerede olabilir?
Bu eve taşınalı da yaklaşık 1 yıl oldu, biz taşınmadan önce duran bi internet kablosu vardı, şu an o takılı, onu mu değiştirmemiz gerekir ki?

Not 1: Win7'deyken de sorun vardı, Win10'a geçince de sorun durmadı.
Not 2: Cihazlarda internet kopuyor fakat Modemin ışıkları hala normal şekilde yanıyor.
Not 3 Son: Bazen bilgisayarda kablosuz ağ kısmında bizim internetimiz dahil diğer hepsi kayboluyor.

thebeffys

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Müşteri hizmetleriyle iletişime geçtiniz mi ?
Aradık sistemde herhangi bir arıza yok dediler, ip'yi vesaire resetledik dediler. 2-3 kez arayınca arıza kaydı oluşturdular ve biri geldi internete bağlandı, bizde internetten koparken onda hiç kopmadan 1080p full devam ediyordu.

Son mesajlar