Yardım İnternet düzenli olarak anlık yavaşlıyor

Bu konuyu okuyanlar

RizeliCapkin53

Asistan
Reaksiyon puanı
89
Merhaba, 1 yıldır internetim sürekli belirli zamanlarda yavaşlıyordu. ZTE 11AC H168A model modemin fişini çekip 5-10 dakika bekletip sorunu çözüyordum, 2-3 hafta sonra tekrar oluyordu fakat bu son 2 haftada sürekli yavaşlamaya başladı. Fişi çekip bekletiyorum düzeliyor 2-3 saat sonra tekrar aynı şekilde yavaşlıyor. Dün Türk Telekom'u aradım arıza kaydı oluşturdular bugün geldiler kablolarda bir şey olmadığını modemde sorun olabileceğini söylediler. Yeni modemle test yapacaktım fakat modemin garantisinin bittiğini söylediler, modemde sorun vardır diye bayilerine gidip aynı modeli aldım eve gelip kurulumunu yaptım fakat şimdi tekrar aynı sorunu yaşıyorum. Modemin ısındığı için bu sorunu yaşadığını düşünüyordum, bugün de yetkili servise söyledim fakat alakası yok tarzında bir şey söylediler. Benim ne yapmam gerekiyor? Kabloda sorun yok, modemde sorun yok, peki neden bu internet sürekli yavaşlıyor? Ne yapmam gerekiyor?

AMC

Profesör
Reaksiyon puanı
772
Merhaba,

Speedtest yaptığınız süreçte hızınız kaç çıkmakta ?

Reaksiyon puanı
76
Kablolu mu kablosuz interneti mi kullanıyorsunuz, kablosuz olarak kullanıyorsanız modem şifrenizi zor tahmin edilen harf ve rakamlardan oluşturun. Birden fazla kullanıcı ayni interneti paylaştığında kullanım (download ve upload) hızı düşer. Bununla ilgili değilse internet altyapısıyla ilgili sorunlarla da bu düşüş ilgili olabilir, internet altyapısının çok detaylı incelenmesi lazım.

Son mesajlar