HTC One (M8) için Android 5.0.1 Lollipop güncellemesi dağıltılmaya başlandı!

CorvoAttano

Profesör
Reaksiyon puanı
61
HTC amiral gemisi cihazları (3 Kasım tarihinde) yayımlanan kaynak kodu 90 gün içinde Android 5.0 Lollipop için güncelleştirilmesi sözü vermişti ve artık son aşamaya gelindi..Hatırlarsanız bir hafta önce, HTC One için bir sızıntı kaynağı olan "LlabTooFeR" Lollipop güncellemesinin (M8) için kapıda olduğunu duyurmuştu. Şimdi, bir hafta sonra, HTC ürün yönetimi başkan yardımcısı Mo Versi, bir tweet ile güncellemenin artık HTC One (M8) uluslararası ve kilitsiz versiyonları için dağıtılmaya başlandığını duyurdu. :)

htc-one-m8-dev-lollipop.jpg

Bu bazı HTC One (M8) sahipleri için iyi haber olsa da, bunların çoğunluğu muhtemelen belirli bir cihaz grubuna dağıtılacak, ve bu diğer varyantlara sahip müşterilerin güncelleme için biraz daha beklemek zorunda kalacağı anlamına geliyor.. Üzgünüm millet.Diğer versiyon cihaz sahipleri için güncellemenin her an dağıtılabileceğini hatırlatmak isterim. Siz yazılım güncelleme menüsünü sık sık ziyaret etmeyi unutmayın. :)

Öte yandan HTC One (M7) için ise bir iyi bir de kötü haber var.. @LlabTooFeR 'in sızdırdığı bilgiye göre (M7) Android 5.0.2 sürümüne kadar güncelleme alacak cihazlar listesine eklendi ancak kötü olan durum ise (M7) için bu güncellemenin son Android güncellemesi olacağı.. Elbetteki önemli ve kritik sistem güncellemeleri, ihtiyaç duyulduğu taktirde yayımlanmaya devam edecek.
​
Son haberler şimdilik bu kadar, güncellemenin sizi mutlu etmesi dileğiyle..

Kaynak; http://www.ibtimes.co.uk/htc-one-m8...droid-5-0-lollipop-update-4-16-1540-8-1483277
http://www.androidpit.com/htc-one-m8-android-update

Asteriks

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Hayırlı olsun M8 alanlara bir kaç aya One miniye de gelir umarım.

darkhair

Asistan
Reaksiyon puanı
12
M7 kullanıcıları için üzüldüm. Artık ufak ufak GPE rom a geçme vakitleri geldi bence...

darkhair

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Bende üzüldüm ancak yinede yeterli sayıda güncelleme aldığını düşünüyorum.
Bence s4 ün 5.0 ın üstünü alıp almayacağına bağlı. Eğer alırsa htc için kötü bi şöhret olur diye düşünüyorum. Çünkü s600 oyun dışında her işin gayet yeterli.

CorvoAttano

Profesör
Reaksiyon puanı
61
Bence s4 ün 5.0 ın üstünü alıp almayacağına bağlı. Eğer alırsa htc için kötü bi şöhret olur diye düşünüyorum. Çünkü s600 oyun dışında her işin gayet yeterli.
Söylediğin mantıklı ancak bu konuda donanımdan ziyade cihazın çıkış tarihi baz alınıyor. Diğer her android cihazda olduğu gibi.
5.0.2 den sonra güncelleme alırsa mutlu olurum çünkü bu aynı zamanda M8 e olan destek süresini de uzatacaktır. Bekleyip göreceğiz.

darkhair

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Söylediğin mantıklı ancak bu konuda donanımdan ziyade cihazın çıkış tarihi baz alınıyor. Diğer her android cihazda olduğu gibi.
5.0.2 den sonra güncelleme alırsa mutlu olurum çünkü bu aynı zamanda M8 e olan destek süresini de uzatacaktır. Bekleyip göreceğiz.
Çıkış tarihleri çok yakın aslında. Hangisi en son sürümde sonlandırırsa o firmanın marka imajı artar bence (Z, M7 S4 üçlüsü )