Soru HP Victus 16 Gaming Laptop oyunlara girerken masaüstüne atıyor

Bu konuyu okuyanlar

David_06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Değerli arkadaşlar bu yılın nisan ayında almış olduğum oyun laptopu (HP Victus 16) windows 11 işletim sistemiyle yüklü olarak gelmişti. Aldığım günden bu yana çeşitli oyunlar denedim. Yaşadığım sorun: oyunlara girerken yükleme ekranından hemen sonra sistem beni tekrar masa üstüne oyun ekranı minimize edilmiş şekilde atıyor. Masaüstünden tekrar oyuna geçiş yapamıyorum. Windows'u pek çok kez baştan kurdum, sürücü güncelledim sorun düzelmedi. HP Müşteri hizmetleri uzaktan bilgisayarıma erişerek bazı testler yaptı. Yapılan testler sonucunda şöyle bir rapor hazırlandı "Cihazda aşırı ısınma sorunu mevcuttur. Cihaz kullanım esnasında düşük performansta çalışmakta olup işlemci frekansını düşük seviyede sabitlemektedir. Yapılan sorun giderme adımları sonucunda problem düzeltilememiştir. Cihaz değişim veyahut iade süreci için uygundur" Evet arkadaşlar bu raporla birlikte cihazı aldığım mediamarkt mağazasına teslim ettim. Mağaza ürünü hp distribütör firmasına iletti. Birkaç gün sonra bana gönderilen mesajda üründe hiçbir sorun bulunamadığı ve değişim ya da iade talebimin karşılanamayacağı bilgisi verildi. Yani bilmiyorum böyle bir şaşkınlık yaşayan aranızda daha önce oldu mu? neyse ben ürünü geri teslim aldım ve eve koydum ve son 2 aydır pek oyun denemesi yapamadım. Geçen gün tekrar steamden bir oyun yükledim. Dedim belki güncelleştirmelerle şunlarla bunlarla sorun düzelmiştir. Neyse oyunun adı NBA2k23 ve yine aynı şekilde oyuna girmek istediğimde yükleme ekranı açılır açılmaz tekrar masaüstüne beni atıyor ve oyun penceresi minimize halde kalıyor. Ekranı büyütmek istediğimde buna izin vermiyor. HP müşteri hizmetlerini tekrar aradım durumu izah ettim. Biz size gerekli raporu önceden vermiştik. Ürün distribütörü olan HP merkezi bu raporu reddediyor, bizim yapacak başka bişeyimiz yok diye yanıt verdiler. Ben ne yapacağım arkadaşlar? Herhangi bir önerisi olan var mı? Bu problem nasıl çözülebilir? Şimdiden teşekkür ederim.

Son mesajlar