Hp Pavilion dv6 adaptör sorunu

zeybek91

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hp Pavilion dv6 serisi dizüstü bilgisayarın jakına adaptörün kablosunu taktığımda jak yanındaki lamba yanmaktadır fakat power güç düğmesine bastığımda jak yanındaki lamba sönmekte bilgisayar açılıp kapanmaktdır. Lamba tekrar 5-6 sanye sonra tekrar yanmaktadır. Pil üzerinden bilgisayarımı açtığımda sorun olmadan açılmaktadır. Adaptörden aralıklı ses gelmemekte yalnız adaptörde cızırtı olmaktadır.Ayrıyetten bilgisayardada öncedende devam eden cızırtı vardır.(bu cızırtı bilgisayara iki vurmayla geçmekteydi
s1.gif
)Sorun nedenleri;
-bilgisayar jakındamı?
-adaptör veya adaptör kablosunda mı?
-anakartla mı alakalı?
-veya nedeni sizce nedir?

Ek Not: Önceden adaptör değiştirilmiştir.Nedeni adaptör içinden kaynaklanan kısa devre sonucu dizüstüne elektrik gelmemesi ve belli aralıklarla adaptörden ses gelmesi.

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Bataryayı çıkarıp adaptör ile denediğinizde bilgisayar açılıyor mu?

zeybek91

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Batarya takılı iken bilgisayar açılmakta batarya ölu oldugu için(max 5 dk dayanıyor) şarj ediyormu diye bakamadım.zaten sorunu bataryayı çıkartıp fark ettim

Qbilay

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Merhaba.

Muhtemelen kullanmakta oldugun notebook AMD islemcili bir seri ve nvidia chipset var. Eger oyleyse chipset arizali olma ihtimali cok yoksek.

Saygilar.

zeybek91

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayar tamircisine gittim yenisi al bu bozulmuş dedi
smile.gif
yenisi farklı bir marka ve deneyeyim dedim bilgisayar açıldı ve çalışıyor ama fisin topraklaması yok
smile.gif
ve bilgisayar üzerindeki jak üzerindeki lamba yanmıyor bana adaptör ile bilgisayar tam uyuşmadı gibi geldi ve almadım sizce bu yeni adaptör sorun yaratabilirmi?
Elektrikciler adaptör içindeki devre nedenli hasarları tamir edebilirler mi? Genelde kablosunu değiştiriyorlar gördüğüm kadarıyla?

co-pilot55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Adaptörünüz doğru şarj yapıyorsa sıkıntı yok ... Cızırtı gelen adaptörünüzü daha kullanmayın bir elektronikçiye götürün yaptırın yoksa bu halde kullanırsanız yanabilir... Cızırtı kısa devreden geliyordur...