Hepsiburada'dan telefon alınır mı?

Revan Shan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Samsung Galaxy M52 5G telefon alacağım. Normalde müşteri memnuniyetine çok önem verdiklerinden dolayı amazon'dan alıcaktım fakat bir kaç gün önce stokları tükenmiş, birdaha stoklara gelicek mi gelirse ne zaman gelir gibi sorulara müşteri hizmetleri bilemeyeceğini söyledi. O yüzden mecbur Hepsiburada'ya yöneldim. Şimdi benim sorum şu; eğer Hepsiburada'dan aldığım telefona sim takıp kullanmaya başladıktan 2, 3 gün sonra cihazda bir sorun farkedersem geri iade etme şansım var mı? (Not: satıcı Hepsiburada)

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,883
Alınır. Sorun olmaz

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,883
Yasal hakkın o 14 gün içinde almak zorundalar. Almayacak olurlarsa tüketici haklarına bir şikayet yazmanız yeterli olur

kdrkzlkn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
ben satıcı hepsiburada olduktan sonra gözüm kapalı alıyorum.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,154
SIM kart taktiktan sonra iade konusunda hepsi mirin kirin ediyor. Etmeyen sadece Amazon var. Telefonu 1 hafta kullandiktan sonra bile iade aliyorlar. Iade konusu haricinde satici HB'nin kendisi ise guven ve kargo tarafi hemen hemen Amazon ile ayni oluyor genelde.

Graveworm

Profesör
Reaksiyon puanı
554
Satın aldığın firma Hepsiburada ise gözünü kapatıp alabilirsin. Ama Hepsiburada'nın bünyesinde başka bir firma ise sıkıntı yaşayabilirsin.

Mr.Tyln

Öğrenci
Reaksiyon puanı
29
Almak istediğimiz telefonların bir çoğunun kendi bayisi var alışveriş merkezlerinde. Ben doğrudan oralardan alınmasını öneriyorum. Apple kendi mağazasında x ürünü 1000 liraya satarken hepsiburadada falan filan iletişim firmasının 900 liraya o ürünü satabileceğini pek kabullenemiyorum.

Constantin87

Profesör
Reaksiyon puanı
1,934
Birden fazla kez aldım, en son kullandığım cihazı satıcı HB bile değildi memnun kalmıştım.

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442
Daha önce çok satın aldım alınır tabi ki.

MG4446

Profesör
Reaksiyon puanı
1,236
Yasal hakkın o 14 gün içinde almak zorundalar. Almayacak olurlarsa tüketici haklarına bir şikayet yazmanız yeterli olur
Böyle bir şey asla yapmıyolar. Elektronik üründe kutu açıldıktan sonra 2.el kategorisine düşüyor ve servise gönderip iadeye uygundur raporu almanız gerekli diyolar. Tüketici hakeme başvursak da sonuç 6 ay sonra çıkıyor. O zaman da kesin bir şey yok.

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,883
Böyle bir şey asla yapmıyolar. Elektronik üründe kutu açıldıktan sonra 2.el kategorisine düşüyor ve servise gönderip iadeye uygundur raporu almanız gerekli diyolar. Tüketici hakeme başvursak da sonuç 6 ay sonra çıkıyor. O zaman da kesin bir şey yok.
Tüketici hakem heyetini kesin gibi düşünebilirsiniz. Eğer cihazda bir hasar yoksa 6 ay sonra sonuç çıksa bile iade kararı çıkıyor

MG4446

Profesör
Reaksiyon puanı
1,236
Tüketici hakem heyetini kesin gibi düşünebilirsiniz. Eğer cihazda bir hasar yoksa 6 ay sonra sonuç çıksa bile iade kararı çıkıyor
Ben yeni telefon almıştım trendyoldan sıkıntı çıkmıştı. Tüketici hakem heyetine başvurmuştum. 6 ay sonra ildeki teknik servise gönderip rapor almam istendi. Ama teknik servis bi garipti hiç güvenilir gelmedi göndermedim. Gidip adam incelerken başında durmak istedim adam telefonda duramazsınız benim yarım saatlik işim var falan diyodu hiç normal değildi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ha bir de ben o zamanlar şehir dışında okuldaydım adam arayıp duruyordu göndermezseniz bilmem ne kadar cezası var diyordu. Araştırdım gidip yetkililere sordum böyle bir ceza asla olmuyormuş

mserifselen

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Hepsiburada kendi satıcı olduğu zaman almıştım Xiaomi mı note 10 lite modeli.
Bir sorun çıkmadı garantiye gönderdim Haziran ayında 2 yılı bitirdi.

smith.d

Asistan
Reaksiyon puanı
49
Gözünüz kapalı rahatlıkla alabilirsiniz, güvenilir.

hakkiay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Satıcı hepsiburada ise alınır. Farklı satıcı ise diğer mağazalarda puanına bakın

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,144
İki farklı cihaz aldım, sorunsuz geldi. Satıcının Hepsiburada olması yeterli.

Reaksiyon puanı
4,852
Merhabalar,

Alınabilir problem yaşayacağınızı düşünmüyorum.

İyi Forumlar...

teknolojin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Teknolojik ürünlerde 6 ay içinde başvuru yaparsanız olumlu sonuç alabiliyorsunuz.
En geç kurul 6 ay içinde red veya onay vermek zorunda dosya ile ilgili.
Eğer firma kararı beğenmez ise karara dava açıp bunu mahkemeye taşıyıp, kazanabilme durumu bile çıkabiliyor, bu durum yaşanmış bir olay ve mahkemede kaybedebilir. Artık tüketici hakları konusu çok değişti, sandığınız gibi değil.

Mateist

Profesör
Reaksiyon puanı
238
Hepsburada'dan başka bir yerden telefon almam.

ctrltab

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
HB satıcı ise alabilirsin, hiç sorun çıkmaz.

Bright Morningstar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
satıcısının Hepsiburada olduğu elektronik ürünlerde hiçbir sıkıntı yaşamadım bugüne kadar.