HDD,SSD problemi

OKAN ÜNAL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar öncelikle selam. Benim konu şöyle ki benim notebook kumda 1TB alan var hdd olarak. Ve ben bu pc ye ssd taktırmak istedim. Ssd takmak içinde içindek hdd ki sökmek gerti. Şu an pc me ssd taktım ve verilerimin kalması için eski hdd ki harici olarak yaptırdım ve bir aparat sayesinde notebook uma takıp içinde ki verilere ulaşabiliyorum. Ama sorun şu ki benim eski masaüstündeki verilerime tam olarak ulaşamadım. Yani fotoğraf klösörleri vs. Ve içinde steam oyunlarım da vardı. Hdd hala 500 gb dolu gösteriyor yani içinde oyun hala yüklü. ama ben bu oyunlara erişim sağlayamıyorum. Bu erişimi nasıl sağlarım bir profossionel birine yada konuyu bilen biri lütfen yardım etsin. İçinde önemli fotoğraflarım da vardı ve oyunlarım 200 300 gb kadar veri kaplıyor. birdaha indirmek istemiyorum.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,177
Bilgisayarda DVD ROM varsa onu çıkarın yerine direkt aparatla HDD'yi takın sanırım o zaman ulaşabilirsiniz.

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Yine düzgün ulaşamazsınız ama şöyle birşey olabilir hdd yi klonlayıp yeni ssdye o klonu kurabilirsiniz aksi durumda klasörlere erişirsiniz ama oyunu oynayamazsınız!yeniden herşeyi kurmak gerekir (=

Enes HCKYL

Doçent
Reaksiyon puanı
222
Yine düzgün ulaşamazsınız ama şöyle birşey olabilir hdd yi klonlayıp yeni ssdye o klonu kurabilirsiniz aksi durumda klasörlere erişirsiniz ama oyunu oynayamazsınız!yeniden herşeyi kurmak gerekir (=
Dediğine göre 500gb hdd si doluymuş ssd nin de 500gb olması lazım onun için