GTA 5 de FPS drop ve ssd depolama sıkıntısı

mlhylmz81

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba, öncelikle sistem özelliklerim;

Asus maximus viii ranger Z170
İntel core i7 6700K
Gskill 8 GB 2400 Mhz RAM(4x2)
MSI GTX970 GAMING 4G
Thermaltake Sıvı soğutma
Corsair CX650 80+ Bronze
Samsung 850EVO 120 GB SSD
WD Caviar Blue 1TB HDD

Bu sistemle GTA 5'de haritaya bakarken aniden fps drop yiyorum. FPS 100'lerden 15'e düşüyor(ve bazen windows ram miktarı azaldı diyerek oyunu kapatıyor). Ayrıca oyun SSD'ye kurulu. Diğer sorunuma gelirsek dün gece ssd'de 2 gb yer kaldığını gördüm. Disk temizleme yaptım 3 gb yer oldu. Yatarken pc'yi kapattım, akşam eve gelince açtım 4.5 gb yer gözüküyor. 15 dk sonra tekrar baktığımda ise 4 gb yer gözüküyordu. (Sistem ve GTA 5 ssd'de kurulu. Ssd'deki tüm dosyalar(masaüstü,belgeler vb) 90 gb ediyor.)Sizce sıkıntı nedir ve nasıl çözülür?

Oyun orjinaldir.
Win 8.1 Pro Uefi kullanıyorum.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,219
sanırım sağlam bir virüs bulaşmış pcne

mlhylmz81

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bugün kaspersky ile tarattım pcyi ancak virüs bulamadı.Win 7 Ultimate UEFİ kursam sıkıntı çözülürmü sizce?

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,219
Bugün kaspersky ile tarattım pcyi ancak virüs bulamadı.Win 7 Ultimate UEFİ kursam sıkıntı çözülürmü sizce?
Sorun çözülürde ekran kartını öğrenebilirmiyim. eğer amd ise sana bir önerim olacak bu konunile ilgili :) başıma bizzat geldiği için birde win 7 uefi kurulmaz

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
Oyunu ssden diğer hardiskte taşı, sorun şu kardeşim, windows ssd de yüklü ise aynı anda hem gta5 hemde windowsu çalıştıracağı için droplar oluşur, bende sinir olmuştum ama mecbur diğer normal hardiskte taşıdım sorun ortadan kalktı. Eğer drop oluşmasını istemiyorsanız, boş ssd alınıp sadece oyun yüklenir öyle çok rahat oynatır, başka yapacak bişey yok.

mlhylmz81

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Oyunu ssden diğer hardiskte taşı, sorun şu kardeşim, windows ssd de yüklü ise aynı anda hem gta5 hemde windowsu çalıştıracağı için droplar oluşur, bende sinir olmuştum ama mecbur diğer normal hardiskte taşıdım sorun ortadan kalktı. Eğer drop oluşmasını istemiyorsanız, boş ssd alınıp sadece oyun yüklenir öyle çok rahat oynatır, başka yapacak bişey yok.
v-sync açınca drop sıkıntısı ortadan kalkıyor ama.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Sorun çözülürde ekran kartını öğrenebilirmiyim. eğer amd ise sana bir önerim olacak bu konunile ilgili :) başıma bizzat geldiği için birde win 7 uefi kurulmaz
Msı gtx970 Gaming 4G