General mobile imei sorunu

kalemci35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öncelikle merhaba arkadaslar. sizden bi yardım isteğim olacak yardım ederseniz sevinirim :helpsmilie: geçen hafta persembe günü telefoncudan kardesime general mobile discovery aldım mavi renk 620 liraya. telefon gayet güzel sık kullanıslı. dun kardesime mesaj gelmiş su su imeili telefon kayıt dısıdır 1 hafta içinde kapatılacak.adığınız yere basvurun diye :blink: neyse kardesim gitmiş telefoncuya bu imei bu telefonun degil demiş. telefonun bataryasının altındaki, kutunun üstündeki ve *#06# yapınca çıkan 2 imei de birbirini tutuyo ve btk da kayıtlı gözüküyor ve o mesajda yazılan imein telefonla alakası yok. eski telefonun imeisinede baktım onunda degil :cursing: napmam gerktiği konusunda yardımlarınızı bekliyorum :blushing:

Deffall

Doçent
Reaksiyon puanı
42
Eğer msg ile gelen imei kontrol etttiğiniz gibi herhangibir şekilde tutmuyorsa dert etme birşey olmaz.... Birşey yapmanıza gerek yok...

Androıdx

Asistan
Reaksiyon puanı
70
Telefonun faturasındakiyle cihazdaki aynıysa sıkıntı yok mesajı dikkate almayın

kalemci35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yok kardesim mesajla gelen imein telfonla alakası yok . . faturadaki imei ile cihazda ki imei aynı

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Sizdeki IMEI numaraları aynı olabilir ancak bu klonlanmış olduğu gerçeğini değiştirmez. Aynı şey yakın zamanda bizim de başımıza geldi. Faturasıyla birlikte abone merkezine başvurun ve tekrar kayıt altına aldırın aksi takdirde cihaz kapanır.

kalemci35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sizdeki IMEI numaraları aynı olabilir ancak bu klonlanmış olduğu gerçeğini değiştirmez. Aynı şey yakın zamanda bizim de başımıza geldi. Faturasıyla birlikte abone merkezine başvurun ve tekrar kayıt altına aldırın aksi takdirde cihaz kapanır.

abone merkezi dediğin nedir?

kalemci35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tamam arkadaslar sorun çözüldü. Sağolun

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Sorunu nasıl çözdünüz?
Ben 16gb olanlardan hepsiburadadan aldım banada kayıt dışı mesajı geldi.
İnternetten sorguladım iki imei numarasıda kayıt dışı çıktı.
Henüz 7 günlük yasal süre dolmadı sorun yaşamamak için iademi etsem.
HB sitesine sorunu yazdım bakalım ne cevap verecekler.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaş şu sorunu çözdüğünüzde nasıl çözüldüğünü de yazın da bizde faydalanalım bende de 2 telefonda var aynı sorun. 17.10.2013 te aldım iki cihazı bugün uyarı mesajı geldi 24.10.2013 tarihine kadar kapatılacaktır diye. Ne yapmamız lazım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardesim ben aldığım yere gittim. biraz atar yaptım . telefonu servise faturayla beraber gönderdik. telefon 1 hfta sonra geldi. kontrol ettiğimde kayıtlı gözüküyodu.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bende General mobile aldım ama bana mesaj gelmedi telde servis yo diyor ama imel kaydı yok yardımcı olursanız sevinirim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba arkadaşlar benım telefonumda ilk imei kodunu sorguladığımda telpa ya kayıtlı gözüküyo fakat diğer imei kodunu sorguladığımda kayıtlı gözükmüyor herhangi bir sorun yaşarmıyım ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yenı general mobile discovery aldım ilk aldıgımda ımeı kayıtlı yazıyordu 2 hafta sonra kolnlanmıstır diye msj geldi ve telefonda 2 tane ımei var birisi M_imei digeri S_imei S_ imei ile uyusuyor ve aynıydı m ile uyusmuyo ne yapmalıyım yardımcı olun lütfen

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeş telefon orjinalse hiç sorun etme ben dede oldu aynı şey yerine götürdüm anlattım bana kapanmaz merak etmeyin türkiyetye çok sayıda girdiği için kayıtlar biraz geçiyormuş ondan bu mesajlar geliyo ama kesinlikle kapanmıyo benimkide kapanmadı sıkıntı etme ama bu sorunu bilmeyen bir telefoncuya sorarsan kapanır der ve moralını sıkar ban aynısı oldu ama o verrilen tarihe kadar bekle ona göre git ama kesinlikle kapanmayacaktır canını sıkma .

Reaksiyon puanı
2,146
Mesajdaki imei telefonun imeisi değilse dikkate almana gerek yok.

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
Çin işlemcisi olduğu için imei atmak kolaydır.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
genaralmobay telefonumla avae servis mesajı gönderemiyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba arkadaslar bundan bır ay once yon alısverış merkezınden dıscovery 2 aldım ama telefonun haporlerınden ses gelmedıgı ıcin e ekranda kalkma oldugu ıcın garantıye gonderdıım telefonun durumunu sordugumda telefonun daha once 2 kez kaydı gozukuyo baska nedenlerden ve telefonun benm uzerıme kayıtlı goozukmuyo hemn aldıgı m yerı yanı yon alıs verıs merkezını aradım bana ben sana akutudan acılmamıs telefonverdım senı magdur etmeyız belkı ımei l numarsından dolayı yanlıslık olmustur yanlıs soylemıssın getır bakalım falan dedıler eger bu sorun gercekse ne yapmam gerekır hukuksal olarak nne gıbı haklara sahıp olurum tesekkurler

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bende 6 ay sonra telefon cekmemeye basladi telde ne gibi sorun olabilir baska fabrika ayarlarina dondum yine cekmiyor baska yerde calisiyor imei sorguladim kayitli cikti

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hocama da aynısı oldu belli bir sure ıcerısınde kapanacak dıye mesaj geldi oda servisle gorustu onlarda ımeı kayıdı yogunluktan dolayı gec yapılıyor sıkıntı yapmayın dedıler telefon verilen tarıhte kapanmadı hala kullanıyor yani sorun ımeın gec kayıt altına alınmasında