Galaxy s9 plus + S3 Frontier+ gear ıconx VS iphone X

Bu konuyu okuyanlar

DieHunteR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
arkadaşlar elimde uzun yıllardır kullandığım android bir telefon mevcut ortalama 5. yılına falan girecek sanıyorum bu yıl hiç ios kullanmadım iki türlü seçeneğim var ya gidip iphone x alacağım yarın yada ocakta tanıtılacak sanıyorum s9 s9 zu bekleyeceğim ve yanında s4 fronteir ve gear icon x kablosuz kulaklığı alacağım iphone x yerine iphone alrısam sadece iphone birde gider herhalde hızlı şarjı alırım mecbur iphone nun kamerasını çok daha fazla seviyorum nedendir bilmem ama sormam gereken asıl soru şu iphone bu saydıklarıma değer mi ? lütfen neden sonuç olarak açıklayın onu al bunu al yada değer demez yerine neden sonuç vererek açıklayın lütfen.

M

Murat Burç

SDN Okuru
S4 Frontier çıkmadı çıkmayacak. S4 serisi yerine Gear Sport çıktı.
İcon X'in size sundukları lazım değilse (boyut avantajı) İcon X yerine o fiyata biraz daha büyük ama daha kaliteli kulaklıklara bakın.
Gear S2 kullanıcısı olarak (2 yıldır kullanıyorum) Saatten memnun olsamda akıllı saatleri önermiyorum paralarını hak etmiyorlar.
S9'u bekleyin. Note 8 bile X'den daha iyiyken S9 beklenir. Samsung S9 ile F1.5, 4K 60 FPS gibi kamera geliştirmelerini yapacaktır diye düşünüyorum.

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
İphone alacaksan 2018 yılında çıkacak modelleri bekle benim gibi.s9 beklenir çok iyi geleceğini düşünüyorum iphone x bir deney telefonudur alınmaz bana göre

DieHunteR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
S4 Frontier çıkmadı çıkmayacak. S4 serisi yerine Gear Sport çıktı.
İcon X'in size sundukları lazım değilse (boyut avantajı) İcon X yerine o fiyata biraz daha büyük ama daha kaliteli kulaklıklara bakın.
Gear S2 kullanıcısı olarak (2 yıldır kullanıyorum) Saatten memnun olsamda akıllı saatleri önermiyorum paralarını hak etmiyorlar.
S9'u bekleyin. Note 8 bile X'den daha iyiyken S9 beklenir. Samsung S9 ile F1.5, 4K 60 FPS gibi kamera geliştirmelerini yapacaktır diye düşünüyorum.
s4 fronteir beklemiyorum direkt 3 çü veya s9 la beraber tanıtırsa benzer bir modeli ala bilirim. icon x hafızası benim için önemli bir kriter fiyatı çok aşırı değil aslında ama aynı fiyata çok daha iyi performans ve özellikli bir kulaklık önerirseniz memnuniyet duyarım.
Akıllı saat almak gibi bir niyetim yoktu aslında yani aslam apple tarafındada satın ala bilirim ama fronteir gerçekten şık bir saat olmuş diğerlerinden ayırt edici bir şey yani normalde saat takıntısı olan bir adamım ve o saat gereksiz derecede ilgimi çekti. samsung kısmının kamerasındaki abartı renkleri ve sanki snapchat effecti gibi ( bebek poposu ) kıvamına yüzümü getirmesinden pek hoşnut değilim açıkçası iphone gibi daha gerçekçi kamera hoşmua gidiyor neyse o yani. bu son bir kaç aydır hangi tarafı seçsem diye düşünmekten kafayı yemek üzereyim. bu arada yorum için teşekkür ediyorum
İphone alacaksan 2018 yılında çıkacak modelleri bekle benim gibi.s9 beklenir çok iyi geleceğini düşünüyorum iphone x bir deney telefonudur alınmaz bana göre
telefonum kendini imha edip duruyor ha bire yaptırıp yaptırıp 200 tl para bayıyorum ki elmideki telefonu satsan 200 etmez oyüzden bir sonraki iphone için 12 ay bekleyecek bir durumum söz konusu değil ya s9 ya iphone x kaçarı yok yani :D Yorum için teşekkürler.

M

Murat Burç

SDN Okuru
s4 fronteir beklemiyorum direkt 3 çü veya s9 la beraber tanıtırsa benzer bir modeli ala bilirim. icon x hafızası benim için önemli bir kriter fiyatı çok aşırı değil aslında ama aynı fiyata çok daha iyi performans ve özellikli bir kulaklık önerirseniz memnuniyet duyarım.
Akıllı saat almak gibi bir niyetim yoktu aslında yani aslam apple tarafındada satın ala bilirim ama fronteir gerçekten şık bir saat olmuş diğerlerinden ayırt edici bir şey yani normalde saat takıntısı olan bir adamım ve o saat gereksiz derecede ilgimi çekti. samsung kısmının kamerasındaki abartı renkleri ve sanki snapchat effecti gibi ( bebek poposu ) kıvamına yüzümü getirmesinden pek hoşnut değilim açıkçası iphone gibi daha gerçekçi kamera hoşmua gidiyor neyse o yani. bu son bir kaç aydır hangi tarafı seçsem diye düşünmekten kafayı yemek üzereyim. bu arada yorum için teşekkür ediyorum

telefonum kendini imha edip duruyor ha bire yaptırıp yaptırıp 200 tl para bayıyorum ki elmideki telefonu satsan 200 etmez oyüzden bir sonraki iphone için 12 ay bekleyecek bir durumum söz konusu değil ya s9 ya iphone x kaçarı yok yani :D Yorum için teşekkürler.
O kulaklıklar ekstra küçük olduğu için ekstra fiyat biniyor.
Kulaklık konusunda bilgili değilim. Bu fiyatta hatta çok daha ucuza beats X var ama ne bileyim dedim ya bilmiyorum. En iyisi ayrı bir konu açıp bilenlere sormak

DieHunteR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
O kulaklıklar ekstra küçük olduğu için ekstra fiyat biniyor.
Kulaklık konusunda bilgili değilim. Bu fiyatta hatta çok daha ucuza beats X var ama ne bileyim dedim ya bilmiyorum. En iyisi ayrı bir konu açıp bilenlere sormak
kablolu beat x kulaklıklar kablosuzlarıda baya büyük valla o kulaklığı ya stüdyoda kullanırım yada evde yani dışarda o kulaklıkları takıcak yaşı geçtim şahsım adına :D ha diyorsan ki kablosuzuda var o ayrı ancak icon x in ses kalitasi hakkında ciddi övgüler duydum.

M

Murat Burç

SDN Okuru
kablolu beat x kulaklıklar kablosuzlarıda baya büyük valla o kulaklığı ya stüdyoda kullanırım yada evde yani dışarda o kulaklıkları takıcak yaşı geçtim şahsım adına :D ha diyorsan ki kablosuzuda var o ayrı ancak icon x in ses kalitasi hakkında ciddi övgüler duydum.
Beats X Kablosuz Kulak İçi Kulaklık - Beyaz - Beats Kulaklık sahibinden.com'da - 469314157 Şu kulaklıktan bahsedyorum. Fİyatını yanlış hatırlamışım. Apple öğrenci indirimi zamanında iPad Pro alana bunu hediye ediyor sahibinden de uygun fiyatlara bulunabiliyor bu kulaklık. Sahibinden güzel bir fiyata 0 bulabilirisiniz.

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Apple center’ın kirası nasıl çıkacak? :D
Cumartesi günü derbi izlemeye gittim devre arasında sigara içmeye çıktım adamın biri yanıma dikildi cebinden X i bi çıkardı armut gibi bakakaldım ilk defa birinde x gördüm telefon gerçekten güzel olmuş tasarım olarak açık konuşayım her ne kadar appleın bazı şeylerinden nefret etsemde.Ama yinede bi note 8 kadar güzel değil note 8 başka bi dünya:D

Bareth Gale

Profesör
Reaksiyon puanı
300
Cumartesi günü derbi izlemeye gittim devre arasında sigara içmeye çıktım adamın biri yanıma dikildi cebinden X i bi çıkardı armut gibi bakakaldım ilk defa birinde x gördüm telefon gerçekten güzel olmuş tasarım olarak açık konuşayım her ne kadar appleın bazı şeylerinden nefret etsemde.Ama yinede bi note 8 kadar güzel değil note 8 başka bi dünya:D
Ben de geçen metrobüste gidiyordum adam elinde iphone x 101 oynuyordu ulan dedim bi telefona 6100 lira para veriyorsun bir de metrobüste ayakta gidiyorsun ne biçim insansınız belki de yıllardır yaptığı birikimi telefona bıraktı. :D

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Ben de geçen metrobüste gidiyordum adam elinde iphone x 101 oynuyordu ulan dedim bi telefona 6100 lira para veriyorsun bir de metrobüste ayakta gidiyorsun ne biçim insansınız belki de yıllardır yaptığı birikimi telefona bıraktı. :D
İphone x te 101 oynamakta ayrı bi havalı olur hele bide metrobüste oynayınca daha bi havalı olur hele bide herkes sana bakıyosa tadından yenmez valla:D

Bareth Gale

Profesör
Reaksiyon puanı
300
İphone x te 101 oynamakta ayrı bi havalı olur hele bide metrobüste oynayınca daha bi havalı olur hele bide herkes sana bakıyosa tadından yenmez valla:D
En çok oynanan oyunlardan birini 18:9 ekrana göre optimize etmemişler ya ona şaşırdım ben kenarlar siyahtı telefonun kenarlarından tanıdım paslanmaz çelik göz alıyordu resmen :D

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
En çok oynanan oyunlardan birini 18:9 ekrana göre optimize etmemişler ya ona şaşırdım ben kenarlar siyahtı telefonun kenarlarından tanıdım paslanmaz çelik göz alıyordu resmen :D
Sen neymişsin be X milletin aklını aldın başından:D

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,374
s9 plus 5000Tl'nin biraz üstünde bir fiyat segmentinde gelebilir bence bu senenin samsung'un amiral gemilerini tercih edin

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
neden

hocam muhabbetinizi böldüm ama :D siz ne diyorsunuz bu konuda
Ben olsam bi dakka düşünmez note 8 alırdım hali hazırda mükemmel bi cihaz var zaten s9 u beklemek bana çok mantıklı gelmiyo X te güzel cihaz ama bi note 8 değil

Jubei

Profesör
Reaksiyon puanı
477
Naçizane bende X hakkında bir yorum yapayım, X alacak arkadaşlar Apple ekosisteminin diğer cihazlarınada sahip olmalı ki tam anlamıyla X,ten faydalanabilsin, yoksa Android,ten İos,a geçen birisi çok zorlanır.

DieHunteR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Naçizane bende X hakkında bir yorum yapayım, X alacak arkadaşlar Apple ekosisteminin diğer cihazlarınada sahip olmalı ki tam anlamıyla X,ten faydalanabilsin, yoksa Android,ten İos,a geçen birisi çok zorlanır.
Ne gibi bir zorluk kastınız ?
Ben olsam bi dakka düşünmez note 8 alırdım hali hazırda mükemmel bi cihaz var zaten s9 u beklemek bana çok mantıklı gelmiyo X te güzel cihaz ama bi note 8 değil
Note serisi bana uygun değil gerek tasarımı gerek büyüklüğü için
s9 plus 5000Tl'nin biraz üstünde bir fiyat segmentinde gelebilir bence bu senenin samsung'un amiral gemilerini tercih edin
6000 dan aşşağı geleceğini sanmıyorum zaten not 5 den geldi. neden samsung ?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ne gibi bir zorluk kastınız ?

Note serisi bana uygun değil gerek tasarımı gerek büyüklüğü için

6000 dan aşşağı geleceğini sanmıyorum zaten not 5 den geldi. neden samsung ?
Note 8'i gidin inceleyin şöyle kurcalayın boyutuna öyle karar verin. S8 ucuz olmayacak Note'dan daha pahalı olacak. Plus demiyorum bakın normal s9 bile daha pahalı olacak

DieHunteR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Note 8'i gidin inceleyin şöyle kurcalayın boyutuna öyle karar verin. S8 ucuz olmayacak Note'dan daha pahalı olacak. Plus demiyorum bakın normal s9 bile daha pahalı olacak
Fiyatını 6 dan tahmin ettiğimi söyledim zaten farkındayım fiyatın note 8 zi inceledim hala aynı fikirdeyim. onunda dışında dikdörtgen bir tasarım zaten hitap etmiyor kullanmayacağım bir kalemde aynı şekilde cezbetmiyor beni yani genel olarak note hiç güzel bir telefon değil benim için :D ha galaxy s serisi ilgimi fazlasıyla çekiyor ama s9 la x karşılaştırması naısl olur asıl merak ettiğim kısmı o

M

Murat Burç

SDN Okuru
Fiyatını 6 dan tahmin ettiğimi söyledim zaten farkındayım fiyatın note 8 zi inceledim hala aynı fikirdeyim. onunda dışında dikdörtgen bir tasarım zaten hitap etmiyor kullanmayacağım bir kalemde aynı şekilde cezbetmiyor beni yani genel olarak note hiç güzel bir telefon değil benim için :D ha galaxy s serisi ilgimi fazlasıyla çekiyor ama s9 la x karşılaştırması naısl olur asıl merak ettiğim kısmı o
S9'un gömeceği karşılaştırma :D
Samsung Çin'de kapaklı Motorola tarzı bir telefon çıkardı.
Cihazda Snapdragon 835 +6GB RAM var ve bir şey daha var.
Dünyanın ilk F1.5 kamerası.
Bu telefonda geldi ise S9'da kesinlikle F1.5 kamera gelir.

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
S9 parçalar:D

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,374

s9 muhtemelen 5500Tl fiyat etiketiyle gelicek s9+ ise 6000 tl nin biraz üstünde olabilir tabi bu vergiler aşırı yükselirse durum böyle olucak

atakans203

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben arkadaşlarımdan biliyorum liseliyi zenginde var durumu olmayanda var ama bütün arkadaşlarım android geçiyor bence s9 plus alin hele mor Efsane erkek olmama rağmen aldım iPhone x te 7 plusta kullandım androiden geçince ilk başta ooo tasarıma bak dedim ikisinde de ama 1 ay sonra hapis yaşarsın telefonun içinde S3 miniden gecsen dahi o hapsi yaşarsın ama yok ben Instagram Facebook fotoğraf internet dersen tabiki iPhone 10 arti o ekran tasarım süper ve şunu söylüyorum iPhone x bana göre sanatsal iyi telefon ama Apple buna daha iyisini koyup daha ucuza satabilirdi o ayrı konu ve artık yetişkinlerde bilir en düşük yaşlarda çocukta bilir ooooo iPhone kavramı bitti bu eskiden pazarlamaydi şimdide var ama 2 sene içinde Apple böyle giderse ooooo android olacak sözüm android geçmişiniz olduğu için s9p ama telefonun her uygulamasından faydalanmiyorsaniz zaten iPhone ama gear S3 falan yazmışsınız yani kullanacaksınız bu özellikleri ondan dolayı s9 dedim zaten (biraz fazla söyledim s9 iPhone farkındayım) gear ve Apple watch benim gibi teknolojinin her yerini sömüren biri için bile birşeye yaramaz cihazlar benim tek işime yarayan yani saat ve adım sayar oldu oda çok az gear . S2 ve Apple watch kullandım değmez parasına Xiaomi mi band var 150 TL aynı işi görüyor artı Samsung vr desteği var s9plus iyidir iPhone x ten bunu söyleyenler en iyi telefon uzmanları son soz ( Xiaomi: en iyi fiyata en iyi cihaz sansun : en iyi tasarıma en iyi teknoloji ve aksesuarları Apple : en güzel tasarıma en havalı telefon ve en kotu fiyat Huawei: arkası güzel onu bok gibi telefonlara en iyi kamera ve üste yakın performans LG,HTC ve diğer Asus falan : ya süper yada nokta çıkabilir güvenemiyorum