Fikirlerinize ihtiyacım var

ayfonumşekil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba,
Birkaç hafta içerisinde yeni telefon alacağım. Uzun süredir araştırma yapıyorum ama hiç bir model içime sinmiyor. Fikirlerinize ihtiyacım var, en azından mantıklı bir seçim yapmak istiyorum.
Şimdi ben telefonda hiç oyun oynamam. Ara sıra hatıra olsun diye fotoğraf çekerim, sosyal medyaya sürekli fotoğraf atan biri değilim. Video çok nadir çekerim. Ortalama bir kamera işimi görür yani. İnternet tarayıcısı, Wattsapp, Twitter, Youtube, mesaj, arama, not alma. Telefonu bunlar için kullanırım. Ara sıra da müzik dinlerim.
Telefonun boyutları önemli mümkünse uzunluğu 155 mm yi geçmesin, büyük telefon sevmiyorum.
Telefona en fazla 2500 - 3000 lira arası vermek istiyorum.
Ben çok araştırdım. En son elimde Poco f1(2550 tl) ile Meizu 16(2600 tl) kaldı. Poco'nun bana göre olumsuz yanları ithalatçı garantili olması, biraz kalın, tasarımı biraz çirkin. İşlemcisi iyi ama ben hiç oyun oynamayacağım için önemini sorguluyorum. Meizu 16 tasarımını çok beğendim. Boyutları güzel. Ancak marka hiç güven vermiyor, hem pek de yaygın değil. Tr garantili ama iyi hizmet sağladığını okumadım hiç bir yerde. Meizu güncelleme de vermiyormuş. Birde orta seviye snapdragon 710 işlemci tatmin eder mi acaba?
Evet arkadaşlar telefonu en az 3-3,5 sene kullanmayı planlıyorum. Sürekli telefon elinde olan biride değilim. Sizce hangisi daha mantıklı bir tercih olur , ya da benim gibi bir kullanıcıya önereceğiniz başka alternatif var mı ?

zlatan35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Ben de mi 8 lite tavsiye ederim gerek görsellik gerekse özellik olarak parasını hakeden bir cihaz .

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Meizu x8 öneririm yada mi8 lite eğer biraz beklersen 1/2 aya redmi note7 çıkacak ayrıca sen oyun oynamayacaksın ve kamera önemli değil diyorsun ama senin için ne önemli? Neden telefon alacaksınız ondanda bahsetseniz iyi olur. Onun dışında ön kamera önemli değilse lgv30+ memnun edebilir sizi her şeyi ile diye düşünüyorum. Ben olsam x8 yerine meizu 16'ya da para vermem çünkü amoled ekran ve biraz daha iyi arka kamera için o fark verilmez. Ama v30+ mesela çok güzel cihaz batarya iyi+kasası sağlam ve quad dac ses çipi var.

ayfonumşekil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefon hızını korusun ve bataryası günü rahat çıkarsın istiyorum. Yazdığım gibi telefonu en çok arama/mesaj wattspp internette dolaşma ve twitter için kullanıyorum. Üst düzey işlemciye sanki ihtiyacım yok, boşuna para vermeyeyim diye düşünüyorum. Öte yandan orta seviye de güven vermiyor. Alıcam 1 sene sonra yavaşlıcak falan diye korkuyorum.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Telefon hızını korusun ve bataryası günü rahat çıkarsın istiyorum. Yazdığım gibi telefonu en çok arama/mesaj wattspp internette dolaşma ve twitter için kullanıyorum. Üst düzey işlemciye sanki ihtiyacım yok, boşuna para vermeyeyim diye düşünüyorum. Öte yandan orta seviye de güven vermiyor. Alıcam 1 sene sonra yavaşlıcak falan diye korkuyorum.

Sd 710 çok memnun eder sizi her türlü işinizi görür oyun dahil bence x8 alın yada v30+ ikiside günlük işler ve batarya için fazlasıyla yeterli ben x8 almayı düşünüyorum yada redmi note7pro çıkacak 2000/2500 arası gideri var yavaşlama diye bir şey yaşamazsınız o konular çoktan aşıldı androidte sadece samsunga üst seviye dışında bulaşmayın yeter.

Virility

Profesör
Reaksiyon puanı
120
Bence bu kadar para vermene gerek yok. Senin ihtiyacın olan büyük batarya ve google desteği. Xiaomi mi a2 lite(redmi 6 pro diğer adıyla) öneririm. Biraz araştır işini fazlasıyla görecektir.

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,180
Meizu 16th 3200tl
Lg v30+ 2800tl
Mi 8 3000tl

Tekno Göçmen

Asistan
Reaksiyon puanı
108
Dostum sen bence ne yap biliyor musun bu sefer bırak çinli telefonları ithalatçıyı bilmem neyi falan GM 9 pro al çünkü adamlar marka hayatları boyunca ilk defa hakkını veren bir cihaz yapmışlar rahatlıkla işini görür sakın ola yanılgı ve ön yargıya kapılma DXOMARK adlı yabancı bir test uygulaması var orada bir çok telefonun testleri yapılıyor ve o testte 90 gibi yüksek bir puan aldı ve bu da hakettiğini iyi ve uzun vadeli bir telefon oldugunu gösteriyor pili seni rahat rahat götürür 3800 batarya var gücü SD 660 yeni ve uzun vadeli güçlü bir işlemci kamerasıda gayet huawei gibi güzel. Bence bu sefer yerli üretimden yana ol