Fenerbahçeli Taraftarlara Ceza

alperkaan41

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Bir Grup Fenerbahçe Taraftarı ile Köylüler Arasında Çıkan ve Bir Kişinin Ölümüyle Sonuçlanan Kavgayla İlgili Yargılanan Fenerbahçeli Taraftarlara Ceza Yağdı.

Sakarya'nın Geyve ilçesinde, Turkcell Süper Ligi maçı için Denizli'ye giden bir grup Fenerbahçe taraftarı ile köylüler arasında çıkan ve bir kişinin ölümüyle sonuçlanan kavgayla ilgili yargılanan Fenerbahçeli taraftarlara ceza yağdı.

Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuklu sanıklar İstanbul Esenler Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Hayrettin T., Emre K, sanık avukatları ile sanıkların yakınları katıldı.

Mahkeme, İstanbul Esenler Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Hayrettin T.'yi 'kasten adam öldürme' suçundan müebbet hapisle cezalandırırken Emre K. isimli taraftarıda adam öldürme suçuna yardım etmek suçundan 30 yıl hapisle cezalandırdı.

Duruşmada son savunmasını yapan Emre K'nın avukatı Münir Topal, soruşturmanın başından beri toplanan deliller ile dinlenen tanık beyanlarında müvekkilinin suçu işlediğine dair kesin ve inandırıcı deliller bulunmadığını öne sürdü.

Müvekkilinin suçsuz olduğunu ve beraatini talep ettiklerini ifade eden Topal, "Savcı mütaalasında müvekkilim hakkında beraat istemiştir. Savcının verdiği mütaalaya katılıyoruz. Müvekkilimin öldürme olayına yardım ettiğine dair hiç bir delil ve tanık ifadesi yoktur. Tanıklar ifadelerinde ölen Recep Kaya'nın yaralı olan müvekkilimi otobüse taşıdığını söylemişlerdir. Müvekkilim kendisini sırtında taşıyan kişiyi neden öldürsün? Bu mantık kurallarına aykırıdır. Müvekkilimin tutuklanmasının tek nedeni kazağında ölen kişiye ait kan lekesinin bulunmasıdır. Bunun dışında hiç bir delil yoktur. Müvekkilimin beraatini istiyoruz." dedi.

Hayrettin T'nin avukatı Deniz Tolga Aytöre ise müvekklinin kasten adam öldürme suçunu işlediğine dair kesin ve inandırıcı delil bulunmadığını iddia etti. Savcının verdiği mütaaladaki olayın anlatılış şeklinin tanık beyanlarıyla uyuşmadığını anlatan Aytöre, şöyle konuştu: "Mahkeme huzurunda dinlenen tanıklar müvekkilimi öldürme olayında olmadığını belirtmişlerdir. Tanık beyanlarından anlaşılacağı gibi hakkında dava açılmamış olan T.Y. adlı kişinin öldürme olyını gerçekleştirdiğini düşünüyoruz. Müvekkilim ve arkadaşları olayda linç girişimiyle karşı karşıya kalmışlardır. Müvekkilim suçsuzdur, tahliyesini istiyoruz."

Sanık Hayrettin T. 2,5 yıldır suçsuz yere hapis yattığını kaydetti. Olayda suçsuz bir insanın öldüğünü belirten Hayrettin T, "Ben hiç suçum günahım yokken 2,5 yıldır hapis yatıyorum. Dükkanım kapalı olduğundan ailemde mağdur oldu. Suçu kabul etmiyorum. Cezaevinde gece yatarken bile niçin tutuklu olduğumu düşünemiyorum." diye konuştu.

Son sözü sorulan Emre K, olayda mağdur olan kişinin kendisi olduğunu dile getirdi. Emre K, şunları söyledi, "Ben olayda suçlu değil mağdurum. Gerçekten suçsuzum. Beraatimi istiyorum."

Mahkeme heyeti, sanık Hayrettin T'yi 'kasten adam öldürme' suçundan müebbet, Emre K'yı ise 'adam öldürmeye yardım etmek'ten 30 yıl hapis cezasıyla cezalandırdı.

Karar sonrası tutuklu sanıklar büyük şok yaşarken Hayrettin T'nin annesi ise gözyaşlarına boğuldu.

Sanık avukatları ise kararı Yargıtay'a temyize götüreceklerini söylediler.

-OLAY-

13 Mayıs 2006 tarihinde Fenerbahçe - Denizli maçı için İstanbul'dan otobüsle yola çıkan Fenerbahçeli taraftarlar, Geyve ilçesinin Nuriosmaniye Köyü ile Şerefiye Köyü arasında E - 25 Karayolu üzerindeki Marketim Büfe ve TEKEL bayiinden alkollü içecek almak istemiş, işyerinin kapalı olmasına sinirlenen taraftarlarla, köylüler arasında kavga çıkmıştı.

Çıkan kavgada 2 çocuk babası 38 yaşındaki Recep Kaya, kalbinden bıçaklanarak öldürülmüştü.

Kaynak:haberler.com