Fan Speed uygulamasında Fan 2 rpm çok düşük.

Qrowlinq

Öğrenci
17 Şubat 2018
9
1
3
30
merhaba arkadaşlar benim bir sorunum var. Speed Fan uygulamasını indirip kontrol ettiğimde temp 1 oyundayken 80 85lere çıkıyordu ve 90 oldugunda doğal olarak sistem kendini kapatıyordu. 2 adet fan var Fan1 ve Fan2 diye. Fan 1 in hızı 2500 civarında gerektiğinde 4 bine kadar çıkyıor fakat fan2 rpm 218 bazen 150lerde. Uzun zamandır laptobu temizlettirmediğim için bilgisayarcıya götürdüm. Temizliği yapıldı termal macun yenilendi. fanlarda biraz toz birikmiş. Neyse temizlettim eve geldim bide ssd taktırdım. Tekrar baktıgımda fan hızı hala aynı 2. fan 210 da duruyor sistem boştayken temp1 sıcaklıgı 50+ derece civarı sobalı odadayım onunda illaki etkisi var fakat benım aklımı karıştıran kısım fan 2. Acaba bozuk mu yoksa öyle mi olması gerekiyor. Cpu 1 boşta 34 derece cpu 2 de benzer şekilde. yük halinde 50 derece 60 derece arasında. Ancak dediğim gibi temp 1 sıcaklıgı 80+ dolaylarına çıkıyor buda beni ürkütüyor. Bu konuda öneri alabilir miyim. İnternetten laptobuma uygun fan siparişi verdim bile. Acaba yanlış mı yaptım olması gereken dönüş hızı o mudur?
Bilgisayarım Hp Gaming bc303nt marka laptop.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Boşta.jpg

Mesaj otomatik birleştirildi:

2. resimde 10 dakikalık bir oyun deneyimi sonucundaki sıcaklıklar. Diğer fotoğrafta ise opera ve spotify kullanımı var

Ekli dosyalar

• yükt.jpg
    yükt.jpg
    49.2 KB · Görüntüleme: 102
Son düzenleme: