Ethernet kablosuyla bana gelen interneti kablosuza çevirmek

Bu konuyu okuyanlar

xahmetx57

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba kardeşim benim kablolu masaüstü bilgisayarım var ve komşudan ethernet kablosuyla internet çekiyorum ama tabletten telefondan vb dende internete girmek istiyorum bu yüzdende kablosuz ağa ihtiyacım var yani Gelen kablolu interneti kablosuza çevirmek istiyorum ama bilgisayarımdada yine kablolu olarak kullanacağım Benim amacım bilgisayarımın kablolu ağları görmesi değil erhernet kablosuyla gelen interneti kablosuz yapıp kullanmak istiyorum Bunun için ne tür modem almalıyım Bana tam olarak link atarmısın Ama çok pahallı olmayacak en fazla 70 tl verebilirim. Birde acces point modem dedi arkadaşımArtık ne olur bilemeyeceğim bana link olarak atarsanız sevinirim Ayrıntılı olarak anlatın kurulumunu ve link atın bana şimdiden teşekkür ederim

Reaksiyon puanı
2,146
http://www.gold.com.tr/dark-wrt-152-kablosuz-access-point-dk-nt-wrt152-_u

dkntwrt152_icgorsel3_v2.jpg

- - - Mesaj Güncellendi - - -

xahmetx57 dedi ki:
Kardeşim ansıl yapacağım anlatırmısın bu modemle gelen kabloyu nereye takcam ayriyetten bilgisayara nasıl kablo yapacvağım

etherneti buna takacaksın modem arayüzünden ayarlarını yapacaksın, 4 tane de dağıtmak için ethernet portu var o portlardan kablolu da alabilirsin, şimdi kullanmadığım için ayrıntılı anlatamam kitapçığı falan gelir yanında

xahmetx57

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeşim gelen ethernet kalbosunun takma yeri nerde sadece 4 tane ethermnet girişi var gelen kabloyu nereye takcam

xahmetx57

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
gelen kabloyuda o 4ünden birinemi tkıcam bilgisayarımada ayriyetten bir kablo yapacağım he bide bu acvces pointlerin mavi girişlileri oluyor onun farkı ne

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
yukardan gelenkabloyu router a tak routerdan pc kablo çekmen yeterli router ustunde wifi şifresi varfır onuda kullanırsın yoksada router içine girip şifre ayarı yaparsın kabloyu nerentakman önemli degil sanırım ben modem ile yapıyorum nere taktıgım onemli olmuyor

xahmetx57

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeşim bu cihazı almasam bile access point alınca oluyor dimi sonrada gelen kabloyu rastgele birine takıcam bilgisayarım için ayrıca bir kablo hazırlayıp bağlayacağım bumudur

- - - Mesaj Güncellendi - - -

kardeşim bu cihazı almasam bile access point alınca oluyor dimi sonrada gelen kabloyu rastgele birine takıcam bilgisayarım için ayrıca bir kablo hazırlayıp bağlayacağım bumudur

Reaksiyon puanı
2,146
arkasında 5 ethernet portu var, bunlardan 1'i giriş diğer 4'ü çıkış, hangisi olduğu farketmeyebilir zira bendeki switchde farketmiyor
Bilgisayar_3977251.jpg

Son mesajlar