Soru Enpara kredisini bir ay ödememek nasıl sorunlara yol açar?

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,263
Arkadaşlar benim bir ek hesap borcum var onu acil ödemem lazım aynı zamanda en paradan çektiğim kredi borcum var, kredi borcunu sonraki ay ödesem ve ek hesap borcumu kapatsam bana faiz dışında başka bir sorun çakar mı, bir kereye mahsus yapacam bunu sonra yine ödemeye devam edecem.

galaxyfan

Doçent
Reaksiyon puanı
706
Arkadaşlar benim bir ek hesap borcum var onu acil ödemem lazım aynı zamanda en paradan çektiğim kredi borcum var, kredi borcunu sonraki ay ödesem ve ek hesap borcumu kapatsam bana faiz dışında başka bir sorun çakar mı, bir kereye mahsus yapacam bunu sonra yine ödemeye devam edecem.
Benim 43 gün geç ödediğim oldu, sürekli arıyorlar, en sonunda ihbar gönderiyorlar. Bir de faiz yedim başka sıkıntı olmadı.

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,263
Benim 43 gün geç ödediğim oldu, sürekli arıyorlar, en sonunda ihbar gönderiyorlar. Bir de faiz yedim başka sıkıntı olmadım.
Sonraki kredi için not düşer mi? Bunu bir kereye mahsus yapacam çünkü.

Son düzenleyen moderatör:

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,850
Temerrüt faizine girer. Faiz oranı ikiye katlar. Yine de bir aylık periyotta bir şey olmaz. İki ay üst üste ödemezseniz borcun tamamını talep etme ve icra başlatma hakkı doğurur

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,263
Temerrüt faizine girer. Faiz oranı ikiye katlar. Yine de bir aylık periyotta bir şey olmaz. İki ay üst üste ödemezseniz borcun tamamını talep etme ve icra başlatma hakkı doğurur
Sadece mayıs ayı ödemeyecem haziranda devam edecem

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,850
90 gün icraya vermezler.
İcra için değil tüm kredi borcunu tek seferde isteme hakları doğuyor hocam. Bu hakkı hemen kullanırlar da diyemem ama riske atmamak gerek tabi
Faizler çok yüksek ya bu millet nasıl kredi çekecek nasıl ödeyecek :(

galaxyfan

Doçent
Reaksiyon puanı
706
İcra için değil tüm kredi borcunu tek seferde isteme hakları doğuyor hocam. Bu hakkı hemen kullanırlar da diyemem ama riske atmamak gerek tabi
Faizler çok yüksek ya bu millet nasıl kredi çekecek nasıl ödeyecek :(
Hocam bende vergi borcumu taksitlendirdim, 23 gün geçti, yarın gidip taksidi ödeyeceğim inşallah, 2 taksit ödenmezse yapılandırma iptal oluyormuş. İşler çok sıkıntılı, Allah miletimizin yardımcısı olsun.

52 lik Genç

Doçent
Reaksiyon puanı
434
Tüm bankaların resmi prosedürleri aynı şekilde işler hangi banka olduğu önemli değil. 90 gün sonra varlık şirketine devredilirsin sonrası icra ve mahkemeler ile sonuçlanır.