Rehber Elder Scrolls Online Türkçe Eklentisi - Turkish Scrolls Online

Bu konuyu okuyanlar

Balgamov

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Selamlar. Yaklaşık 2 senedir sonuçlandırmaya çalıştığım uğraşımı paylaşmaya karar verdim. Bu süreç boyunca kendim çevirmeyi, ekip kurmayı, eş zamanlı dosya düzenleme programları kullanmayı, lokalizasyon sitelerinde gelen bağışlarla çeviri projesi yürütmeyi ve daha bir çok yolu düşündüm. 1 milyon satırdan yaklaşık 1000 tanesini 1 ayda zor çevirebildiğimi gördüğümde düşünebildiğim en mantıklı çözüm çeviriyi yapay zeka ile çevirmek oldu. Özetle oyun içerisinde göreceğiniz şey kendi çevirim ve yapay zekadan çıkmış ama yine benim düzenlediğim çevirim olacak.

Kuruluma dair gerekli açıklamalar için :

Videolu Anlatım - Youtube - Turkish Scrolls Online
Discord Kanalı Davet Linki - Turkish Scrolls Online
Steam Rehberi - Steam - Turkish Scrolls Online

Her ne kadar aylardır düzeltmeler ile uğraşsam da çeviride benim göremediğim pek çok hata bulunuyor. Oluşturduğum discord kanalında öncelikli olarak değişmesi şart olan hataları bana gönderirseniz gerekli düzeltmeleri yapıp belli zaman aralıklarıyla eklentiyi güncel tutmaya çalışıcam.

Çeviride bana destek olmak, oyun dosyalarını düzenlemek ya da kendi çevirinizi yapmak isteyebileceğinizi düşünerek discord sunucusunda nasıl yapılacağını detaylıca anlattığım bir kanal da bulunmakta.

Geceleri çeviri düzeltmeleri yaparken twitch yayını da açmayı düşünüyorum.
Katılmak isterseniz ; Twitch - Balgamov

Son olarak bana tüm aşamalarda -özellikle kodlama kısmında- destek olan, ESO'da kullanılan en önemli eklentilere yaptığı katkılarla bilinen Sharlikran 'a sonsuz teşekkür ederim :)
Eğer siz de etmek isterseniz :) -> Github - Sharlikran