DVD-R DVD ve CD okumuyor, görmüyor

Bu konuyu okuyanlar

İSS-1

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Merhaba arkadaşlar ATAPI DVD A DH20A4P marka DVD-R var, DVD ve CD görmüyor. İnternette araştırma yapıp güncel sürücü indirdim yükledim ama olmadı. Bunun üzerine kayıt defteri üzerinden değişiklik yaptım ama bu seferde PC açılmadı , aygıt değişikliği algıladı hatası verdi başlama ekranında.

Kayıt defteri değişikliği bu işlemi yapmıştım :
Class altında, {4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} öğesi ve sağ taraftaki bölümden '' UpperFilters '' dizinini sildim ama olmadı şimdi aygıt yöneticisinde de DVD-R gözükmüyor CD-ROM sürücüsü olarak gözüküyor...

Bu sorunu nasıl çözebilirim ?

İSS-1

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Cevap yok mu arkadaşlar ?

İSS-1

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Güncel...

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Sana bunları yapmanı söyleyen hangi süper zeka idi?
DVD-Rom kullanıyorsun yani DVD-RW lerin ilk çıktığı zamanlardan kalma belli...
Tahmini olarak 2004-2006 üretimi olduğunu varsayarsak. Hiç bunun bozulmuş olabileceğini düşündün mü?

Git 40TL ye bir tane LG DVD-RW al. Para sıkıntı ise sök besmele çekerek lense üfle püfle narin bir şekilde lensi kuru pamuk ile sil ve tekrar topla.
Şansın varsa çalışır.

deatmania

Rektör
Reaksiyon puanı
62
Dvd için sürücü indir diyen kişiyle tanışmak isterim.

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Şu resimdeki gibi arkasında jumoer var mı? Varsa onu çıkarıp yanındakine takmayı dene. Oradaki üçünden birinde çalışabilir.Benim de başıma gelmişti bu yanlış takılmış jumper yüzünden çalışmıyordu hiç sonra yerini değiştirince düzelmişti.
hddsi2zu0.jpg

İSS-1

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar ama sorun devam ediyor DVD bazen görüyor ama içeriğine birşey yazdıramıyorum...