Düşen helikopter bulundu

sharlk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Enkaza ulaşıldı, 3 ceset var

27 Mart 2009
7631328.jpg
İçişleri Bakanı Beşir Atalay, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindekileri taşıyan ve önceki gün düşen helikopterin enkazına ulaşıldığını açıkladı. Enkazı bulan ilk 17 kişilik ekipte bulunan korucu Abidin Karataş, 3 kişinin ölü olduğunu, diğer 3 kişinin de kayıp olduğunu bildirdi. Karataş, ölen 3 kişinin birinin muhabir İsmail Güneş olduğunu söyledi. Korucu'nun anlattıklarına göre Yazıcıoğlu kayıp.

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, helikopter enkazının bulunduğu bölgeye hereket etti.
Bakan Atalay, hareketinden önce Göksun Kaymakamlığında gazetecilere yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Sizlere arama-kurtarma çalışmalarıyla ilgili detaylı bilgi verecektim. Ancak ani bir gelişme oldu. Bu nedenle bunu sizlerle paylaşmak istiyorum. Helikopterin enkazına, şu an bana gelen bilgilere göre ulaşıldı. Döngel köyü Şahinkayası mevkisinde Sisne-Elmalı arasında helikopterin enkazının bulunduğu bilgisi bana geldi.
Bakan Atalay, enkazdakilerin sağlık durumuyla ilgili sorular üzerine, “Enkazın bulunma bilgisi çok yeni. Bu konuda şu anda birşey söyleyemiyorum” yanıtını verdi.
Atalay ve beraberindekiler, daha sonra enkazın bulunduğu bölgeye doğru gitmek üzere Göksun Kaymakamlığından ayrıldı.
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/11300464.asp?gid=229Telsiz ve Radyo Amatörleri Derneği, enkazın bulunduğu bilgisini arama çalışmalarına katılan üyelerinden birinin gönderdiği metin mesajıyla öğrendiklerini duyurdu.
47 SAAT SONRA SAPTANDI
Yazıcıoğlu'nu çarşamba günü Kahramanmaraş'ın Çağlayancerit İlçesi'nden Yozgat'ın Yerköy İlçesi'ne götürürken düşen helikopterin yeri olaydan 47 saat sonra saptandı. Ekipler enkaza ulaşmaya çalışıyor.
Helikopterin enkazının, Döngel Köyü'nün Şahinkayası Mevkii'nde, Sisne ve Elmalı arasındaki Keş Dağı'nda bulunduğu öğrenildi.
Ekipler, 2 bin 500 metre yükseklikteki Keş Dağı'nın karla kaplı eteklerindeki enkaza ulaşmaya çalışırken, helikopterdeki 6 kişinin akıbeti henüz bilinmiyor.
OLAY YERİNE VARAN KORUCU ANLATIYOR
Enkazın bulunduğu Keş Dağı'nın zirvesine ulaşan 17 kişilik ekipteki korucu Abidin Karataş, helikopterin paramparça olduğunu, 60 metrelik bir alana yayıldığını ve enkazın büyük kısmının kar altında kaldığını anlattı.
İşte korucu Karataş'ın bildirdiği ilk bilgiler:
- 3 kişi ölmüş, diğer 3 kişiyi göremiyoruz. Aşırı kar ve sis var. Buradaki ölüler arasında Muhsin Yazıcıoğlu yok. Helikopter parçalara ayrılmış.

- 50 – 60 metrelik bir alana yayılmış. Biz 17 kişiyiz biz de ısınmaya çalışıyoruz.

- Hayatını kaybeden muhabir helikopterin içerisinde.

- Yakında 4-5 ev olduğu söyleniyor.
- Helikopterin düştüğü bölge Göksun İlçesi'ne çok uzak

KAYNAK

sharlk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
türkiye bu hale düşebilecek kadar acizmi yanlıs yeri arayacak kadar

eray045

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
250
Döngel Köyü Muhtarı Yılmaz Tilki şu anda helikopterin yanından bildiriyor:
"Sabah saatlerinde 17 kişilik ekibimle birlikte aramaya çıktı. Şimdi helikopterin yanındayız. 4 ceseti görüyorum. Diğerlerini göremiyorum. Özür dilerim şu anda konuşacak durumda değilim.. Türkiye böyle bir insanı kaybettiği için çok üzgünüm... Kesin bir şey de söylemeyeyim. Yüz bölgeleri görünmüyor. Bunun görülmemesi münkün değil. Bu insanlar nerde nasıl aranmış. Dümdüz yer... Biz de zor durumdayız. Donma tehlikesi getiriyoruz."

Beowulf

Profesör
Reaksiyon puanı
10
5 ceset . muhsin yazıcıoğlu yok :(

_taha

Profesör
Reaksiyon puanı
17
Allah hepsinin yakınlarına ve sevenlerine sabır versin :(
Ne yazıkki 21.yyda acı bi gerçek 3 gün etti!!!

Rapchy

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
119
Başımız sağolsun

respector

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Hepsine Allah rahmet eylesin, çoluklu çocuklu insanlar.... geride kalanlar için de çok zor, hele de böyle umutla beklerken yıkılmak...

Peygamberimizin mucizesi Kuran, Allah'ın bu dünyada yarattığı en büyük mucizenin adı da insandır. Bizler yaratıcı tarafından akıl ve zeka ile donatılarak yeryüzüne gönderildik. Umarım İslam toplulukları artık her işi Allah'a havale etmek ve daima duadan medet ummak yerine ilime, bilime yönelir de şu kurtarma işindeki hatalar, muhtaçlıklar tekrar yaşanmaz!

Acıdan rant çıkarmaya çalışmıyorum ama yanlış mı arkadaşlar? O insanlar uygun teknolojiye sahip olsak şıp diye bulunamazlar mıydı?