Haber Dün 6,50 TL'ye aldığım çikolatalı kruvasan bugün 10,50 TL! Bu zammın nedenini bilen var mı?

Bu konuyu okuyanlar

Buse Özübek

SDN
SDN
Reaksiyon puanı
260
Dün 6,50 TL'ye aldığım çikolatalı kruvasan bugün 10,50 TL! Bu zammın nedenini bilen var mı?
Cidden saçmalık bir günde neyin zammı?

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,154
Enflasyon kontrolü sağlanmadığı sürece her gün zam. Yapacak hiçbir şey yok.

rawand

Öğrenci
Reaksiyon puanı
32
Son zamanlarda çikolataya gelen zam bizide şaşırttı en son 4 liraya yediğimiz tablet çikolata 2katına çıktı. Bunun nedeni son zamanlarda yaşanan olumsuz hava koşulları. Hava Koşulları nedeniyle üretimde aksaklıklar yaşandı buna kahve de dahil yani hammadde sıkıntısı var. Çikolatalaında gramajını yani hammaddelerini de azalttılar. Ama bundaki en büyük husus un ve yağın aşşırı zamlaşması. Siyasi konuşmak istemiyorum ama ülkemizde hammadde bulmal çok zorlaştı. Bu sebeple fiyatta büyük artış yaşandı. Sana tavsiyem milka al migrosta indirime girmiş.

Buse Özübek

SDN
SDN
Reaksiyon puanı
260
Son zamanlarda çikolataya gelen zam bizide şaşırttı en son 4 liraya yediğimiz tablet çikolata 2katına çıktı. Bunun nedeni son zamanlarda yaşanan olumsuz hava koşulları. Hava Koşulları nedeniyle üretimde aksaklıklar yaşandı buna kahve de dahil yani hammadde sıkıntısı var. Çikolatalaında gramajını yani hammaddelerini de azalttılar. Ama bundaki en büyük husus un ve yağın aşşırı zamlaşması. Siyasi konuşmak istemiyorum ama ülkemizde hammadde bulmal çok zorlaştı. Bu sebeple fiyatta büyük artış yaşandı. Sana tavsiyem milka al migrosta indirime girmiş.
Teşekkürler bu indirim bilgisi için. :D

TheLastWarrior

Profesör
Reaksiyon puanı
3,045
Zammin nedeni kiskanilan ekonomimiz gözlerimizdeki ışıktan anlaşılmaşi lazim :D

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Olsun biz Çanakkale köprümüzü açtık kruvasana zam gelse ne olur!
"Beyefendileride çağırdık buyrun dedik gelin dedik işte görüyorsunuz ne gelen vaaaaaar ne giden" bla bla bla...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ücrette 200 lira-CIK , çok mu ??

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
Dün 6,50 TL'ye aldığım çikolatalı kruvasan bugün 10,50 TL! Bu zammın nedenini bilen var mı?
Cidden saçmalık bir günde neyin zammı?
Boşver Kruvasanı bak yollar,köprüler yapıldı.?? Hedef 2051 de ülkeyi Amerika’ya teslim etmek.AKP ile tarih yazmaya devam ediyoruz.???

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,180
Benim savaşım çikolata savaşı değil. İçimin yağını eritmeye geldim ahali.

Bu yaşadığımız hayatta En iyi kazanan tayfa savaştan sonra üreyip türeyen tayfa oldu.

Adamlar savaştan bi türlü canını kurtardı ölemedi. Herhangi bir yolla eş buldu evlendi, Hemde paranın değerli olduğu zamanında para kazandı. Ev aldı, arsa aldı, araba aldı, dünyanın yağını balını yedi felan felan derken afedersiniz ama bize Mok gibi bir dünya bırakdılar.

O tayfadan yaşayanlar varsa eğer umarım ölünce can çekişirler. Ölüp ölüp dirilirler can veremeden milyon kez ölüp dirilirler.
Öldükten sonra Kabirde yeniden dirilip öldüklerini anlayıpda toprağın altında bir daha yürekleri patlar ölürler.

Bu dünyanın kırmızı düğmesi nerde ya. Ben o düğmeyi bulsam varya öfffffff Hiç tereddüt etmeden yani öyle bi vurarım ki düğme kırılır :D ahsgxhshzhhzgx

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Kafalarına göre zam yapıp duruyorlar ipin ucu kaçtı artık.

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
aslında reel sektörde uygulanan döviz kuru yani sizin (şu an tabela da gördükleriniz 14,70 TL ya) o sektör üzerinde 27-30 tl arası oynuyor ,hükümet bunu baskılayabilmek için o düşük rakkam da tuttuğunu iddaa etse de görünen rakamlar piyasa da o şekilde karşılık vermiyor veremiyor bunu yapanlar da yine iktidardaki atılım yaptığını savunan kısım aslında bu iş danışıklı dönüş biri yapıyor ,diğeri ben indirdim hesap sorucam diyor sadece kendilerini ve yandaşları kandırır.Millete de bayrak inmez ezan susmaz 1-2 tatlı söz ver çoşkuyu .