Yardım DJI Mini 3 Pro Problemler

sonercetin21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar

DJI Mini 3 Pro ile aranıza geçen hafta katıldım. Bazı problemler yaşandı. Öncelikle sanıyorum ki içeriğin bol olduğu, arızaların yer aldığı herhangi bir platform yok gibi. Sadece burayı bulabildim, tüm başlıkları okudum yaklaşık ama benim şöyle problemlerim var bilgisi olan var ise paylaşırsa sevinirim.

Bugün drone uçarken ağaca carptı ve sert bir şekilde yere düştü. GPS Modülü yok hatası verdi. Sonrasında bir teknik servise gösterdim. Sol arka motor kolunun menteşesi kırık, onu orjinali ile değiştirdik. Sonrasında çıkan GPS Modül soketini yerleştirdik cihaz çalıştı. Motorlarda herhangi bir kusur yok. Havalandı problem yok fakat yerden yükseklik problemi yaşamakta. Biraz da sola doğru çekiyor. Yani drone yerdeyken sıfır noktasındayken 1,5 mt yükseklikte görünüyor. Bunu kalibre etmenin bir yolu var mı? DJI Asistant ile yapılan kalibrasyon tam olarak neyi kalibre ediyor? Sonrasında USB ile DJI Asistant bağlamak istedim fakat cihaz çalışmaz oldu. Hiç tepki yok. Şarja taktığımda ışıklar yanıyor, düğme işlevini yapıyor ışıklar değişiyor bastığımda fakat cihaz açılmıyor. Ne yapmalıyım? Türkiye'de gösterebileceğim kaliteli neresi var, bu durumda benim yapabileceklerim neler olur. Bu konular da bilgilerinizi, tecrübelerinizi paylaşırsanız çok minnettar kalırım. 3 günlük drone 3 yıllık hasarlı bir alele dönüştü. Çok pahalı, kurtarmak istiyorum.