Django ile webapp yapma:

game_DEV

Asistan
Reaksiyon puanı
174
merhaba django ile webapp yapmak istiyorum . Bununla webapp yapmak icin python dan baska bir programlama dilini bilmem gerekirmi?
css/javascript/html bilmem gerekiyormu Django ile web app yapmam icin. nceden tesekkurler.

ProgramBoy

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Django bir Backend sistemidir. HTML çıktısı için template/şablon kullanır ve minimal HTML bilmek yeterlidir. CSS stil ve tema için kullanılıyor, o da şart değil. JavaScript daha cok modüler Ajax veya SPA / Single Page App vs için kullanılıyor ve şart değil.

barisprlk0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Detaylı olmasa da HTML bilmen şart. CSS bilirsen siteyi kodlarken daha çok zevk alırsın. Bence önce HTML & CSS sonra Django öğren. JavaScript kısmına gelince ben Django'dan sonra öğrendim / öğreniyorum. HTML CSS ve Django bildiğim için JavaScript ile yapılabilecek şeyleri daha iyi görüyorum , bu sayede motivasyonum artıyor ve daha da eğleniyorum. Çok motivasyon odaklı bir cevap oldu ama olsun :).

hakancalis

Profesör
Reaksiyon puanı
957
Temel HTML şart çünkü hangi kodu hangi etiketin arasına yazacağını bilmelisin CSS'e gelince ben PHP yazıyorum ve sitede düzenleme yapmak istediğinde CSS'e çok ihtiyaç oluyor yani temel HTML ve CSS bilmelisin javascripte ise ihtiyaç duymazsın