Yardım Ders çalışma isteksizliği sorunsalı

Sananekral60

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
11
Evet arkadaşlar başlıktanda anladığınız gibi istiyorum çalışıcan diyorum çalışamıyorum yardım edin notum çok düşük takdir almam lazım takdir alırsam babam istediğim bilgisayarı alcak istediğim her şeyi yardım edin nasıl ders çalışma isteğim artar

triplex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Bilgisayar seni az motive eder. esas motive edecek şey gelecekte sevdiğin kızı alabilecek kadar paran ,işin olmalı, buna odaklanırsan daha motive olursun. yaşın küçük belki ama esas mesele aslında gelecek kaygısı olmalı.

Sananekral60

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
11
Zate
Bilgisayar seni az motive eder. esas motive edecek şey gelecekte sevdiğin kızı alabilecek kadar paran ,işin olmalı, buna odaklanırsan daha motive olursun. yaşın küçük belki ama esas mesele aslında gelecek kaygısı olmalı.
İyide lan benim gelecekte olmak istediğim iş teknolojiyle ilgili ve kızlarada fazla özenmiyom

MG4446

Profesör
Reaksiyon puanı
1,238
Evet arkadaşlar başlıktanda anladığınız gibi istiyorum çalışıcan diyorum çalışamıyorum yardım edin notum çok düşük takdir almam lazım takdir alırsam babam istediğim bilgisayarı alcak istediğim her şeyi yardım edin nasıl ders çalışma isteğim artar
Seni engelleyen bir şey mi var tv,telefon gibi? Evde çalışamıyorsan kütüphaneye gitmeyi dene daha iyi olur

EnesKAYA

Back-End Developer
Reaksiyon puanı
162
Forest gibi çalıştığın süre boyunca telefonunu kilitleyen uygulamalar var. Kendimde deneyimlediğim ve kullanmanı tavsiye ederim. Bunun haricinde yapabileceğin çok da bir şey yok aslında. Sonuç olarak: Ders çalışmak severek yapılabilecek bir iş değil. Zorlayacaksın kendini. Baban, kendi üzerine düşeni yapıp motivasyon olsun diye ödül de koymuş. Artık sen de kendi üzerine düşeni yapıp ders çalışman lazım. Unutma ki günün sonunda ne yaparsan, yine kendin için yapacaksın.

furiii

Kowalski
Reaksiyon puanı
309
lan oğlum inzivaya çekilir gibi kendini odana kapat ve derslerine yönel. bu zor olacak ama kendin için bunu yapmak zorundasın, bunu hatırla.

Sami Özmen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Öncelikle masa düzenin iyi olmalı. Dikkat dağıtıcı şeyler kaldırılmalı. Anlamadığın konulara çalışmalısın, çalışmazsan bi şey alamazsın. "Ders derste öğrenilir" Derslerini dikkatle dinle. Uykunu iyi al. Sana bir şeyler katacak arkadaşlar edin. Kendine bir hedef belirle. Örneğin; her gün 60-100 soru + konu tekrarı.
Kendine bir ders programı hazırla. Şu gün şu kadar dk ders şu kadar dk oyun, teneffüs gibi ama tamı tamına uymak zorunda değilsin. 5-10 programda kayma olabilir ama endişelenme kendini kasma kaç dk kaldı diye. Umarım takdir alırsın???