Dell Inspiron 7567 Ekranında Mor Çizgiler Yükselip Geçiyor

Bu konuyu okuyanlar

mkadirerol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Sistemim Dell Inspiron 7567 Gaming 16 GB RAM, 4 GB NVIDIA GTX 1050 Ti Ekran Kartı, 1TB HDD + 128 GB SSD, i7-7700HQ İşlemci.

Son 2-3 haftadır ekranda aniden yatay mor yeşil çizgiler çıkıp, ekranın üstüne kadar yükselip kendiliğinden kayboluyor. Genelde Twitch'ten yayın izlerken veya YouTube'da video izlerken oluyor. Uzun süreli oyunlarda test ettim herhangi bir sorun çıkmadı. Fakat son günlerde arıza sık olmaya başladı. Yakaladığım videoları da ekledim. Yardımcı olursanız çok sevinirim. :)

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
Ekran önceden hiç darbe aldı mı?

mkadirerol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ekran önceden hiç darbe aldı mı?
herhangi bir darbeye maruz kalmadı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sistemim Dell Inspiron 7567 Gaming 16 GB RAM, 4 GB NVIDIA GTX 1050 Ti Ekran Kartı, 1TB HDD + 128 GB SSD, i7-7700HQ İşlemci.

Son 2-3 haftadır ekranda aniden yatay mor yeşil çizgiler çıkıp, ekranın üstüne kadar yükselip kendiliğinden kayboluyor. Genelde Twitch'ten yayın izlerken veya YouTube'da video izlerken oluyor. Uzun süreli oyunlarda test ettim herhangi bir sorun çıkmadı. Fakat son günlerde arıza sık olmaya başladı. Yakaladığım videoları da ekledim. Yardımcı olursanız çok sevinirim. :)

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,996
Geçmişte 7567 kullanan birisi olarak, bazı versiyonların bu sorundan mustarip olduğunu söyleyebilirim. Son zamanlarda BIOS güncellemesi yaptınız mı?

oguzrx

Profesör
Reaksiyon puanı
680

Bios update yaptınızmı? Hiç

mkadirerol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Garantiye göndermenizi öneririm.
garantisi bitti malesef

Bios update yaptınızmı? Hiç
gelen güncellemeleri yapıyorum genelde özellikle bios güncellemesi kasten yapmadım

Geçmişte 7567 kullanan birisi olarak, bazı versiyonların bu sorundan mustarip olduğunu söyleyebilirim. Son zamanlarda BIOS güncellemesi yaptınız mı?
gelen güncellemeleri yapıyorum genelde özellikle bios güncellemesi kasten yapmadım hocam

Son düzenleme:

Son mesajlar